Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sadikcagan Anne , baba ve çocuklar gibi 1. derece yakınlarda bu işlem daha kısa sürüyor diye biliyorum ancak 21 yaşını geçmiş kardeşlerde süreç çok daha uzun sürüyor yanına alma mevzusu. Birinin tecrübesinde okumuştum istekten 10 yıl sonra kardeşi sayesinde gitmişti.

• @Nesat61, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Sabah sabah hayatımdan 16 dakika çalındı, aynı şeyi siz de yaşamayın diye 1 dakikamı daha harcayıp bu mesajı yazmak istedim. Sizin için feda olsun. Uzuuuun uzun çekilmiş videoda anlatılan şu;

Title 42 diye birşey varmış (ne olduğu videoda da yok, adını bilseniz yetiyor sanırım), 11 Mayıs'ta bu kural yürürlükten kaldırılacakmış. O tarihten sonra Amerika vizesi olmayan ve kaçak olarak başka bir ülke üzerinden transit geçip Amerika'ya girenler, doğrudan Amerika'ya iltica başvurusu yapamayacaklarmış. Örneğin birisi Türkiye'den uçakla Meksika'ya gider ordan da sınırı geçip Amerika'da polise teslim olursa, başvurusunu işleme almayıp direk sınırdışı edeceklermiş. Bu kişinin Amerika'ya iltica başvurusu ancak önce Meksika'ya iltica başvurusu yapıp reddedilirse ya da Amerika'ya girmeden önce CBP One diye bir uygulama üzerinden bir randevu ve görüşme tarihi alırsa (fiili olarak mümkün değil tabi böyle birşey) Amerika'ya yapacağı başvuru değerlendirilecekmiş.

Bu. Hepsi bu. Videoda anlatılanların tamamı yukarıya kırmızıyla yazdığım 4 cümle. Okuması da süre tuttum toplam 45 saniye sürüyor. Gerisi eveleme, geveleme, alakasız konularda nutuk çekme, ıvır zıvır. Nefret ediyorum 3 cümlede verilebilecek bilginin 15-20 dakikalık videolarla yayıla yayıla anlatılmasından 🤮

• @daydreamer Teşekkürler , konunun uzatılmasını ben de sevmem. 😃 Bu aslında güzel bir haber greencard kaçak girenlerden dolayı sekteye uğrayabilirdi bu durumla birlikte gelecek senelerde daha rahat devam eder diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@daydreamer click bate diyorlardı sanırım yanlış da yazmış olabilirim 🙂 teşekkür ediyorum bize kazandırdığın zaman için 🙂 faydalı bir şey gibi duruyor en azından bizim gibi yasal süreci takip edenler için.

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Vay vay vay vay, günde tam 3 vize (aslında 2,6), lan ne yorulmuşlardır bee!

Yazık arkadaşlar, yapmayın, başvurmayın artık, lütfen, yazık. Nasıl kıyıyorsunuz bu çok değerli insanlara, onların da canı var.

👎

• ⭐⭐⭐

@daydreamer gerçekten ilginç sadece 1 personel ayırsalar bile günde 4-5 den fazla görüşme ypaılabilir.

• ⭐⭐⭐

@berolika tam tersi bir sonraki sene daha da az vereceğiz şimdiden alıştıralım olmasında

• ⭐⭐

@daydreamer çok mutlu oldum yani özetle avantacılara bir nebze diş gösteriyor amerika artık öyle kolay değil diyor... meksikadan izin alamaz red yerse de o kadar kolay olmayacak bence artık... elini kolunu sallayan iltica etmeye çalışıyor? sebep?

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 orda da şöyle bir durum var meksika ilticayı kabul edecek sonrasında ordaki süreç bitince meksika vatandaşı konumunda giriş yapması gerekecek falan buda gene uzun seneler sürer gibi geliyor

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ay sen ne kötü enejilisin ya o enerjilerinin hepsinin sana gönderiyorum seni bulsun... kaç kere dedik şurada olumsuzu çağırmayın diye... niyetiniz ne ise enerjiniz ne ise o sizi bulur emin olun...

• ⭐⭐

@tolgasatir aman iyi iyi ne kadar uzun sürerse o kadar iyi:) ne güzel haberler... mutlu mutlu bir gün olsun... bu arada @berolika sen takılma evet seneye daha çok mülakat olacak bu sene böyle ilticalar sınırı aşmaya çalışanlar vs seneye efsane bir dv yılı olacak ben inanıyorum mülakatlar havada uçuşacak herkes hemen hemen vize alacak 🙏

• ⭐⭐⭐

@Ranje her sorun bir yandan çözümünü doğurur, sınırdan kaçak geçmeler bitse bile vizeyle gidip iltica eden sayısında artış olacaktır bu seferde bence. Yinede bir azalma sağlar tabii ki ama beklenen kadar çok azalma olacağını sanmıyorum. Lottery sürecini etkiler mi oda biraz arada kalmış durum bence, geçmiş istatistiklerden bir FY içinde kaç türk vatandaşına göçmen vize veriliyor bunlar son senelerde nasıl bir artış göstermiş hepsini değerlendirmek lazım. Eğer her sene gözle görülür bir şekilde önümüzdeki senelerde sorun çıkartabileceğini düşündükleri artış öngörüyorlarsa onun için Lottery sürecini bu kaçak geçişin durdurulması çok etkilemeyebilir

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ama en azından vize yi kendileri kontrol edebiliyorlar, red oranları da çok yüksek kapıya gelen herkesi almaktansa kendi konsolosunun kontrol ettiğini alması daha mantıklı bir noktada

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika tam tersi bir sonraki sene daha da az vereceğiz şimdiden alıştıralım olmasında

Ben bazen sizi anlamakta güçlük çekiyorum. Burada bir sürü sohbet ediliyor bir sürü konu konuşuluyor hiçbirinde yoksunuz sonra bir yorum yapıyorsunuz ve ne hikmetse bu hep negatif oluyor. Dikkat ediyorum hep böyle. Sürekli olumsuzluk yayacaksanız rica ediyorum yorum yapmayın.

• ⭐⭐

Mart ayına da girdiğimize göre, bu ayı saymaya gerek yok.
    Mayıs ayının başında açıklanacak zaten sonuçlar ve bu da demek ki sonuçların açıklanmasına 1 ay kaldı o da Nisan ayı 😃

Hadi herkes için hayırlısı olsun şimdiden.

• @Emre-Kurtulmuş Dediğiniz doğru kaçak giremeyenler vize alıp bu sayede iltica etmeye çalışacaktır ancak vize almanın kolay olmadığı biliniyor , bu sebepten ötürü olumlu bir haber. Sonuçta vize şartlarını daha da ağırlaştırabilir kontrolü sağlamak için böylece bir sürprizle karşılaşmaktansa iltica kontrolünü ABD sağlar.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir aman iyi iyi ne kadar uzun sürerse o kadar iyi:) ne güzel haberler... mutlu mutlu bir gün olsun... bu arada @berolika sen takılma evet seneye daha çok mülakat olacak bu sene böyle ilticalar sınırı aşmaya çalışanlar vs seneye efsane bir dv yılı olacak ben inanıyorum mülakatlar havada uçuşacak herkes hemen hemen vize alacak 🙏

Yok yok takılmıyorum ama amaç ne onu anlamıyorum yani zaten yeterince olumsuzluk var şu aralar daha fazlasına gerçekten gerek yok ve neye inanırsan bir gün onu yaşarsın ben kendimde bunun örneğini çok gördüm neyi dillendirip inanırsan o gerçekleşiyor böyle bir güç varken neden olumsuz düşünüp olumsuz konuşalım ki...

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 kötü enerjili değilim polyanna gözlüklerinizi seçildiğinizde sürecin içine girince çıkaracaksınız zatende.
    3383 Türk vatandaşının seçildiği bir çekilişte 4 ayda 312 kişiye verilen vizeden bahsediyoruz bilmem farkında mısınız durumun. Daha detaylı sayısal verilerini iletirdim aslında sonuçta şubat mülakatlarıda bitti, mart mülakatları zaten çoktan verilmiş halde falan ama kalpten gitmeyin diye daha detayını iletmemiş olayım sizin güzel hatırınıza 🙂

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir elbette dediğiniz gibi azalma sağlayacaktır vize alımının zor olma nedeni bu noktada ama unutmamak lazım ki amerika vizesi bir schengen kadar zor değil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berolika kaçak - maçak böyle kötü enerjiler buraya gelmesin hemen videomuzu koyalım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |