Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Murat-Özata

1. Başvurular ekim ilk haftası açılır. kasım ilk haftası kapanır.
    2. Başvurular kontrol edilemez.
    3. Başvuruyu başvuru zamanında yaptıysan elde ettiğin confirmation number'ı kaybettiysen eğer, sadece sonuçlar açıklandığında unuttum kısmından başvurduğun email ile öğrenebilirsin.
  • ⭐⭐

Benim plaka da en son yav 01 😅 bu arada çok fazla heyecan yaptım, bana çıktı biliyorum hissediyorum 🙏

• ⭐⭐

@Lossantosdy hadi inşallah bakalım 🙂 01 geldi mi zaten heyecan dorukta olur forumda post patlaması yaşanır :))

• @Emrah-Borazan lütfen biran önce o gün gelsin ve kazandığımızı görüp hazırlıklara başlayalımm

• @Emre-Kurtulmuş ben kendim orjinal siteden başvurdum acentalarla yapmadım

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan lütfen biran önce o gün gelsin ve kazandığımızı görüp hazırlıklara başlayalımm

Aramızda yeni arkadaşlar var, şimdiden yavaş yavaş hazırlıklara başlayalım. Sevgili yeni üyeler, çekiliş günü bu başlıkta aklınızın almayacağı bir kalabalık olacak, hiç adını duymadığınız bir sürü kişi, sonuç geyiği yapmak için girmiş bir sürü misafir, her saniye bir iki mesaj filan derken burası bildiğiniz semt pazarı gibi olacak. Korkmayın, birbirinizin elini sıkı sıkıya tutun, ilk defa başvuranlar eski üyelerin yakınından ayrılmamaya çalışsınlar. Kimseyi göremezseniz olduğunuz yerde kalın, biz gelir sizi alırız 😇🤗. Korkacak birşey yok, hiç panik yapmayın. Çekiliş bittikten sonra o kalabalık yavaş yavaş dağılacak (zaten onlara çıkmayacak da) sonra yine bizbize kalacağız, sakin sakin mülakat, seyahat hazırlıklarına başlarız 👍

• @Emre-Kurtulmuş son güne kalmadan yaptım başvuruyu çünkü Kasım'da sondu ne yapacam nasıl alacam comfirmasyon numaramı

• @daydreamer valla o günü dört gözle bekliyorum artık Türkiye'de yaşamak istemiyorum her gün üstüme üstüme geliyor tabi ki buna umut bağlamak çok yanlış umut bağlamıyorum kendi adına artık gitmek istiyorum
    Sizin kaçıncı başvuruydu acaba?

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer valla o günü dört gözle bekliyorum artık Türkiye'de yaşamak istemiyorum her gün üstüme üstüme geliyor tabi ki buna umut bağlamak çok yanlış umut bağlamıyorum kendi adına artık gitmek istiyorum

🙂 Saymıyorum artık bereketi kaçmasın diye 😭

Şaka bir yana ilk başvurduğumda büyük ihtimalle 1997'ydi. Sonra arada atladığım birkaç dönem olmuştu ama yaklaşık olarak 23-24 diyebilirim. Daha az değildir...

• ⭐⭐

@ytrbilgisayar abi cuk oturmus 🤣

• ⭐⭐

@daydreamer sizin için özellikle dua edeceğiz 🙂 inş. mutlu eden bi casenumber gelir 🙏

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer valla o günü dört gözle bekliyorum artık Türkiye'de yaşamak istemiyorum her gün üstüme üstüme geliyor tabi ki buna umut bağlamak çok yanlış umut bağlamıyorum kendi adına artık gitmek istiyorum

🙂 Saymıyorum artık bereketi kaçmasın diye 😭

Şaka bir yana ilk başvurduğumda büyük ihtimalle 1997'ydi. Sonra arada atladığım birkaç dönem olmuştu ama yaklaşık olarak 23-24 diyebilirim. Daha az değildir...

aaaa çok şaşırdım ve üzüldüm açıkcası 😞 umarım o sene bu senedir 🙏 valla size çıkarsa kendime çıkmış gibi sevineceğim
    peki şey soracağım farklı yollar denemediniz mi çünkü çok uzun ciddi bir süre 20 küsür sene

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer sizin için özellikle dua edeceğiz 🙂 inş. mutlu eden bi casenumber gelir 🙏

Çok teşekkür ederim, sağolun. Çıkmasını isterim tabi ama inanın benim yerime hayata sıfırdan başlayacak, yetenekli, genç bir arkadaşa veya yeni evli bir çifte filan çıkacağını bilsem de hiç üzülmem. Ben aradaki süreyi dolu dolu geçirdim, cebimde neredeyse beş kuruş sermaye yokken sıfırdan milyonlarca lira cirosu olan şirketler kurdum, yıllarca yönettim, devrettim, yenilerini kurdum. Bu sürede defalarca Amerika'da bulundum, çocuklarımın çoğu orda doğdu. 7-8 sene daha beklersem zaten bizim büyük sıpa üzerinden gc alabiliyorum ama şunu da biliyorum ki şu an çıksa ve gitsem, yeni bir heves yeni bir başlangıçla arada geçecek 7 yılda orada çok ciddi işlere girişebilir çok da başarılı olabilirim. Artık Türkiye'de yatırım yapmak istemiyorum, gönlüm geçti gerçekten, elim gitmiyor. Burada Amerika hayali kuran veya çoktan yerleşmiş uzun yıllardır orada yaşayan arkadaşlarla birarada olmaktan keyif alıyorum. Ara ara da hem şimdi gidersem hayatımın kalanı nasıl olur, hem de acaba üniversitede Amerika'ya yerleşme imkanı bulsaydım nasıl bir hayatım olurdu diye düşünüyorum doğal olarak.

Ama artık bunları düşünmeye gerek yok, seneye gidince göreceğiz zaten. Bu sene forumdan herkese çıkacak 👍

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: [DV2024

aaaa çok şaşırdım ve üzüldüm açıkcası 😞 umarım o sene bu senedir 🙏 valla size çıkarsa kendime çıkmış gibi sevineceğim
    peki şey soracağım farklı yollar denemediniz mi çünkü çok uzun ciddi bir süre 20 küsür sene

Aslında hayır. İş hayatına erken yaşta atılıp burada bir düzen kurduktan sonra bırakıp gitmek çok da kolay değil. Dv yoluyla GC adı gibi gerçek bir piyango aslında. Tek yapmanız gereken bir bilet alıp size çıkmasını beklemek. Kazanırsanız parayla ne yapacağınıza karar vermek gibi, onun dışında hiçbir eziyeti yok. Diğer göçmenlik yollarının hepsi çok meşakkatli, çok stresli, çok emek istiyor. Burada devam eden işleriniz varsa ve herşey yolunda gidiyorsa çok yapabileceğiniz birşey değil. Ama ücretli çalışan birisi olsaydım şimdiye kadar kesin gitmiş olurdum ona eminim.

• Amerika da bir çok eyalet hakkında bilgiler veren bir videoya rastladım belki sizlerin de işine yarar hangi eyalette yaşanır sorusuna biraz yüzeysel biraz derinden bilgiler veriyor

• Şimdi yazacaklarım da çekilişi beklerken sabırsızlanan arkadaşlar için. Tavsiye olarak düşünmeyin tabi ama bir zaman makinem olsa ve üniversite yıllarıma dönebilseydim, mezun olduğum gün turist vizesi, eğitim vizesi ne bulursam soluğu Amerika'da alır ve hayata orda başlardım. Hatta şöyle birşey daha söyleyeyim, aynı zaman makinesi beni bir 5 yıl daha öncesine götürseydi de bu kez aynı şeyi liseyi bitirdiğim gün yapardım ve eminim ki hiç pişman olmazdım. Gerçekten farklı bir kıtada yeni bir hayata başlayacak cesaretiniz olup olmadığını iyi düşünün. Çünkü GC çıkmadı bahanesinin arkasına saklanıyor olma ihtimaliniz de var. Gerçekten gitmek isteyenin hem oraya gitmek hem de orada kalıcı olmak için çok fazla seçeneği var (Meksika sınırından koşarak girmek bu seçeneklerden birisi değil 😡 yapmayın).

• ⭐⭐

@daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Şimdi yazacaklarım da çekilişi beklerken sabırsızlanan arkadaşlar için. Tavsiye olarak düşünmeyin tabi ama bir zaman makinem olsa ve üniversite yıllarıma dönebilseydim, mezun olduğum gün turist vizesi, eğitim vizesi ne bulursam soluğu Amerika'da alır ve hayata orda başlardım. Hatta şöyle birşey daha söyleyeyim, aynı zaman makinesi beni bir 5 yıl daha öncesine götürseydi de bu kez aynı şeyi liseyi bitirdiğim gün yapardım ve eminim ki hiç pişman olmazdım. Gerçekten farklı bir kıtada yeni bir hayata başlayacak cesaretiniz olup olmadığını iyi düşünün. Çünkü GC çıkmadı bahanesinin arkasına saklanıyor olma ihtimaliniz de var. Gerçekten gitmek isteyenin hem oraya gitmek hem de orada kalıcı olmak için çok fazla seçeneği var (Meksika sınırından koşarak girmek bu seçeneklerden birisi değil 😡 yapmayın).

Kesinlikle. Ama ben bir kadın olduğum için istesem de yapamazdım ne annem ne babam izin vermezdi 😞 9yıl önce ilk evlendiğimde düşündüm ama o zaman da durumumuz bu günden kötüydü çünkü eşim aylarca işsizdi, neyse diyeceğim şu ki herşeyin bir zamanı günü var, kısmet bu seneymiş.. 🙏

• ⭐⭐⭐

@daydreamer inşallah diyelim hiç olmadığı kadar istiyorum bu yıl.. çünkü umut denilen şey artık Türkiye sınırlarında kalmadı. Yaşanan son afet öğretti ki arkamızda hiçbir destekte yok.. Allah hayırlısını versin hepimize geleceği planlarken kendimi Türkiye’de görmüyorum..

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer inşallah diyelim hiç olmadığı kadar istiyorum bu yıl.. çünkü umut denilen şey artık Türkiye sınırlarında kalmadı. Yaşanan son afet öğretti ki arkamızda hiçbir destekte yok.. Allah hayırlısını versin hepimize geleceği planlarken kendimi Türkiye’de görmüyorum..

İmzandaki tarih ne için??

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy turiste başvurdum haberin yok mu 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |