Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cosmopolis DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba, mülakat sırasında aracımızın değerini nasıl gösterebiliyoruz? Böyle bir belge varsa nereden alabilirim? Teşekkürler

mulakat deneyimlerine bakabilirsiniz, yazanlar bu tur ayrintilari o konuda belirtiyor. Sanirim genel olarak ruhsat, kasko belgeleri toparlaniyor.

• @crazycells merhaba,

Muhtemelen mülakat tarihim belli olduğunda ds 260 formuna kısmetse yeni doğacak oğlumu da eklemem gerekecek ve eşimle benim de formumuzda düzenlemeler yapmamız gerekecek..

Bu durumda ds 260 i açtırmak için Kentucky yerine Ankara'ya iletişime geçmek gerekiyor sanırım..

Ankarayla hangi adres üzerinden iletişime geçebilirim? Ve maili Türkçe olarak atabilirmiyim..

Bir sorum da şöyle olacak;

Askerliği Kıbrıs'ta yapmıştım ama edevletten terhis belgesi sorgulattigimda askerlik yaptığım birlik Mersin merkez olarak görünüyor,

Ds260 a e devletteki belgedeki bilgiyimi yoksa Kıbrıs olarak mı yazmalıyım, buna bağlı olarak ikamet ettiğim yerler bölümündeki 6 aylık bölümü de degistirmeliyim sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba,

Muhtemelen mülakat tarihim belli olduğunda ds 260 formuna kısmetse yeni doğacak oğlumu da eklemem gerekecek ve eşimle benim de formumuzda düzenlemeler yapmamız gerekecek..

Bu durumda ds 260 i açtırmak için Kentucky yerine Ankara'ya iletişime geçmek gerekiyor sanırım..

Ankarayla hangi adres üzerinden iletişime geçebilirim? Ve maili Türkçe olarak atabilirmiyim..

Bir sorum da şöyle olacak;

Askerliği Kıbrıs'ta yapmıştım ama edevletten terhis belgesi sorgulattigimda askerlik yaptığım birlik Mersin merkez olarak görünüyor,

Ds260 a e devletteki belgedeki bilgiyimi yoksa Kıbrıs olarak mı yazmalıyım, buna bağlı olarak ikamet ettiğim yerler bölümündeki 6 aylık bölümü de degistirmeliyim sanırım?

Mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Mersin/Kibris adres karisikligi bu sekilde kalabilir, durumun farkindalar.

Konsolosluga mulakat tarihi aciklandiktan 1 hafta 10 gun sonra, su linkten ulasabilirsiniz:

turkce yazmanizda bir sakinca yok.

• @crazycells teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar. Bizde bu dönemde başvurunuzu yaptık eşim ile beklemeye çekildik.
    Geçen yıl fotolardan direk bizi elediklerini düşünüyorum gölgeye hiç dikkat etmeden acemice bir başvuru yapmistik bu sene bakalım neler olucak.
    Ben bir konu hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum.
    Eğer cekilisi kazanır isem eşim ile değilde önden ben gidip 4 5 ay orda ev islerini araba is bulma vs konularında on hazirlogin yapıp eşimi ve çocuğumu arkadan almak istiyorum,mülakat günü hep beraber gidip abd ye sadece ben giriş yapabilirmiyim? 6 ay içinde eşim ve çocuğum arkadan gelse sorun olurmu ?bu konu hakkında çok araştırma yaptım bir bilgi bulamadım arkadaşlar
    Ve yine eşim suan hamile eğer kazanır isek çocuğum da bizimle mülakata gelicek bu durumda neler yapmam gerekiyor ?
    Herkese bol şanslar dilerim

• @bakk25 öncelikle burası 2019 başvuruları döneminde açılan başlık. Siz 2020 çekilişine başvurmuşsunuz.

Çok araştırma yaptım demişsiniz ama bu forumda pek aramadınız sanırım, zira bu konuda oldukça fazla sayıda mesaj var.

Talihli siz olursanız aileniz daha sonra gelebilir ancak eşiniz kazanırsa o olmadan giriş yapamazsınız.

Bol şans..

• Selamlar.

Ds 260 formunu doldururken devam eden yüksek lisans için gireceğimiz bilgiler konusunda endişeye kapıldım. Eşim şu an yüksek lisans yapıyor ve bu yıl bitirecek. eğitim durumu için university degree seçtim fakat katıldığı eğitimlere master bachelor's degree ve high school yazdım. Masterda diploma bölümüne NONE YET yazdım ve bitiş tarihine de günümüzden bir gün öncesini seçmeme izin verdi. Burada okulu bitirme tarihi olduğu için sorun yaşar mıyız?

Bir de şu konu var arkadaşlar. Ds 260 doldururken elbet fark edenler olmuştur ama klavye küçük harf yazsa dahi büyük harfe otomatik olarak geçiş yapıyor fakat ı harfi tanımlanmıyor bu sorunu hep caps lock açık yazarak çözdüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atlas DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Selamlar.

Ds 260 formunu doldururken devam eden yüksek lisans için gireceğimiz bilgiler konusunda endişeye kapıldım. Eşim şu an yüksek lisans yapıyor ve bu yıl bitirecek. eğitim durumu için university degree seçtim fakat katıldığı eğitimlere master bachelor's degree ve high school yazdım. Masterda diploma bölümüne NONE YET yazdım ve bitiş tarihine de günümüzden bir gün öncesini seçmeme izin verdi. Burada okulu bitirme tarihi olduğu için sorun yaşar mıyız?

Bir de şu konu var arkadaşlar. Ds 260 doldururken elbet fark edenler olmuştur ama klavye küçük harf yazsa dahi büyük harfe otomatik olarak geçiş yapıyor fakat ı harfi tanımlanmıyor bu sorunu hep caps lock açık yazarak çözdüm.

Bir sorun yasamazsiniz.

• greencard çekilişi ile ilgili tek cocuklu ve yeni evli çiftlere cabuk çıktıgı söyletiieri mevcut.doğru mu sizce?ayrıca bende 4 cocuk mevcutta:))sanırım kapıdan dahi içeri almazlar:D

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@banuborkun DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

greencard çekilişi ile ilgili tek cocuklu ve yeni evli çiftlere cabuk çıktıgı söyletiieri mevcut.doğru mu sizce?ayrıca bende 4 cocuk mevcutta:))sanırım kapıdan dahi içeri almazlar:D

tabii ki boyle bir durum soz konusu degil 🙂 her basvurunun sansi ayni.

• @banuborkun aksine 4 çocuk onlar için değil sizin için dezvantaj , 6 kişi için sağlık , vize , green card odmeleri yapacaksınız, 4 cocuk çeşitlilik için daha olumlu onlar açısından 🙂

• @banuborkun ailenizin kaç kişi olduğu çekilişi kazanmanız adına size ne bir eksi nede bir artı sağlar, ancak siz bu şekilde söylentilere kulak asarak çekilişe katılmazsanız bu gereksiz söylentileri ortaya atanlara prim yaptırmış olursunuz 😉 çekiliş tamamen rastgele yapılıyor emin olun, kazanma ihtimalinize karşı şartları yerine getireceğinizi düşünüyorsanız katılmak için önünüzde hiç bir engel yok 🙂

• ⭐⭐

arkadaslar sizce 21xxx e ne zaman sıra gelir?

• @aytac59 tsk ederim ☺

• @crazycells eğitimle ilgili bir sorum var size. eşim yüksek lisans yapıyor ve martta tamamlayacak. şu an devam ettiği için present occupation kısmına mı yazmalıyım yoksa previous kısmına mı yazmam gerekiyor. previous kısmına yazarsam daha ileri bir bitiş tarihi seçmeme izin vermiyor günümüzü seçebiliyorum ama bazı arkadaşlar eğitimler için daha ileri bitiş tarihi seçebildiklerini söylediler.

• Arkadaşlar merhaba,
    Mülakat sürecini tamamladım, Şubat sonuna kadar ABD'ye giriş yapmam gerekiyor. Ancak Ağustos ayında temelli olarak taşınmayı düşünüyorum, bu yüzden tekrar gir çık yapmak istemiyorum. Yeniden doktor kontrolüne gitmem gerektiğini biliyorum ancak süreci nasıl yöneteceğimi bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaslar sizce 21xxx e ne zaman sıra gelir?

su listeye goz gezdirebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

• @mahfi-xu100 vizen onaylanıp pasaportuna basıldı mi? Pek anlayamadım.. yoksa onaylanması için sağlık raporu göndermenizi mi bekliyor konsolosluk.. durumunuzu biraz daha açabilir misiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atlas DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells eğitimle ilgili bir sorum var size. eşim yüksek lisans yapıyor ve martta tamamlayacak. şu an devam ettiği için present occupation kısmına mı yazmalıyım yoksa previous kısmına mı yazmam gerekiyor. previous kısmına yazarsam daha ileri bir bitiş tarihi seçmeme izin vermiyor günümüzü seçebiliyorum ama bazı arkadaşlar eğitimler için daha ileri bitiş tarihi seçebildiklerini söylediler.

gelecekteki bir tarihi secebilene su ana kadar rastlamadim. Present occupation kismina yazabilirsiniz. Gunumuzun tarihini yazmanizda bir sakinca yok.

• @sfati vizem onaylandı ve pasaportuma basıldı. Bundan sonra USCIS ödemesini yapıp Şubat sonuna kadar ABD'ye giriş yapmam ve Greencard'ı almam gerekiyor. Ancak Şubat'ta değil de Ağustos'ta girsem ne olur asıl sorum bu.
    Bu arada yanlış başlığa yazmışım, benim case number 2018xx o yüzden kendimi anlatamamış olabilirim, özür diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

177

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |