Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Claudia Hanım

Umarım iyisinizdir.

j-1 vizem 12.01.2022 de vizem bitti. Fakat ulkeden cikis yapmadan F1 ogrenci vizesine basvuru yaptim. Suan surec vizemi beklemekteyim.
    Kiz arkadasim ukrayna vatandasi onu 12.18.2022 de amerikaya U4U programi ile getirdik.hatta calisma izni de alinda suan calisiyor ama ben halen statu olarak F1 dayim.
    Biz Amerikada kalmak istiyoruz, evlendigimizde hangi yollari izleyebiliriz .
    Yasal olarak vatandasliga giden en hizli yol hangisi olur.

Tesekkur ederim

Saygilarim ile

• Aile Dayanaklı Göçmen Vizeler bölümünden taşındı  gucarslan gucarslan 
  • Muslu Law Firm

@Selim-Ağcakaya, içinde söyledi: U4U Programi İle Evlilik Süreci

Claudia Hanım

Umarım iyisinizdir.

j-1 vizem 12.01.2022 de vizem bitti. Fakat ulkeden cikis yapmadan F1 ogrenci vizesine basvuru yaptim. Suan surec vizemi beklemekteyim.
    Kiz arkadasim ukrayna vatandasi onu 12.18.2022 de amerikaya U4U programi ile getirdik.hatta calisma izni de alinda suan calisiyor ama ben halen statu olarak F1 dayim.
    Biz Amerikada kalmak istiyoruz, evlendigimizde hangi yollari izleyebiliriz .
    Yasal olarak vatandasliga giden en hizli yol hangisi olur.

Tesekkur ederim

Saygilarim ile

Sayin@Agcakaya, kiz arkadasinizin ABD'de kalmasi icin su anda degisik programlar bulunmaktadir. Bunlardan biri uniting for ukraine progmamidir. Ekteki linke bakiniz. https://www.uscis.gov/ukraine Kizarkadasiniz bu programa katildi ise 2 yil bir parole izni aliyor. Bu gecici bir izin ve bunu bir sekilde kalici bir izne cevirmesi gerekecektir. Siz evlendiginizde kizarkadasinizin durumundan yararlanabilirsiniz. Kizarkadasinizla detayli konusmadan hangi yolla kalici bir durum izleyebilecegini belirlemek mumkun degildir.

• Claudia Hanim merhabalar

Oncelikle vakit ayirip cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim.

1. Adimda. “Bir sekilde kalici olmasi gerekiyor” derken

Kalici olmasi icin hangi adimlari izlemeliyiz veyahutta. Hangi vize cesitleri uygun olur.?

TPS durumu da suan 2 yillik gecici bir calisma vizesi var.Bunu vatandasliga nasil cevirebiliriz ?

Tesekkur ederim
    Iyi calismalar 🙏

• @Selim-Ağcakaya, içinde söyledi: U4U Programi İle Evlilik Süreci

Claudia Hanim merhabalar

Oncelikle vakit ayirip cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim.

1. Adimda. “Bir sekilde kalici olmasi gerekiyor” derken

Kalici olmasi icin hangi adimlari izlemeliyiz veyahutta. Hangi vize cesitleri uygun olur.?

TPS durumu da suan 2 yillik gecici bir calisma vizesi var.Bunu vatandasliga nasil cevirebiliriz ?

Tesekkur ederim
    Iyi calismalar 🙏

U4U için ilerideki yol haritası henüz belli değil, iki ay sonra programın ilk yılı dolmuş olacak. bir gelişme olur mu bilemiyorum ama şu an için bu program GC yoluna gitmiyor, gelişme olur da giderse ne ala. siz eğer abd içindeyseniz bu programdan faydalanamazsınız, sponsor onayı akabinde TA onaylarınız da gelirse, çıkıp tekrar girmeniz, bu esnada herhangi bir TA iptali almamanız ve girişte CBP tarafından bu program kapsamında içeri alınmalısınız. bilginize.

• 2021 yılından beri Amerikadayım ve hiç çıkış yapmadım. İçeride statü değişikliği yaptım bu sırada kız arkadaşım U4U programı ile geldi şuan beraber yaşıyoruz.
    Bu durumda benim onun statüsünden yararlanma ihtimalim var mı ?
    Ve eğer bu sığınma Greencard a gitmesi için ne yapmamız gerek ?
    Teşekkür ederim
    Saygılar

• @Selim-Ağcakaya, içinde söyledi: U4U Programi İle Evlilik Süreci

2021 yılından beri Amerikadayım ve hiç çıkış yapmadım. İçeride statü değişikliği yaptım bu sırada kız arkadaşım U4U programı ile geldi şuan beraber yaşıyoruz.
    Bu durumda benim onun statüsünden yararlanma ihtimalim var mı ?
    Ve eğer bu sığınma Greencard a gitmesi için ne yapmamız gerek ?
    Teşekkür ederim
    Saygılar

Bu sorularınızın cevabını zaten yazmıştım, tekrar yazayım;

+Bu durumda benim onun statüsünden yararlanma ihtimalim var mı ?
    -siz eğer abd içindeyseniz bu programdan faydalanamazsınız, sponsor onayı akabinde TA onaylarınız da gelirse, çıkıp tekrar girmeniz, bu esnada herhangi bir TA iptali almamanız ve girişte CBP tarafından bu program kapsamında içeri alınmalısınız

+Ve eğer bu sığınma Greencard a gitmesi için ne yapmamız gerek ?
    -şu an için bu program GC yoluna gitmiyor

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 6
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |