DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ckfamily öyle mi hiç bilmiyofum teşekkür ederim ☺

• @Ckfamily hep Houston hep Houston yok mu ya Chicagoya gelicek birileri ☺

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu çok soğuk :))

• @Simge-Kutlu Ben kendim ve eşim için konuşayım. Biz deniz kenarında ege sahillerinde doğup büyüdüğümüz için soğuk iklim bizi korkutuyor. Bir de 2 yaşında kızımız var gittiğimiz gibi hastalıklarla uğraşmak son isteyeceğimiz şey. E bir de malum Türklerin yoğunda olduğu bir yer olması çekici hale getiriyor Houston’u.

• Arkadaşlar Houston bildiğim kadarıyla yeni başlangıçların eyaletiymiş 😁Daha uygun kiralar vs.. Benim merak ettiğim konu iş olanakları nasıldır . Sıkıntı çekilir mi iş bulma da ??

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu Ben Chicago planlıyorum ama başlangıçta uygun eyalet. Chicago çevresi kiralar uygunsan banko.

• @tolgasatir benim kızım ilk okul 2 ye gidiyor. geçen sene 1. sınıfta Bağdat Caddesinde bir okula gitti öğretmeni emekliliği dolmuş ama emekli olmayanlardandı. Hem kendi akrabasının çocuğunu 4. sınıfa kadar okutup mezun etmek hem kendi öğretmenlik yaparken yine ilkokula başlayan torunun maddi ihtiyaçlarını sınıftan çıkarmak hemde ek bir yasa bekliyorlar , bunlar için emekli olmamış bir erkek öğretmene düştü. Adam akrabası olan kadın ve çocuğunu her sabah alıp geliyordu okula. annesi de çocukla beraber derse giriyordu (bahane de sınıf annesi pandemi de yardımcı oluyor ilk okul 1 öğrencisi bunlar diye) öğretmen de çocuklara bağırıp çağırıyordu o veli de. kaç tane öğrenciyi ağlattığına şahit oldum kadının. Öğretmen bağırmakla kalmıyor anı zamanda ufacık çocuklara sürekli hakaret ediyordu. ben öğretmenin yaptıklarını fark ettim ve sorguladım diye 2. dönem karne notunu cocuğum hep düşük verdi. Kaldı ki ilk okul 1 çocuğundan bahsediyoruz okuma yazma öğrenmiş hatta yasal olmamasına rağmen yaptığı 2 sınavdan 95 ve 100 almış bir çocuktan. okulu değiştirdik ama o süreçte sıkıntıdan bende vitiligo çıktı hadi bu çok önemli değil 38 yaşındayım ben. En önemlisi 7 yaşında bir çocukta özellikle erkek öğretmen fobisi başladı bu yüzden lisans alabilme ihtimali olmasına rağmen yüzmeyi bıraktı çünkü öğretmenleri erkekti. O yüzden Türkiye den benim bir beklentim kalmadı 9 10 bin vereceğiniz okul da çok iyi çıkmayabilir. Bulabilirseniz iyi bir öğretmen bulun o okula yazdırın. çok yazdım çok konuyu uzattım kusura bakmayın. Arkadaşsız kalmaya vs herşeye değer diye düşünüyorum 😁 bekle Amerika Yeşilkart Forum olarak çıkartma yapacağız bu sene 😁 😁 😁

• @Simge-Kutlu kesinlikle😁

• @Emrah-Borazan yaaa evet burda çok güzel insanlar var. 🤗 🤗 🤗

• @diablo_ercan zORLANDO Por Favor
    Şimdiden Espanyolcaya başladım zORLANDO mİYAMi TrAmPa üçgenindeyiz...
    Bu SENE Nasip Olurda Çıkarda Ya NAsip
    102 Gün Kaldı....

• ⭐⭐

@ytrbilgisayar o taraflarda çok huricane oluyor ben tırsıyorum uğraşamam fırtınayla selle falan 😃

• ⭐⭐

şu siteden baktım https://www.expatistan.com/cost-of-living doğruluk payını bilemem ama texas houston da kiralar artmış yav. ben temsili kansas ile texası karşılaştırdım. yanlış bakmıyorsam kansas çok uygun 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ben açıkçası bu durumdan dolayı Türklerin yoğun olduğu bölgelerden yada en azından bu forumdan bile olsa birilerine yakın bir yere gitmek isterim ilk adımlarda çabuk pes etmemek adına

O iş bende 😌 aynı eyalete yakın düşersek arkadaş kaygısı olmasın ben Türklerden uzak duracağım kafasına hiç giremedim dil için bile olsa bu yaştan sonra farklı kültür ve mizah anlayışı olan yabancılarla samimi dostluk kuramam ve en ürkütüğüm şey güzel bir bahçeli evim var ama çağıracak barbekü yapacak goygoy yapacak arkadaşım olmaması

• ⭐⭐⭐

@Rhonster @Ping-PONG ve isim özürlü biri olarak aklıma gelmeyen diğer yoldaşlar. Her şey yolunda mı?

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir benim kızım ilk okul 2 ye gidiyor. geçen sene 1. sınıfta Bağdat Caddesinde bir okula gitti öğretmeni emekliliği dolmuş ama emekli olmayanlardandı. Hem kendi akrabasının çocuğunu 4. sınıfa kadar okutup mezun etmek hem kendi öğretmenlik yaparken yine ilkokula başlayan torunun maddi ihtiyaçlarını sınıftan çıkarmak hemde ek bir yasa bekliyorlar , bunlar için emekli olmamış bir erkek öğretmene düştü. Adam akrabası olan kadın ve çocuğunu her sabah alıp geliyordu okula. annesi de çocukla beraber derse giriyordu (bahane de sınıf annesi pandemi de yardımcı oluyor ilk okul 1 öğrencisi bunlar diye) öğretmen de çocuklara bağırıp çağırıyordu o veli de. kaç tane öğrenciyi ağlattığına şahit oldum kadının. Öğretmen bağırmakla kalmıyor anı zamanda ufacık çocuklara sürekli hakaret ediyordu. ben öğretmenin yaptıklarını fark ettim ve sorguladım diye 2. dönem karne notunu cocuğum hep düşük verdi. Kaldı ki ilk okul 1 çocuğundan bahsediyoruz okuma yazma öğrenmiş hatta yasal olmamasına rağmen yaptığı 2 sınavdan 95 ve 100 almış bir çocuktan. okulu değiştirdik ama o süreçte sıkıntıdan bende vitiligo çıktı hadi bu çok önemli değil 38 yaşındayım ben. En önemlisi 7 yaşında bir çocukta özellikle erkek öğretmen fobisi başladı bu yüzden lisans alabilme ihtimali olmasına rağmen yüzmeyi bıraktı çünkü öğretmenleri erkekti. O yüzden Türkiye den benim bir beklentim kalmadı 9 10 bin vereceğiniz okul da çok iyi çıkmayabilir. Bulabilirseniz iyi bir öğretmen bulun o okula yazdırın. çok yazdım çok konuyu uzattım kusura bakmayın. Arkadaşsız kalmaya vs herşeye değer diye düşünüyorum 😁 bekle Amerika Yeşilkart Forum olarak çıkartma yapacağız bu sene 😁 😁 😁

Çok üzüldüm,ama şaşırdımmı hayır. Benim de en çok gitmek isteme sebebimdir .Benimkiler büyüdüler ama sonraki nesiller için eğitim öğretim pedegoji ciddi sıkıntılı.Sonraki nesiller bu şiddete maruz kalsınlar istemiyorum.Seçme şansları olsun istiyorum.Daha 1. sınıf çocuğuna yapılan şiddete bakın bi.Bu ,sistemin şiddetidir.

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ckfamily hep Houston hep Houston yok mu ya Chicagoya gelicek birileri ☺

Aslında metropol aşkıma uyuyor ama 9 ay karakışa alışılır mı bilmiyorum.Ortanca oğlum üniversite olarak boston,chicago ,newyork gibi yerleri istiyor.Onun okuluna görede şekillenebilir.Mecburen gelebiliriz chicagoya🤣

• @aemte maalesef öyle kaldı ki benim anlattığım yaşananlar yanında deve de kulak kalan kısmı. Şikayette etsen birşey değişmiyor. Kalan herkes halinden memnun 🤷

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

şu siteden baktım https://www.expatistan.com/cost-of-living doğruluk payını bilemem ama texas houston da kiralar artmış yav. ben temsili kansas ile texası karşılaştırdım. yanlış bakmıyorsam kansas çok uygun 😃

Dallas da çok güzel bence.Orada da kiralar çok uygun

• güzel ülkemden umudumu her kaybettiğimde hayallerimi yeşertmeye geliyorum bu foruma.
    Benim eyalet seçimim '' deniz kenarı olsun, farketmez '' mantığıyla gelişecek. Egeliyiz izmirliyiz, turistik tatil bölgelerine hep 1saat altında ulaşmaya alışmışız. Deniz görmeden yaşayamayız. 😃
    Düzeltiyorum: Okyanus 🙂

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rhonster @Ping-PONG ve isim özürlü biri olarak aklıma gelmeyen diğer yoldaşlar. Her şey yolunda mı?

Eski tayfa turist vizesi aldı patır patır gidiyorlar darısı başımıza

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |