Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Başvurumu bugün tamamladım. Yalnız başvurumda Elenme sebebim olabilecek Bi hata yaptım. Çocuğum 2 isimli. İsmi Ahmet Hakan K.
    İsmini girerken first Name kısmına Ahmet Hakan yazdım middle Name kısmınıboş bıraktım. Neticede Ahmet Hakan K ismini yazdım ama Hakan ı Middle Name kısmına değil first Name kısmına.. Bilen arkadaşlar sizce bundan dolayı elenir miyim. Kafamı kurcalayıp duruyor. Sen bir sene bu çekiliş için bekle şu yaptığın hataya bak.... Bu arada foruma yeni katıldım. Greencard ta 2 kez evlendim. Bu üçüncü. Herkes için hayırlısı olsun

• ⭐⭐

@crazycells kusura bakmayın sadece kafama takıldı yazdım bende nasıl olur diye biri de gereksiz yere üstenci bir tavırla yazınca açıklama yapmayı gereği duydum hepsi bu.

• Merhaba arkadaşlar. Bendeniz de geçen sene başvurdum ama olmadı. Sizden ricam bu fotoğraf olayını cep telefonuyla oluyorsa hangi programa ihtiyacımız var acaba ?Hepimize bol şanslar.

• @riderman

Ayrıca ilgili başlığında bakabilirsiniz..

• @riderman ! "Save as jpeg" "photo for passport, programlarını Google Play dan indir önce fotoyu passport programından çek sonra jpeg programından jpeg formatına cevir. Karışık göründüğüne bakma çok kolay. Foto şartlarına şu siteden bir bak ama. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html

• @faith daha once soyadini ad kismina , adi da soyad kismina yazip kazanan bir arkadas vardi bu sayfa da okumustum. Sanirim elenmezsiniz. Kazanip gorusmeye cagrildiginizda durumu anlatirsinz. Problem olmaz bana kalirsa. Bir de greencard da 2.kez evlendim degil elendim yazacaktiniz herhalde😊

• Herkese selam arkadaşlar .. ingilizcem berbat kötü yani oldu da kazandım burdaki tüm işlemleri de hallettim bu amerikaya ilk giriş olayını düşünmek bile istemiyorum orda dil konusunu nasıl halledebilirim sizce ❓❓🤔

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@ahmet-34 dil kursuna gidebilirsiniz. Ücretsiz dil kursları bile var İngilizce şart elbette ama çok endiselenmeyin hiç dil bilmeden giden insan çok ABD ye oldukça normal bir durum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@faith DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba,
    Başvurumu bugün tamamladım. Yalnız başvurumda Elenme sebebim olabilecek Bi hata yaptım. Çocuğum 2 isimli. İsmi Ahmet Hakan K.
    İsmini girerken first Name kısmına Ahmet Hakan yazdım middle Name kısmınıboş bıraktım. Neticede Ahmet Hakan K ismini yazdım ama Hakan ı Middle Name kısmına değil first Name kısmına.. Bilen arkadaşlar sizce bundan dolayı elenir miyim. Kafamı kurcalayıp duruyor. Sen bir sene bu çekiliş için bekle şu yaptığın hataya bak.... Bu arada foruma yeni katıldım. Greencard ta 2 kez evlendim. Bu üçüncü. Herkes için hayırlısı olsun

hicbir problem yasamazsiniz.

• @ahmet-34 dil kursuna yazilirsinz, cep telefonundan ceviri uygulamasini acarsiniz. Ya da daha bir sene var belirli kelimeleri deyimleri kelime gruplarini ezberleyebilirsiniz. Kelimeleri sorulari kaliplariyla bir yere not defteri gibi yazabilirsiniz ya da heryerde satilan kucuk kartlar var pratikde iyi oluyor. Zamanla anliyorsunuz. Youtube ta bol bol videolar var. Abone olup izleyin faydasi olacaktir. Kazanip gidince de ingilizce konusmak zorunda olacaginizdan mecbursunuz konusmaya. Orada dil kurslari var ucretsiz onlara katilirsiniz. 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ingilizce konusunda su bolumu incelemeyi de unutmayin:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/96/i̇ngilizce

• @uysalkedi @LordBolton teşekkürler benim kazanma durumum da zaten oraya yerleştikten sonra bi dil okuluna başvurmam olucak orada tanıdıklar da var zaten benim daha çok heycan yaptığım konu amerilaya ilk girişte nerdeyse sıfır ingilizceyle ilk giriş heycan yaptırır gibi bide şöle düşündüm yanım da biriyle gitsem bana yardımcı olablirmi yada beni orda biri karşılasa ❓❓

• ⭐⭐

@ahmet-34 eğer tanıdığınız varsa elbette yardımcı olacaktır öyle bir imkanınız varsa yapın derim.. ama sonuçta dil şartı aranmadığı için her yıl 50 bin kişi çoğu dil bilmeyen insan giriş yapıyor ve anlayışla karşılayıp ona göre davranacaklarını düşünüyorum orada ki görevlilerin.. ve orada ki hayatta normalden çok çok daha hızlı dil öğreneceğiniz de kesin

• Bu ileti silindi!

• @ahmet-34 kazanma haberini 7 mayıs ta öğreneceksiniz, en iyi ihtimalle ekim ayın ayında mülakata çağırılacaksınız, mülakattan sonra abd ye giriş için 6 ayınız var. Kısaca 7 Mayıs’tan sonra en az 7-8 ayınız var. Kendi kendinize bile çalışarak ki artık çok uygulama var , ücretsiz ders videoları var. Bu kadar zamanda rahatlıkla derdinizi anlatacak konuma gelirsiniz... ayrıca tavsiyem şimdiden başlayın... diyelim kazanamadınız en azından kendinize yatırım yapmış olursunuz..

• @edizg 10 cevap üstte sorunuzun cevabı paylaşılan videoda var.

• @edizg her ülkenin pasaport vize foto şartları farklı olabiliyor. Fotoğrafçılar hepsini bilemez. Örneğin ABD 51x51 mm foto isterken avustralya 35x45mm istiyor. Acı tecrübe önceki sene fotoğrafçı gözlüklü çekmiş fotomu. Oysa gözlük Elenme sebebi imiş. En iyi fotoğrafçı bence sensin

• @crazycells şunu duymak çok rahatlattı beni. Thanks

• ⭐⭐

Her sene umutla beklerdim, bu sene nedense ara ara umutsuzluğa kapılıyorum. Azıcık kafası çalışan herkes bir an önce Türkiye'den kaçmak istediği için muazzam bir başvuru trafiği var green card'a. Geçen sene 200 bin başvuru olmuş diye baktım istatistiklerde, bu sene 500 bin olur herhalde. 2000-3000 kişiye girme şansı çok düşük 😕 Girsen bile case number büyükse yandın.

Coğrafya hakikaten senin kaderin oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |