Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

hafta sonu bir masadaydık, tanımadığım bir genç de vardı masada.
    GC konusu açıldı.
    "ben inanmıyorum, tanıdıklarına çıkarıyorlar" dedi.
    kimin tanıdığına diye sordum.
    "buradaki Amerikalıların" dedi.

2 duble içip kalkacaktım, vurdum şişenin dibine...

"tanıdık" nedir be hocam, hadi o tamam "buradaki Amerikalılar" nedir.

😃 çok özür dilerim arkadaşın ama böyle mallar varmı hala ya 😃 😃
    Allahım ne olur ışınla beni şu memleketten ABD olursa sevinirim 🙂

Maalesef, yaşadığımız ülke insanı, gözünü açtığı andan itibaren bütün ülkedeki işler devlet/özel fark etmez araya dayı/teyze/amca sokmadıkça yapılamadığı ve-veya şansının azaldığı bir şekilde yürüyor. Çoğu kişi artık psikolojinde bunu normalleştirip, olması gereken doğal akış süreci olarak bunu normlaştırıyor ve aslında demokratik olarak olması gereken süreçlerin gerçekten demokratik ve sistematik bir şekilde ilerlediğini düşünme özgürlüğünü kaybediyor. Ben aslında insanlarımızı suçlayamıyorum. Çünkü her an en ufacık bir olayda bile özelinde de devletinde de adam kayırmacılığın tavan yaptığı bir toplumda yetiştik.

belki çok bağlantılı değil ama, carl sagan'ın şahane tespitlerini şuracığa bırakayım:

"tarihin bize öğrettiği acı gerçeklerden biri şudur; eğer yeterince uzun süre kandırılır, aldatılır, kafeslenirsek; kandırıldığımıza, aldatıldığımıza, kafeslendiğimize dair kanıtları görmezden gelme eğilimi gösteririz. artık gerçeklerin açığa çıkmasıyla ilgilenmez oluruz. aldatılış bizi ele geçirir. çünkü basitçe aldatılmış olmayı kabullenmek fazlasıyla acı vericidir ve bunu kendimize bile itiraf edemeyiz. bir kere bir şarlatana üzerinizde özgürce kullanabileceği gücü ve yetkiyi verirseniz, büyük ihtimalle o güç ve yetkiyi bir daha asla ondan geri alma fırsatınız olmaz."

• @gnollzy hocam dün gece gülmekten ağrı girdi karnıma.
    ben arada takılırım eşime, istediğim bir şey olmazsa. "seni değiştiricem, kızıma yeni anne alıcam" diye.
    dün yine böyle bir durum oldu, eşim patlattı bombayı arkasından.
    "Mayısa kadar bekle, belki gerek olmaz, orda değiştirirsin"
    olay bizde bu boyutta 🙂 🙂

o kadar içerlemiş ki, durumun farkında oyaladığımın 🙂

• @waterman hayırlı uğurlu olsun, iki yıldızla sizi Amerikaya uğurluyoruz 🙂

@aemte DV2024 benim de ilk başvurum, askerlikte böyle şafak saymadım. Vakit geçmeyince forumdaki sayaca bakarak gözlerimle hızlandırmaya çalışıyorum 😛

• ⭐⭐⭐

@paşa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman hayırlı uğurlu olsun, iki yıldızla sizi Amerikaya uğurluyoruz 🙂

@aemte DV2024 benim de ilk başvurum, askerlikte böyle şafak saymadım. Vakit geçmeyince forumdaki sayaca bakarak gözlerimle hızlandırmaya çalışıyorum 😛

Pek bişey kalmadı 158 gün kadar var 😂

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Sayac ilk konuldugunda 178 gun vardi 20 gun gecmis hemen.

• ⭐⭐

@waterman ooo kardeşim hayırlı olsun yıldızların 🙂

• Şimdiden kendimi amerikada gibi düşünüp bir çok şeye saldırmaya Amerikalı gibi düşünmeye başladım ve bir çok değişik iş kapısı açtım kendime 😃 5 aralıkta bir iş belli olacak onun dışında Almanya kapısıyla ilgili gelişmeler oluyor. Türk kafasıyla düşünmeye devam edince sabit işimde günlük hayatımda çakılı kalıyordum. Bu arada buradan amerikaya taşımak için çeşitli denemelerde düşünüyorum ve onunla da uğraşacağım. Amerikalılar neden sürekli iş konuşuyor anlamış oldum 😃

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Sayılı gün çabuk geçer.. devamke 😃

• @goyro666 çok haklısınız her ne kadar büyük yıkılırim diye düşünsem de sonuçta bı sonraki başvuruya umut bağlıycaz yine. İyi dileğiniz için teşekkür ederim 😊 dilerim siz de bu sefer kazananlardan olup hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz 🙏

• ⭐⭐

ya arkadaşlar bişey paylaşmak istiyorum komik veya saçma gelebilir ama henüz gitmeden de konuşmakta gereksiz ama söylemek istedim 🙂 şimdi ben Türkiyede bile 10.katta dahi otursam şebeke olsun isterim bu benim takıntım gibi bişey ,ki orada şebeke olayı yok ben eşyasında falan degilim ben uyurken eve birinin girmesi bizi izlemesi veya zarar vermesi korkunç bir düşünce , acaba orada şebeke yapmak serbest mi? yada yaptıracak yer var mıdır 🙂 biliyorum komik geliyor ama napim benim için rahatım huzurum önemli

• @Lossantosdy Şebeke den kastınız ne ?

• @Lossantosdy akıllı şebekeden mi bahsediyosunuz

• @adgercu demir parmaklık sanırım kapı pencere için

• Bu ileti silindi!

• @çakıl bence elektrik olayından bahsediyo

• ⭐⭐

@waterman yıldızların hayırlı olsun efenim. 🤩

• ⭐⭐

arkadaşlar şebekeden kastım pencere şebekesi hani demirden olan varya , 😃

• ⭐⭐

de67b7aaa7c5988266ed0d89f20a480e (2).jpg

örnek olarak şundan bahsediyorum 😃

• @Lossantosdy güvenli olmayan bolgelerde oluyo diye biliyorum yani bı bölgenin güvenli olup olmadığı evlerdeki parmaklık durumundan anlaşılıyomus tabi ne derece doğrudur bilemiyorum

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy güvenli olmayan bolgelerde oluyo diye biliyorum yani bı bölgenin güvenli olup olmadığı evlerdeki parmaklık durumundan anlaşılıyomus tabi ne derece doğrudur bilemiyorum

fark etmez ben güvenli yerde de isterim şahsen 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |