Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @celica evet ya geçen sene sohbet odasında ne güzel hergün bir eyalet paylaşılıyordu bende bu sene niye başlamadı acaba diyordum kendime paylaşımlarınızın devamı dilerim…

• @hadi-BE hahahahahhahhahah evet ya niye bedava bu cekilis her önüne gelen katiliyor biz kac senedir bekliyoruz hakkimizi yiyorlar 😃

• ⭐⭐⭐

@goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hadi-BE hahahahahhahhahah evet ya niye bedava bu cekilis her önüne gelen katiliyor biz kac senedir bekliyoruz hakkimizi yiyorlar 😃

mutt

• @tufank, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mert75 Konulara çok hakim olmamakla birlikte burada belirtilen "green carda başvurmamak" kriterinin "green card çekilişi" ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Green card sadece çekilişle elde edilen bir hak değil. Programa katılabilmen için herkese verilen bu çekiliş hakkını engellemeleri mantıklı değil. Ama tabi yine program hakkında bilgi alınabilecek bir iletişim adresi var ise bunu teyid etmekte fayda var.

Fulbright bursu kapsamında üniversitemize ilgili makamlardan yetkili kişi gelip seminer vermişti. Fulbright bir öğrenim programıdır okulunuz bittikten sonra en az iki sene Amerika dışında bulunmanız gerekmektedir bundan dolayı herhangi bir göçmen vize statüsünde giriş yapamamazsınız demişti. Arkadaşın bahsettiği öğrenim bursu da bunun gibi olabilir. Greencard bir tür göçmen vize olduğu için fulbright bursunda öğrenim gören ya da geçmiş iki yıl içinde öğrenim görmüş bir kişi vizeyi alamıyordu. Bazı burs türlerinin bu tür koşulları olabiliyor iyi araştırılması gerekiyor.

Olay greencard bir çekiliş, çekilişe karışmazlar değil. Buradaki mesele göçmenlikle ilgili. Ben sana burs veriyorum, gel eğitimini al sonrasında da belli bir zaman içerisinde göçmen olarak gelmemeyi kabul et diyorlar.

• Austin’i paylaşın arkadaşlar Austin’i 🙂

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@gnollzy bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ben de araştırdım dediğiniz doğru.( fulbright için ama muhtemelen diğer burslarda da benzer durum olabilir eğer j1 vizesi ise) Bursun karşılığı olarak Türkiye dönme ve 2 sene kalma zorunluluğu varmış. Vize türü J1 vizesi olarak geçiyor ve bu vize türünde olan bir zorunlulukmuş. Aşağıda kısa açıklama ve detayların olduğu link var. @mert75 eğer vize türü j1 ise green card için sorun olacaktır, yani burs başvurun eğer green kart çıkarsa iptal oluyor. Ayrıca forumda bu konu için ayrı bir başlık mevcutmuş. https://yesilkartforum.com/forum/topic/79/j1-waiver-2-years-rule-j1-vizesinin-2-yil-kuralini-kaldirmak

“J1 Vizesi, Türkiye ile ABD arasında akdedilen bir anlaşma ile Türk Hükümeti adına ABD'ye gelen kişilere verilen bir vize türüdür.

Bazı J1 vizelerinin üzerinde "Two year rule apply" (2 yıl kuralı geçerlidir) ifadesi yeralmaktadır. Bu ifade, ABD'ye J1 vizesi ile gelmiş kişilerin ABD'de kalış sürelerinin bitiminden sonra anavatanı olan ülkeye (Türkiye) geri dönüp, kendilerine burs veren kurum adına mecburi hizmet yapmaları gerekliğini belirtmekledir. Ayrıca, 2 yıl kuralı, burs almamış, mecburi hizmet zorunluluğu olmayan kişilere de uygulanmaktadır.”

• @goyro666 bayağı araştırıyorum bende 😃

• İyi geceler arkadaşlar. Dv2024 başvuru sayısı sonuçlardan sonra yayınlanıyordu değil mi?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@JesusLord 2023 Ağustos ayında yayınlanacak bültende sayısal verilere ulaşacağız evet

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ben başvuru için fotoğrafımı bir fotoğrafçıda çektirmiştim şimdi o fotoğrafa özelliklerden baktiğimda çekilme tarihi 2018 olarak gözüküyor halbuki eylül 2022de çektirmiştim acaba elenmeme sebebiyet verir mi ?

• ⭐⭐⭐

@Alperensever Kafaya takmayın sonuçların açıklanmasını bekleyin bu yüzden elendiğinizden hiç bir zaman emin olamayacaksınız maalesef

• ⭐⭐ Yasaklı

nezaman acıklanıyor sonuclar. Şimdi bana cıkar dusuk case number. Ucaga meteor carpar veya amerikada benzinli arabalar yasaklanır elektrikli olur vs vs vs vs Bazan diyorumki savasmı cıkiyor artık suriye mi oluyo ekmek mi bulamıyoz ne olursak olalım çatışmamızı verelim, çarkı belirsiz bir dolap dönüyor ülkenin üstünde son 15 yildir bariz şekilde, ebediyette atalarımın yanına şerefle çikaayim

• @Blacksocks kazaninca karar vericem 😃 😃

• @ayvalik10 Teşekkür ederim alakan için 🌷

• ⭐⭐⭐

İstanbul’da deprem oldu

• @waterman Haber sitelerinde göremedim? Şimdi baktım düzce diyorlar. Geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐

@Kekw, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman Haber sitelerinde göremedim? Şimdi baktım düzce diyorlar. Geçmiş olsun.

Yataktan fırladım resmen Allah kimseye yaşatmasın

• @waterman 6.1 diyorlar büyük sayılır umarım bir şey yoktur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |