Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goldendragon yeşil kart forumun youtube kanalında ds-260 formu doldurma videosunda izlediğime göre formu doldururken olmasa da olur. Daha sonrasında mülakattan önce pasaport çıkartıp formu güncellememiz gerekiyormuş.

• @levo, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese iyi akşamlar. Naçizane bir sorum olacaktı forum üyelerine.
    Yurt dışı doğumlu olanların (Avusturya mesela) bu olaydaki şansları ne? Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden emeğinize sağlık.

Tekrardan iyi akşamlar saygıdeğer forum üyeleri. Konu ile ilgili bilgisi olanlar varsa tekrardan bir hatırlatmak istedim. 🌷

• ⭐⭐⭐

@goldendragon DS formunu doldururken pasaport kısmını daha sonra doldurabiliyorsunuz fakat vizenizi alabilmeniz için gerekecek. Mevcut gelecek zamları da düşününce yeni yıla girmeden pasaportları yenilemek iyi olur düşüncesindeyim

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lefter29, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mexido teşekkür ederim bilgi için....

Rica ederim.👍

Sizin planınız nedir? Merak ettiğimden soruyorum turist olarak gidip F1 statüsüne geçip mi bişeyler kovalayacaksınız 😅

Merhaba, statüyu korumak adına tek yapılacak olan turisti F1 çevirmek olucak tabiki bu kaçınılmaz 🙂 Sponsorluk üzerinden bir şirket firma yada işveren diyelim bulup bu yolda yürümek. Şuan daha tr deyiz. Muhtemelen yaza doğru gideceğiz şimdilik planlar bu şekilde tabi nasip kısmet bakalim bir aksilik olmazsa şuan bu şekilde. Şöyle yada böyle yaparız demekle olmuyor malesef yaşayarak gidip tecrübe ederek deneyimleyecegiz ins.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@goldendragon DS formunu doldururken pasaport kısmını daha sonra doldurabiliyorsunuz fakat vizenizi alabilmeniz için gerekecek. Mevcut gelecek zamları da düşününce yeni yıla girmeden pasaportları yenilemek iyi olur düşüncesindeyim

Other travel documenti seçip formu yollarsam mülakat gelmeden yeni pasaport çıkarırsam ds260 formundaki pasaport bilgisini nasıl güncellerim hocam

• ⭐⭐⭐

@goldendragon yapabilirsiniz, bu kadar takılmayın şu anda bu durumlara pasaportu çıkartmanız iyi olur dememin sebebi gelecek zamla birlikte 2-3 katına çıkacak ücreti onun içindi . olurda seçilirseniz bu tarz konuların bütün detaylarıyla forumda ve telegram grubunda göreceksiniz hatta her gün her gün telegramda aynı sorulara denk gelince ezberleyeceksiniz 🙂

• @Emre-Kurtulmuş sağolun hocam aydınlattığınız için bilgiden zarar gelmez çıkmazsada çıkan arkadaşlara yardımcı olurum teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@goldendragon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Other travel documenti seçip formu yollarsam mülakat gelmeden yeni pasaport çıkarırsam ds260 formundaki pasaport bilgisini nasıl güncellerim hocam

Mülakat tarihini aldıktan sonra ds260 formunun açılmasını talep edebiliyorsunuz. Ama mülakar tarihi mailini mutlaka beklemelisiniz, aksi taktirde sıkıntı yaşarsınız

• arkadaşlar forumlarda net cavap bulamadığım bir sorum olacak; diyelim ki DV2024 te kazandık, sağlık kontrolüne ben tek mi gireceğim yoksa formda belirttiğim eşim ve çocuğum da mı girecek?

• ⭐⭐⭐

@uykucu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

arkadaşlar forumlarda net cavap bulamadığım bir sorum olacak; diyelim ki DV2024 te kazandık, sağlık kontrolüne ben tek mi gireceğim yoksa formda belirttiğim eşim ve çocuğum da mı girecek?

Bunu bulamamış olma ihtimalin olmamalı aslında ama greencard ı alacak ve mülakat a girecek herkes sağlık muaynesine girmek zorunda

• ⭐⭐

@tolgasatir hiç böyle bir riske gerek yok pasaportu olmayanlar yenilenmesi gerekiyorsa yenilesinler sonra ah vah olmasın. tek seferde eksik ve yanlış bilgi olmadan ds260'ı gönder bitsin gitsin. 😃

• ⭐⭐

Herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum ancak yaklaşık 2-3 haftadır geçmiş başlıkları / yorumları okumakla meşguldüm. Platformdaki paylaşımlar, deneyimler çok kıymetli ve bir kez okumaya başlayınca insan duramıyor. Soluksuz okuduğum yazılar oldu. Bazı deneyimlere çok üzüldüm, bazılarına kendim kazanmış kadar çok sevindim. Mülakat deneyimleri, heyecanlı / stresli bekleyişler, sevinçler, üzüntüler, hayal kırılıkları ve her şeyden önemlisi umut var. Biz de DV2016 ve DV2017'e başvurmuştuk eşimle birlikte ancak o zamanlar bu seneki (DV2024) kadar istekli ve umutlu değildim. Artık çocuğumuz ve kendimiz için daha iyi bir gelecek, daha huzurlu bir hayat umut ediyoruz.

Bulunduğum sektör itibariyle (yazılım) yurt içi / yurt dışında müşterilerim var. 16+ senedir bu sektördeyim, yaklaşık 4 senedir de kendi şirketimiz var ve hangi ülke olursa olsun ( vizemiz olursa) ayakta durabilecek durumdayız. Kendimi maddi ve manevi olarak bu sürece hazırladım, ne zaman bize şans gelir bilmiyorum ama bu seneden itibaren çıkana kadar başvurma kararı aldım. Bazen kendimi fazlaca kaptırıp harita üzerinden caddeleri, sokakları geziyorum, okul puanları, yerleşim yerinin artıları / eksiklerini en ufak aytıntısına kadar her şeyini inceliyorum. Green kart çıkması durumundaki bütün senaryolara hazırlıyorum kendimi. Çıkmazsa dünyanın sonu değil ancak Diversity Program var olduğu ve bizi kapsadığı sürece kovalamaya devam.

Foruma katkı sunan üyelere / yöneticilere / yazılımcılara teşekkür ediyorum. Ve son olarak DV2024 çekilişine katılan tüm herkese bol şans diliyorum. Umarım isteyen ama gerçekten isteyen herkes bir gün "you have been randomly selected" in tadına varabilir 🙂

• @tolgasatir gerçekten anlamadım, affınıza sığınarak daha açık soruyorum,
    1- Mülakata sadece kazanan (ben) mı yoksa formda belirtilen tüm aile üyeleri mi girecek?
    2- Sağlık raporunu sadece kazanan (ben) mi yoksa formda belirtilen tüm aile üyeleri mi almak zorunda

şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir hiç böyle bir riske gerek yok pasaportu olmayanlar yenilenmesi gerekiyorsa yenilesinler sonra ah vah olmasın. tek seferde eksik ve yanlış bilgi olmadan ds260'ı gönder bitsin gitsin. 😃

Yani bence de öyle de arkadaşlar bu konuyu sürekli zorluyorlar, böyle bir çekilişte bu tarz riskleri ben almazdım. Hele geçen okudum bir tanesi mülakat almış ocak ayına ben temmuz da bekliyordum git gel yapamam o yüzden sağlık muaynesi olmasam ap kalsam olur mu. Diyecek hiç bişey bulamadım valla

• ⭐⭐⭐

@uykucu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir gerçekten anlamadım, affınıza sığınarak daha açık soruyorum,
    1- Mülakata sadece kazanan (ben) mı yoksa formda belirtilen tüm aile üyeleri mi girecek?
    2- Sağlık raporunu sadece kazanan (ben) mi yoksa formda belirtilen tüm aile üyeleri mi almak zorunda

şimdiden teşekkür ederim.

Amerika ya gidecek herkes mülakata girmek zorunda, aynı kişiler sağlık raporu da almak zorunda. Mülakat sayfaları var dv2023 mülakat diye insanlrın deneyimlerini neler yaptıklarını ordan canlı yaşayanların dilinden de okuyabilirsiniz daha fazla deneyim katar size

• ⭐⭐

@uykucu
    1- Mülakata aile üyeleri ile yani eşin ve çocukların ile gireceksin.
    2-Sağlık muayenesi aşamasına geldiğin zaman tüm aile ile birlikte muayene işleri yapılması gerekiyor. Eksik aşılar dahil. ona göre dolar ile ödeme alıyorlar.

• Bu sene içimde pek istek yoktu başvurmadım. Pişman olacağımı da pek sanmıyorum cidden, arada bir iç ses dinleyip hislere güvenmek iyi geliyor konu ne olursa olsun. En azından henüz yanılmadım fakat hislerimi dinlemeyip devam ettiğim çoğu şeyde kötü durumlar yaşadım.

• ⭐⭐

Arkadaşlar iyi akşamlar..

Geçtiğimiz günlerde anneme pankreas kanseri teşhisi kondu ve devlet hastanelerinde doktor kalmadığı için ameliyatı özelde yaptırmak durumunda kaldık ve bütün birikimi ameliyat için harcamış olduk. Şimdi sorum şu..

Diyelim green kart çıktı mülakat tarihine kadar 5000 dolar biriktirebildik (yada daha az) 3 kişilik bir aileyiz. Hala kredisini odedigim bir evim ve 4500 günden eşim ve ben emeklilik isteyip kıdem tazminatlarimizi alabiliyoruz. Mülakata girdiğimizde bu gösterdiklerimiz vize için mali olarak yeterli olur mu?

• @sonar ben fırsat varken tüm şansların denenmesi taraftarıyım şahsen, çünkü olumlu olasılıklar bizden bağımsız değişkenler yüzünden her zaman ulaşılabilir konumda olmayabiliyor. Bu sene DV2024 var seneye Trump başa gelip komple kaldırabilir örneğin. Ben 40 yaşıma yaklaşırken ilk kez başvuruyorum ve geç kalmışlığın pişmanlığını yaşıyorum. Şu da var ki bu güne kadar GC çekilişini kazanan tek bir insan gördüm, yüzlerce arkadaşım on yıldan fazladır her sene karı koca deneyip kazanamıyor ama yine de denemem gerekirdi. Devlet memuruyum ve 2 seneye kadar Yeşil Pasaport alma hakkım geliyor, çıkmazsa kendimi onunla avutacağım ama başvurmadığım yılların pişmanlığı hala içimde.

• @waterman selamlar hocam. Ben daha önce 2 kez Abd' de bulundum. Öğrenci vizesi ile gitmiştim. Şimdi çocuk olduktan sonra onu orada büyütmek ve eğitim aldırmak istiyorum. Dolayısıyla gc a başvurdum. Bakalım ne olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |