Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama benimde moralimi bozan bir konu bu. 2018 yılında kamu malına zarardan 6000₺ bir para cezam var ve bunda sabıkamda çıkıyor. Hapis vs. Yatmadım. Ayrıca kamu çalışanıyım. Kamu da 657'ye tabii güvenlik personeliyim. Yani ülkemde kamu personeli olmama hiç bir engel teşkil etmeyen bir sabıka kaydı. Greencard vize mülakatında bir problem olur mu? Tabii nihai karar yine konsolosun ama insan düşünmden de edemiyor. Cevap verirseniz sevinirim.

• @Thracian Söylediğiniz gibi konsolos buna karar verecek ama herhangi bir hapis cezası almadığınız için sorun olacağını sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Thracian sabıkanızda çıkıyor derken, arşiv kayıtlı sicil kaydınızda mı çıkıyor bu durum?

• @gucarslan, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

@Thracian sabıkanızda çıkıyor derken, arşiv kayıtlı sicil kaydınızda mı çıkıyor bu durum?

Normal e devletten çıktı istediğimde çıkıyor hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Thracian eğer arşiv kayıtlı sicil kaydınızda çıkıyorsa ilgili suça / davaya / karara ait bütün mahkeme kayıtlarını ingilizce yeminli tercüme ettirip bunu mulakata götürmelisiniz.
    son karar her zaman mulakatınızı yapan konsolosluk görevlisinindir.

• @gucarslan teşekkür ederim hocam.

• Merhaba, ben biraz spesifik bir durumla ilgili bir soru soracağım. GC kazandım, siyasi sebepten dolayı 6 ay kadar cezaevinde kalmıştım. Geçen hafta mahkemem oldu, 3 ay daha yatmam gerekiyor.

Sorum şu:

📌 1. Haziran ayında cezaevine girersem, Eylül ayının 2. Haftası çıkabiliyorum. Bu durumda mülakatı kaçırma ihtimali var mıdır?

📌2. Çıktıktan sonra, bu cezadan dolayı ret yeme ihtimalim olur mu?

📌 3. Çıktıktan sonra yurt dışı yasağım kalkacağı için, pasaport başvurumu ondan sonra yapabileceğim. Bu durum benim için sorun oluşturur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@yxlc Öncelikle vize sürecinizi imzanıza taşıyın.
    Daha sonra BU BAŞLIĞI okuyun.
    Excel tablosuna kayıt olun.

Sonra sorularınızı sorabilirsiniz.

• @Serap-2 Merhaba, yaptım söylediklerinizi. Sorumu yeniden yazmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐

@yxlc Tekrar merhaba. Aynı soruyu bu başlığı okuyun dediğim yere de (2024 Greencard Lotosu aşamaları) yazarsanız iki yerde de bulunsun. Cevap alacağınızı düşünüyorum.

• Tamam, teşekkür çok ederim

• ⭐⭐

@yxlc Rica ederim, hem çok geçmiş olsun hem de tebrik ederim. Umarım her şey yolunda gider.

• Merhabalar eski Bi başlık ama bi sorum olacaktı. Benim daha önce aldığım.bi ceza var ve karar hükmün açık bırakılması olarak kaldı. Bilen bilir 5 yıl boyunca her hangi Bi suç işlememen gerek . 5 yılı doldurdum zaten hic Bi şekilde sabıka kaydımda gözükmüyor arsivlide aldım orda da yok. Ben yine de mülakatta bunu gostermeliyim . Herhsngi yüz kızartıcı Bi suç değil yaralama felab . Konu ile ilgli bilgisi olan var mı

• @mrt-gkce Eger arşivli kayıt örneğinde yoksa hiç açmayın konuyu. Vukuatim yoktur deyip geçip gidin. Onlar sadece e devletten alınan sabıka kaydını görebiliyorlar.

• Teşekkürler cevabınız için

• @AYSY33 merhabalar sadece arşiv kaydını görebiliyorlar demişsiniz gerçekten öylemi eğer öyleyse, ben 2020 yılında hükmün açıklanmasının geri bırakılması aldım 1 yıl 15 gün ceza verilecekti ama 5 yıl bişey yapmamam kaydıyla hüküm verilmedi mahkeme sonuçlandı sadece ceza verilmedi 5 yıl bişey yaparsam öyle ceza verilir ben şuan 3. Yılı tamamladım. Bi iş yerine başvururken adli sicil kaydım ve e devletten çıkardığım arşivli versiyonda sabıka kaydı yoktur yazıyor. Hagb ayrı bir yerde tutuluyormuş sanırım ama askerde karşıma çıkmıştı görnüşlerdi çok utanmıştım hep bir yerlerde karşıma çıkıyor ne kadar daha iyi bir birey olmaya çalışsam da. Bide 2 hafta tutuklu kalmıştım ceza evinde aynı olaydan sonra hagb aldım. Sorum benim Hagb kararımı görebiliyorlar mı yada sadece sicil kaydımı görüyorlarsa ona göre bir yol izliyim. Cevaplarını bekliyorum biliyorum uzun oldu teşekkürler.

• @İsa-Avar Hüküm açıklanmadıysa Adli sicile yazılmıyor sadece mahkeme dosyanızda gözüküyor olması lazım

• ABD de daha önce uzun süre F1 ile bulundum . GC mülakatına giderken oranın da adli sicil kaydını iletmem gerekiyor mu?
    Gerekiyor ise ABD de deki sicil kaydıma nereden , nasıl ulaşabilirim bilen var mıdır ?

• @pinbil Abd den adli sicil kaydina gerek yok. Onlar zaten gorurler kendi ulkelerindeki kayitlari.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |