Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş Çok teşekkürler.

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord Valla bana green card çıksın yazın seçimlerde oy kullanmaya bile tenezzül etmem. Türkiye’de yaşayacak olanlar kendi geleceklerine kendileri karar versinler diye düşünürüm.

Yine de kullan, anavatanın sonuçta, bu devlete en azından Atatürk’e bir vefa borcun olduğunu düşünüyorum..

• @cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar 2023 sohbet odasında bu tarihe kadar 450 küsürlerde sayfa yazı yazılmış şu an 2024 sohbet odasında 435 sayfa yazılmış yani diyeceğim o ki bence başvuran sayısı o kadarda fazla olmayacak normalde pasaportsuz başvuru sayısı 220 binlerdeyse bu sene max 350-400 binlerde olur.1 milyon başvuru olayı tamamen hayâl

Her sene sonuç ayında forumdan haberi olmayanlar geliyor ve forumda ki şanslı kişiler oldukça az oluyor

• Demek 177 gün kaldı, zaman yaş ilerledikçe daha hızlı geçiyor gerçekten, ne ara kasıma geldik anlamadım. Umarım you have been randomly selected yazısını görebilirim, herkes için hayırlısı olsun 🙂

• ben ilk konuştuğum zaman söylediğim ilk kelime amerikaymış ah nenem vereydin şu göbek bağımı amerikaya giden bir uçağın pilotuna savuraydı hollywoodun dağlarına daşlarına ne gerek var idi imdi green carda bre ozanlar deyin hele

• ⭐⭐ Yasaklı

nezaman acıklanıyor sonuclar

• @Furkan-Aydın her DV yili icin en buyuk CN ayni olmuyor. DV 2022'de en buyuk CN 27k iken, DV 2023'de en buyuk CN 35k. Case Number' in dusuk olup olmadigi yildan yila degisiklik gosterebiliyor.

• @ayvalik10 mesajda yazdiginiz web sayfasi, DS-260 doldurmak icin. Mulakat detaylari, dvprogram.state.gov' dan goruluyor.

• Sevgi, Saygı ve Özlemle...

10_kasim_anma.jpg

• Birsey sormak istiyorum basvuru sırasında chrome otomatik olarak ingilizceden Türkçeye çevirdi herhangi bir sorun olurmu. Bilgileri Ingilizce karakter kullanarak yaptım meselâ ÖZKAN soy adini OZKAN olarak yazdım fakat en son confirmation number sayfasında adım soyadım pasaportta olduğu gibi -- ğ ve ö -- harfleriyle adim soyadim yazıyordu aynısı çocuklarım içinde oldu yani ingilizce karakter kullanmama rağmen son sayfada hepimizin adi soyadi neyse o şekilde oldu.Bu durum sadece bana mi oldu yoksa ayni şeyi yaşayan varmi acaba.. Yani ALI OZKAN yazmama rağmen son sayfa kontrol kısmında Ali Özkan yazıyor du. Umarım yalnışlik olmamistir..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mertoidvania yazıya gerek yok mektup görürsen zaten basarsın çığlığı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo 6 mayıs denildi ancak biliyorsun değişebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@datanist farketmez her 2 siteden de görebiliyorsun

• Hepinize selamlar ve umutlar. Sabah yataktan sürünerek uyandım yine. Keşke green card sürecine önceden vakıf olsaydım da kaybolan yıllarımda başvuru yapsaydım 10. başvurumda da çıkmasa razıydım. Kabul etmediğim ve haklarımın sonuna kadar yendiği bu süreç belki de beni Amerika’ya yöneltti. Ne hoştur ki ben bunlara üzülerek önümüzdeki Mayıs aynı beklerken dün Kadir Zora’nın videosuna denk geldim. Orada aslında üzüldüğüm ve kaybettiğim şeylerin ülkemde ne kadar değersiz olduğunu farlettim. Chicago'ya ayak bastığım günlerin hayaliyle videolarıyla uyuyor ve maalesef geç uyanıyorum. Şu an en büyük pişmanlığım nedir diye sorarsanız ne haklarımızın emeğimizin yenmiş olması ne de başka bir şey … O kadar umudumu yitirdim ki artık hiçbir şey umrumda değil ve üzülmüyorum da. Sadece greencard denen bir ödülü geç farketmiş olmak üzüyor. Sığ insanların arasında çalışıp keyif alamadan çalışıp aldığınız maaşı yiyememek rahatça üst baş alamamak ve ailenizi yanında üniversite mezunu mühendis! olan biri olarak sırf atanamadığınız için başınızın önde olduğu bir düzene boyun eğmek zorunda olmak ne kadar koyuyor sadece yaşayan bilir. Bunları buraya yazıyorum ve ne iş yerimdeki kişilerle ne de arkadaş veya ailemle paylaşıyorum. İçimi bazen döküyorum buraya işte kusura bakmayın.

• Çaresizlik içindeki bir millete umut olmuş, ordularına baş olmuş, "Türklüğü unutturulan" bir ulusu küllerinden alevlendirip Devlet kurmuş Ulu Başbuğ...

Seni anlamak; Türk'ü, Türklüğü anlamaktır.
    Aziz ruhun şad olsun...

• ⭐⭐

@hasnotben Kaç yaşındasınız acaba?

• @hasnotben yaşınız kaç bilmiyorum ama tahminen aynı yaşlardayız. Maalesef yazdıklarınız da o kadar haklısınız ki ama Allah dan umut kesilmez olur da çıkarsa gideriz. En kötü farklı yollar bakmak lazım bilmiyorum kaçıncı başvurunuz ama buna umut bağlamayın bence hele ilk başvurunuzsa. Benim geçen sene ilk başvuruydu umut bağlamıştım ama sonuç hüsran siz normal yaşantınıza devam edip başka yollar bulmaya çalışın diyebilirim

• @Rüştü-Gürbüz Şu konuyuda reklam malzemesi yapmayın bi zahmet ya 🙂

• ⭐⭐⭐

Sevgi, Saygı ve Özlemle anıyoruz Atamızı 🙏 Ben balkonda saygı duruşumu yaparken hiç birşey olmamış gibi davranan o kadar çok kişi vardı ki... Çığlık atmak istedim olmadı... Gitmek istiyorum hem de çok evet ama neden bu hale geldi diye de içim içimi yiyor...Aslında biliyoruz tüm soruların cevaplarını. Susuyorum içime atıyorum....Çok dertli bir sabahtı. Anlatmak istediğimi anlayanlar benim gibi hissedenler olacaktır. Nedense yazmak istedim....

• ⭐⭐

images (1) (24).jpeg

Bir daha gel samsundan sarı saçlım, mavi gözlüm..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |