Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ersin-Battal çok var. Yatırım sponsor evlilik

• merhaba arkadaşlar ilk kez başvurumu yapmış bulunmaktayım ve aklıma takılan bir soru olduğundan google ladığıma karşıma bu forum çıktı ve hemen daldım.
    hızlıca da sorumu buraya sormak isterim (forumu kirletmemek adına yeni başlık açmadım zira kurcalamadım bile forumu henüz).
    sorum:
    eşim adına da başvuruda bulunmak istiyorum ancak eşim devlet memuru ve 2 de çocuğum var, bu yüzden çıkarsa önce benim gidip düzen kurup sonra onları götürmem gerekecek bu durumda eşime çıkarsa önce benim gitme gibi bir imkan oluyor mu?

Not: soruyu yazarken aklıma geldi "başvuruyu yap ztn çıkmaz çıkarsa da o zaman düşünürsün" mü dersiniz 🙂

• @beterbocek görüsmeye gittiniz ve size göcmenlik vizesi verildi orada belli bir süre verecekler size mesela 6 ay o 6 ay icerisinde amerikaya giris yapmaniz gerekiyor. Girisi yapmaysaniz hakkinizi kaybediyorsunuz ama giris yaparsaniz yesil karti alirsiniz ve sonra yine amerikada bulunmaniz gerekiyor baska yere gittiniz yine 1 yildan fazla gelmezseniz o zamanda yesil kartinizi kaybetmis sayiliyorsunuz diye biliyorum. yani kazandiginiz takdirde orada ikamet etmek zorundasiniz. Bol sans 😺

• @beterbocek Benim sorunuz hakkında yeterli bilgim olmasa da "Not: soruyu yazarken aklıma geldi "başvuruyu yap ztn çıkmaz çıkarsa da o zaman düşünürsün" mü dersiniz 🙂" bölümü ile ilgili şahsi düşüncelerimi belirteyim;

Çıkarsa o zaman düşünürüm derseniz ve talihli olursanız iki ayağınız bir pabuca girecek çünkü buradaki hayat düzeniniz - Amerikada yaşayacağınız hayat düzeniniz ile ilgili her türden ayarlamalar ve green card ile ilgili işlemlere başlamak için çok fazla bir zamanınız olmayacak. Amerika da gerçekten hayatına devam etmek isteyen herkes Green card'a umut bağlasın - bağlamasın bunu bence iyice kavramalı ki, bir gün şans size güldüğünde ne yapacağınızı bilin ve bu fırsat uçup gitmesin.

Bunlara dikkat ederkende aşırıya kaçmamakta fayda var diye düşünüyorum çünkü bu tarz araştırmalara girişince insan ister istemez çok fazla umut bağlar gibi oluyor bazen ve sonuçların açıklandığı tarihte GC talihlisi olmazsa da büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyor.

Henüz ilk kez bu sene GC çekilişine katılan biri olarak gözlemlerim ve düşüncelerim bu şekilde..

• @AmerikaHayalim-0 Green Card basvurusundan önce en yakin psikologa gitmenizi tavsiye ederim nasil bir yerimiz agriyinca, hastalaninca doktoru aksatmiyoruz önemsiyoruz, ruh sagligida aksatilmaya gelmez. Travmalarinizi yok sayarak asamazsiniz her insanin hatasi olur ama yaptigi secimlerin yanlis dahi olsa getirdigi sorumluluklarini kendisini yipratmadan , üzmeden üstlenmenin bir yolunu yetiskin biri olarak bulmali.

• @AmerikaHayalim-0
    "o evlilikten olan çocuk" tabiri biraz sıkıntılı bir tabir. o cocugun babası sizsiniz başkası değil. eski eşinizden ölesiye nefret edebilirsiniz ama çocugun suçu nedir anlayamadık? eski eşiniz tamam ama kanınız, canınız oglunuzu görmek istememeniz -her ne yasanırsa yaşansın- şahsen bana da ilginç geldi. sizin kendi hayatınız ve kararlarınızdır kimseyi ilgilendirmez elbet ama evladınızı hiç mi özlemiyorsunuz? hiç mi yüreğiniz titremiyor?

• Merhaba, bu siteye üye olduğumuzda "tanışma" adı altında topic açma zorunluluğu var mı? Sorayım da sonra bir mesaj yazdığımda: -"önce kendini tanıt" diye tenkit edilmeyelim 🙂

• Bu ileti silindi!

• ilk başvuruda dogum tarihimi 03/13/1980 girdim ay kısmında hata yaptım 02 olacaktı bir siıkıntı olurmu bu durum eşimin adınada doldurdugumda gene benim dogom tarihi hatalı olmuş aynı hata

• bu arada 2022 talihlisydim gidemedik sira gelmedi 2024 kurasına katıldım

• @debbieLA77 merhaba arkadaşım. Benim pasaportun süresinin bitmesine 11 ay kaldı. Diyelim ki Mayıs ayında gc çıktı konsolosluk görüşmesine kadar mevcut pasaportumun süresi dolmuş oluyor ve mecburen yeni pasaport çıkartmam gerekiyor bende düşündüm ve yılbaşından sonra fahiş fiyat artışından etkilenmemek için yenisini çıkartayım dedim. 2.pasaport için bağlı olduğum nüfus müd. gittim memura derdimi anlattım ve haftaya perşembe gününe randevu aldım.(online olarak almadım)Fakat dün online olarak randevu alabilir miyim diye denedim ve sistem bana randevu verdi bilginiz olsun sizlerde deneyebilirsiniz. Bu arada harç tutarını eğer pasaport çıkartmayacaksan iade ediliyor diye biliyorum.

• Arkadaşlar merhaba. Doğum Yeri kısmını direkt kimlikte yazdığı gibi mi dolduracağız? Benim kimlikte KONAK yazıyor İl yazmıyor yani. Ama yönergede City yazın yazıyor. KONAK mı yazayım yoksa IZMIR mi?

• ⭐⭐⭐

@beterbocek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba arkadaşlar ilk kez başvurumu yapmış bulunmaktayım ve aklıma takılan bir soru olduğundan google ladığıma karşıma bu forum çıktı ve hemen daldım.
    hızlıca da sorumu buraya sormak isterim (forumu kirletmemek adına yeni başlık açmadım zira kurcalamadım bile forumu henüz).
    sorum:
    eşim adına da başvuruda bulunmak istiyorum ancak eşim devlet memuru ve 2 de çocuğum var, bu yüzden çıkarsa önce benim gidip düzen kurup sonra onları götürmem gerekecek bu durumda eşime çıkarsa önce benim gitme gibi bir imkan oluyor mu?

Not: soruyu yazarken aklıma geldi "başvuruyu yap ztn çıkmaz çıkarsa da o zaman düşünürsün" mü dersiniz 🙂

Öncelikle hoşgeldiniz , size tavsiyem hızlıca forumu sizin tabirinizle kurcalayın 🙂 aradığınız her sorunun cevabı mutlaka vardır 🙂
    Sorunuza gelecek olursak talihli kim ise ilk girişi o olmadan yapamazsınız , varsayalım size değil eşinize çıktı o da sizinle gelir pasaport dan geçersiniz evrakları talihli teslim eder, sonra isterse o ilk uçakla geri döner siz kalırsınız ama asıl talihli olmadan ülkeye giriş yapamazsıbuz

• ⭐⭐⭐

@Engin-0, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba, bu siteye üye olduğumuzda "tanışma" adı altında topic açma zorunluluğu var mı? Sorayım da sonra bir mesaj yazdığımda: -"önce kendini tanıt" diye tenkit edilmeyelim 🙂

Yok o genelde kazandım ne yapmam gerekiyor diyenlere geliyor 😁 hani case number ne falan filan gibisinden yeni başvuranlarda böyle bir zorunluluk yok

• @beterbocek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba arkadaşlar ilk kez başvurumu yapmış bulunmaktayım ve aklıma takılan bir soru olduğundan google ladığıma karşıma bu forum çıktı ve hemen daldım.
    sorum:

Merhaba, çıkarsa tüm aile olarak konsolosluk işlemlerinizi yürütün, akabinde ilk 6 aylık giriş süresi içinde ailecek giriş yapın ve greencardınız gelene kadar orada kalın, en geç 4 hafta içinde geliyormuş. Greencardları aldığınızda, eşiniz ve çocuklarınız türkiyeye dönsünler. 4-5 ay siz amerikada düzeni oturtun sonra eşiniz ve çocuklarınız tekrar gelsin. Greencardda sonradan aileyi ekleme durumu baya meşakkatli oluyormuş, en basit bence sizin için bu şekildedir. Aileniz örneğin 6 ay sonra geri geldiğinde, abd memurları neden çıkıp-geldiğini sorabilir, onlara yapılacak en güzel açıklama "ABD ye yerleşebilmek için Türkiyedeki işlerimi sonlandırmak için uğraşıyordum, artık yerleşmeye geldim." olabilir.

• ⭐⭐

@Emre-Adak kimlikte doğum haneniz de ne yazıyor ise o. pasaportunuz varsa orada ne yazıyor ise o. Kararsız kaldıysanız e-devlet nufüs bilgilerinden bakmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐

Günaydın kader ortaklarım

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mimundo ds260 seçenekler şunlar üniversite mezunu yada öğrencisi de var lise mezunu da var. Kısacası sen ds260 dolduracağın zaman hangi şartlar uyuyorsa onu işaretleyeceksin. Bu kadar hayati önemli gibi üstünde durmayın. Rahat olun ya. Mayıs ayı gelsin ozaman bakarız şimdiden takılmanın hiçbir anlamı yok. Konsolosluk sizi sizden daha çok gitmenizi istiyor. Mülakata giren binlerce kişiye sorun hiç zorluk çıkarmış mı (yalan beyan haricinde) ondan rahat olun.

Haklısınız, teşekkürler ama insan günümüzde şansını bile riske atmak istemiyor. Ben o zaman lise mezunu ya da üniversite öğrencisini işaretleyeceğim. Kazanırsam ds de o an ki duruma göre sorun olmuyorsa diploma mı alır giderim. Teşekkürler.

• Merhaba green card başvuru sürecinde canımı sıkan ve çözüm bulamadığım, ne yapacağımı bilemediğim ve bir türlü gerekli cevabı alamadığım bir durumum söz konusu. Bu konudaki fikir ve görüşlerinizi varsa tecrübelerinizi çok merak etmekteyim. Ben TC vatandaşıyım eşim ve kızım TC ve BG vatandaşı. Buraya kadar sorun yok fakat eşimin BG pasaportu ve kimliğindeki ismi ile TC kimliğindeki ismi farklı. Bizim hem TC de hem BG de nikahımız var bu evraklarda da isimler farklı. Biz başvuruyu yaparken hangi vatandaşlık ve isim üzerinden yaparsak uygun olur? Nasıl ilerlersek oldu da çekiliş talihlisi olduk sorun yaşamayız. Duyumlarıma göre doğduğun ülkenin kontejyanından yararlanıyormuşsun. bu durumda BG kimliği ile başvuru yapmak doğru gibi duruyor fakat TC de yaşıyoruz Bulgarca bilen yok görüşme BG de yapılırsa nasıl olacak? Bu konuda bilgisi deneyimi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Herkese bol şans diliyorum.

• @Ertunc-Servi siz ve kızınız tc kimliği ile, eşiniz bg kimliği ile başvursun.
    Öyle bir seçenek yok ise hepiniz tc belgeleriniz ile başvurup olası gc çıkması durumunda başvurdugunuz kimliklerle gorusmeye gidersiniz..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |