Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar.

Bu sene eşim ve iki oğlumla birlikte ailecek green card başvurusu yapmak istiyoruz. İstemesi de başvurması da bedava sonuçta ama şöyle bir sıkıntı yaşıyorum belki bana bu konuda bir fikir veren çıkar diye umutluyum. Daha önce 20'li yaşlarımın başında pek doğru olmayan acele bir kararla bir evlilik geçirdim ve o evliliğimden de kalan maalesef bir çocuk var. Şu an ne o eski eşim olacak şahısla ne de o evlilikten olan çocukla herhangi bir iletişimim yok. Olsun da istemiyorum zaten ama şöyle bir sıkıntı çıkıyor ortaya. Ne yazık ki Green Card başvurusunda o evlilikten olan çocuğun da fotoğrafını istiyorlar benden. Ayrılalı 10 seneyi geçmiş, sokakta görsem tanımayacağım birinin fotoğrafını sisteme nasıl yükleyebilirim merak içerisindeyim.

Fotoğrafçı arkadaşım onun yaş grubuna uygun birinin fotoğrafını sisteme yükleyelim, zaten kart çıkması durumunda bile götürmeyeceğin için konsolosluk onun üzerine düşüp bir araştırma yapmaz dedi bana. Sizce bu mantıklı bir hareket olur mu? Maalesef 20'li yaşların başında yaptığım bir hata benim peşimi bir türlü bırakmıyor gördüğünüz gibi. Eşim başvurdu ama ben bunun işin içinden çıkamadığım için hala başvuruyu gönderemedim.

• @yasinbey problem ne?

• @AmerikaHayalim-0 aile büyüklerinden fotoğrafı rica edebilirmisiniz, ya da elinizdeki çocuğa ait son fotoğrafta olur. Fotoğrafçının önerisi mantıklı değil hatta mülakatta elenme sebebi bile olabilir

Ama size üzülerek söylemek isterim ki eşiniz sizin bu evliliğinizden olan çocuğu kendi başvurusuna eklemeliydi. Aşağıdaki videonun 10:45 den sonrasını izleyin lütfen

• ⭐⭐

@AmerikaHayalim-0 kusura bakmayın yazınızı okurken çok üzülerek okudum. Bana düşmez herkesin yaşantısı kendisine, başınızdan ne gibi olaylar geçti bilmiyorum ama ne kadar yanlış bir evlilik olsa da, ne kadar eski eşinizden nefret etsenizde kendi kanınızdan, canınızdan olan çocuğunuz hakkında bu şekilde konuşmak bence doğru değil. Çevremde çocuk isteyipte sahip olamayan o kadar insan var ki eğer burada da varsa bu yazıyı okuduğunda eminim benden daha fazla üzüleceklerdir.

• @diablo_ercan evet Amerikan ehliyetini de almak için önce kendi ehliyetimiz lazım. Hani bilen varsa kesin çıktı da gidiyormuşum gibi 😄 ehliyetimi de normal kart şeklinde yeniden çıkartayım.

• @Lefter29 2. Pasaportunu alabiliyorsun. Ama çoğu memur ya bilmiyor bunu ya da uğraşmak istemediği için olmuyor diyip işin içinden sıyrılıyor. Israrcı olursanız mutlaka verirler. Önerim telefonda sormayın iç açıcı cevap alamazsınız.

• ⭐⭐

@Lefter29 bir şey sorucam 2. pasaportu neden çıkartıyorsun süresi doldu bitti mi diğerinin tamamen bitmeden işlem yapmadıklarını bilmeni isterim bana aynı şey oldu gittim boşuna bir de yanlış randevu vermişler boşuna para yatırdım ptt ye onu nasıl geri alıcam bende onu düşünüyorum yada kalsa dekontu saklasam seneye harçlar artsa bile üzerini tamamlasam olmaz mı acaba tc kimlik numaramda kayıtlı durmuyor mu o para

• Yasaklı

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lefter29 bir şey sorucam 2. pasaportu neden çıkartıyorsun süresi doldu bitti mi diğerinin tamamen bitmeden işlem yapmadıklarını bilmeni isterim bana aynı şey oldu gittim boşuna bir de yanlış randevu vermişler boşuna para yatırdım ptt ye onu nasıl geri alıcam bende onu düşünüyorum yada kalsa dekontu saklasam seneye harçlar artsa bile üzerini tamamlasam olmaz mı acaba tc kimlik numaramda kayıtlı durmuyor mu o para

Yanlış bilgi.
    Benim iki tane pasaport um var şuan ve ikisi de aktif. İlkinin süresi 2024 te bitiyor. 2. Pasaport u alalı daha 2 hafta oldu.

• ⭐⭐

yaa nasıl oluyor ya ben randevu almaya kalktığımda bana diğer pasaportunuz aktif o yüzden alamazsınız randevu veremeyi,z diyor ben yanlış bişey mi yapıyorum 10 gün oldu hatta 20 gün paramda kaldı ptt de

• ⭐⭐

@Ping-PONG nereden aldın randevuyu acaba?adımları hatırlıyor musun?

• Forumun sitesinde bulunan başvuru süreci ile ilgili YouTube'daki videosunda bir hata var sanki.
    5 soruda doğduğunuz yeri kimlikteki bilgilerinizi yazın diyor halbuki şehir olarak istiyorlar

• @cvtgrz Beyanınızın cevabı DV2024 sohbet odasında

• Yasaklı

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG nereden aldın randevuyu acaba?adımları hatırlıyor musun?

Pasaport randevusu almadım. (Çünkü yok. Olsa bile 2. Pasaport diye yok.)
    Kimlik yenileme randevusu aldım. Sarıyer nüfus müdürlüğüne gittim bana kendi ilçe nize gitmeniz lazım dediler. Ben işlemimi bugün buradan yapmak zorundayım. Denizciyim ve tek imkanım bugün başvurumu tamamlamak denize çıkacağım dedim. Öyle yapamayız böyle yapamayızı dinlemedim. Ben denize çıkıyorum bu pasaport u şirketim vizeye verecek ben diğer pasaport umla gidip gelirken ve geldiğim de bu pasaport ile tekrar denize çıkıcam.

Merkezinizi aradığımda bunun yasal hakkım olduğunu ve açıkladığım taktirde bana yardımcı olacağınızı söylediler dedim. (Yalan, salladım.)

İşlemimi yaptılar.
    3 gün içinde pasaportum geldi.

• @yenihayaletadam isin zor tarafi o zaten bosverme sanati 😃 insan kafaya takmamayi ögrense varyaaa ohh rahat 😃

• ⭐⭐

@Ping-PONG valla süper bende bir senaryo düşüneyim hemen:)

• ⭐⭐

iyi akşamlar güzel ailem nasılsınız

• ⭐⭐

gc yi unutmak için gittim ps4 aldım o yüzden yokum fazla burada artık 😃 napayım oyalanıyoruz işte

• ⭐⭐

@Lossantosdy valla oğlan biraz büyüse bende alıcam bitane 😂 çok sevmem öyle konsol oyunları, bilgisayar oyunları vs. ama oğlanla oynamak keyifli olur 🙂

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy İyi akşamlar, sağol, sen nasılsın ?

• ⭐⭐⭐

@sytahmt Ben severim ama ingilizce çalıştığım için bilgisayara kurmadım. Bir başlayınca bırakmak zor oluyor. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |