Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@akcayonline fotoğraf kısmını bilmiyorum ama onet üzerinden religion worker oluyor iş kodu. Lise mezunu olması yeterli.

• @akcayonline
    1)Eşinizin fotoğrafını yüzü açık, kaşlarının bitimi görünecek şekilde çekin kulakların görünmesine çekiliş başvurusu için gerek yok. Kazanır ve Ankarada mülakata katılırsanız bone(ayarlayabilirsiniz başörtüsüyle ama biraz zor oluyor) kulakların gözüktüğü bir fotoğraf çekin lütfen. Konsolosluk kulakların göründüğü fotoğraf istedi bir kaç kez.

2)Eşiniz lise mezunu olduğu için onet e bakmanıza gerek yok

• ⭐⭐

@akcayonline, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba herkese, bu yıl ben ve eşim ilk defa başvuracağız, iki konu hakkında sorum olacaktı ;

1.) eşim başötürülü, fotoğrafını yüzü, çenesi, alnı açık olacak şekilde çektik fakat forumdaki başvuru şartlarında kulaklar görünecek şekilde yazılmış, düşünüyorum başörtüsünü kulakların arkasına çeksek çok acayip olacak sanki, hiç öyle bir örnek de görmedim, o konuda yardımcı olabilir misiniz?
    2.) eşim İlahiyat ön lisans mezunu ama çalışmıyor. onetonline.org sitesinde hangi şekilde sorgulamam lazım, svp puanını öğrenmek için ?

Bu birinci maddedeki durumu yaşayan kapalı bir kız arkadaşım işin içinden çıkamayınca başı açık fotoğraf çekip gönderdi. Bizim ülkemize uygulanan kurallar gereği açık kulak işi gerçekten başörtülü kadınlar için sıkıntı yaratıyor kulaklarını açayım desen başörtüsü bozuluyor.

• @akcayonline, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba herkese, bu yıl ben ve eşim ilk defa başvuracağız, iki konu hakkında sorum olacaktı ;

1.) eşim başötürülü, fotoğrafını yüzü, çenesi, alnı açık olacak şekilde çektik fakat forumdaki başvuru şartlarında kulaklar görünecek şekilde yazılmış, düşünüyorum başörtüsünü kulakların arkasına çeksek çok acayip olacak sanki, hiç öyle bir örnek de görmedim, o konuda yardımcı olabilir misiniz?
    2.) eşim İlahiyat ön lisans mezunu ama çalışmıyor. onetonline.org sitesinde hangi şekilde sorgulamam lazım, svp puanını öğrenmek için ?

Aşağıdaki fotoğraf resmî siteden örnektir. Kulakların gözükmesine gerek yoktur.

Ön lisans mezunları için svp puanı gerekmiyor. Vocational school degree olarak işaretlemeniz gerekiyor. Svp puanı lise mezunu olmayıp iş tecrübesi olanların kullandığı sistemdir.

872D6E2B-E7BF-4217-A24A-E705AF575AD5.png

• bu sene riske girmeyip fotoğrafçıda çektireyim dedim dijitali bile 50 TL dedi 🙂 birisi de özellikle green card için de fotoğraf çekiyoruz dedi 😂 😂 bu gidişat nanay efendim 🙂

• gerek buradan , gerek sohbetten destek olan arkadaşlara teşekkür ederim, çok faydalı oldu 😉

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bu sene riske girmeyip fotoğrafçıda çektireyim dedim dijitali bile 50 TL dedi 🙂 birisi de özellikle green card için de fotoğraf çekiyoruz dedi 😂 😂 bu gidişat nanay efendim 🙂

İzmir’de iki kişi için dijital olarak toplamda 40 TL ödedik biz.

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@inr Şu pasaport ile dünyayı dolaşmak ne güzel olurdu. Her sene 1 yada 2 ülke. Paran da kıymetli, vize şartın da yok işe yarar bir çok ülkeye. Gerçekten büyük hayal ve imkan.

Türk olmak ne zor. Zaten bizler ortada kalmış bir milletiz. Ne batılı olabiliyoruz ne doğulu. Biraz gezen arkadaşlar bilir ki, şartlarımız hiç öyle anlatıldığı gibi iyi değil

• @yenihayaletadam Aynı şekilde bende Bursa ' da ben eşim ve 2 yaşında ki kızım için 150 TL ödedim, 3 adet dijital fotoğrafa. Resmen şok oldum. Elinde ki makine ile fotoğraf çekip mailden gönderdi ve bunun için 150 TL para ödedik inanılır gibi değil 🙂

• @bhdrergvn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam Aynı şekilde bende Bursa ' da ben eşim ve 2 yaşında ki kızım için 150 TL ödedim, 3 adet dijital fotoğrafa. Resmen şok oldum. Elinde ki makine ile fotoğraf çekip mailden gönderdi ve bunun için 150 TL para ödedik inanılır gibi değil 🙂

Biz o zaman baya uyguna halletmişiz. Bir de foto remzi gibi İzmir’in eski ve bilinir markasından çektirmiştik. Fiyatları duyunca şok oldum resmen

• @JesusLord Hiç sorma gerçekten çok zor.

Bana göre ülkeler iki ye ayrılıyor.
    1- Devletin vatandaş için var olduğu ülkeler
    2- Vatandaşın devlet için var olduğu ülkeler

Biz ise Çin,Hindistan, İran yada Rusya gibi 2. basamaktayız. Daha da kötüsü bu basamakta olmayı istiyoruz zaten.

Bu neden ile, şayet GC yada başka bir fırsat çıkmazsa okyanusun içerisindeki ufak bir kum tanesi kadar bir alanda yaşayacak ve ölüp gideceğiz doğru düzgün bir şey görmeden.

Ve her gün 1 gün daha yaklaşıyoruz o ölüme 😞

• @gnollzy İki kişi 40 tl yani fotoğraf başına 20 TL gayet makul bir fiyat. Olması gerekende o zaten. Gerçekten iyi çektirmişsiniz.

• ⭐⭐

@bhdrergvn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy İki kişi 40 tl yani fotoğraf başına 20 TL gayet makul bir fiyat. Olması gerekende o zaten. Gerçekten iyi çektirmişsiniz.

bizde 2kişi 50tl hem 4tane verdi hemde flasha attı

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy İki kişi 40 tl yani fotoğraf başına 20 TL gayet makul bir fiyat. Olması gerekende o zaten. Gerçekten iyi çektirmişsiniz.

Valla biz iyi keselenmişiz, 4 adet baskı vermek içinde ekstra 150 istedi. Yani 4 er adet baskı ve 3 dijital foto 300 TL dedi. Bende baskıya gerek yok dijitalleri gönder yeter dedim.

• @bhdrergvn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Valla biz iyi keselenmişiz, 4 adet baskı vermek içinde ekstra 150 istedi. Yani 4 er adet baskı ve 3 dijital foto 300 TL dedi. Bende baskıya gerek yok dijitalleri gönder yeter dedim.

Anladığım kadarıyla birçok esnaf maalesef işi resmen fırsatçılığa çevirmiş 🙂

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

yok artık fotograf makinasınımı verecekti acaba 😃 300tl nedir ya

• @bhdrergvn bende 3 kişi desem üç yere sordum pahalı yer 360 TL düşüğü 240 TL sanırım bu fiyatlar İstanbula özel 😕

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@bhdrergvn bende 3 kişi desem üç yere sordum pahalı yer 360 TL düşüğü 240 TL sanırım bu fiyatlar İstanbula özel 😕

doğrudur, çünkü adana büyük bir köy artık 🙂

• @yenihayaletadam hahahaha ya bi foto be millet kafayi yemis 😃 evde cekinmek en kolayi en ucuzu neden özellikle disarda cekiniliyor anlamiyorum 😹

• @goyro666 geçen sene ilk başvurumdu evde çekilip yükledim emin olamadım o yüzden bu sene öyle düşündüm ama pahalı geldi büyük ihtimalle evde çekileceğim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |