Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy oranın suyunu içtin mi iflah olmuyoruz 😊 yaş geçtikçe para biriktirme derdi ve evlenme gibi işler sıraya girince erteleniyor.

• Günaydınlarr arkadaşlar, arkadaşlar benim 1 yıllık daha pasaportum var ama malum yıl başında zam gelecek ben 10 yıllık yeniden çıkarmak istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim?

• @enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@melihguney şöyle bişeyde benim dikkatimi çekti kazananların çoğunun bi sebeble ABD ile ilişkisi olmuş daha önce. Ya wat yapmış ya ailesi orada ya eğitim görmüş vs.

3 yıl üst üste arkadaşımla beraber başvuru yaptık. 3. de ona çıkmıştı. Geçmişte Amerika da 6 ay eğitim görmüştü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam 1 yıl 10 yıllık üstüne ilave dip çıkarıyorlar evet yapabilirsin.

• @JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Kara-Kartal, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@bhdrergvn çok kişi elenecek bu fotoğraf olayından

Bir yazı okudum doğru mu bilmiyorum yazı şu;

2017’de 170.000 başvurunun
    120.000’i geçersiz, 50.000’i geçerlidir. Geçersiz başvuru oranı %71

Başvuru sayısı 2019’da 145.000’e düşmüş, geçersiz başvuru oranı %75-80 aralığına çıkmıştır. Geçerli başvuru sayısı 29.000 – 36.000 arasındadır.

Resmi olarak böyle bir açıklama yapılmıyor diye biliyorum. Bence şirketlerin pazarlama stratejisi olabilir. Veri kaynaklarına dikkat etmek lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HitMachine böyle bir istatistik yok sadece kazanan ülke bazında liste açıklanır.

• @yenihayaletadam evet yapabilirsiniz, yeniletebiliyorsunuz 10 yıl olarak. ille bitmesini bekleminize gerek yok.

• @inr Şu pasaport ile dünyayı dolaşmak ne güzel olurdu. Her sene 1 yada 2 ülke. Paran da kıymetli, vize şartın da yok işe yarar bir çok ülkeye. Gerçekten büyük hayal ve imkan.

• @ayvalik10 tekrardan merhabalar. Mevcut pasaportum bitmediği için(1 yıl daha var) internet üzerinden randevu alamıyorum. Malum yılbaşından sonra zam gelecek dolayısıyla yeniletmek istiyorum. Pasaport randevusunu nasıl alabiliriz?

• Arkadaşlar merhaba, çok sayfa var tek tek okuyamadım. Bir bilgiye ihtiyacım var. Çocuğum 1 yaşında dolayısıyla fotoğraf çektirmek zor oluyor. İstenilen şartlarda fotoğrafı çocuk için nasıl halledebilirim?

• Sorulmuş ise kusura bakmayın . Benim pasaportum yok. Diyelim kazandık bu DS-260 formunda pasaport bilgisi soruluyor mu? Yoksa bu sefer bu formda pasaport bilgisi yer alır mı? Sonradan da çıkartabilir miyiz? Konu hakkında Bilgisi olan var mı?
    Birde bu formda Green Cardı hangi adrese gönderelim diye soruyorlarmış. Bu adresi içerde(ABD)değiştirme şansı var mı? Otele gönderim sağlarlar mı? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lefter29 ehliyetler bu yıl sonuna kadar değişmesi gerekiyor ondan randevular çok dolu çevre il yada ilçeler bakın bir şekilde boş yer bulursunuz

• ⭐⭐⭐

@Blacksocks ds-260 doldururken other travel documents diyerek doldurabilirsiniz. Adres konusunda ise sağlam bi yer vermeniz gerekir, green card buraya postalanıyor ve kaybolması durumunda bütün ücreti tekrar yatırıp tekrar beklemeniz gerekir

• @Blacksocks, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Sorulmuş ise kusura bakmayın . Benim pasaportum yok. Diyelim kazandık bu DS-260 formunda pasaport bilgisi soruluyor mu? Yoksa bu sefer bu formda pasaport bilgisi yer alır mı? Sonradan da çıkartabilir miyiz? Konu hakkında Bilgisi olan var mı?
    Birde bu formda Green Cardı hangi adrese gönderelim diye soruyorlarmış. Bu adresi içerde(ABD)değiştirme şansı var mı? Otele gönderim sağlarlar mı? Teşekkür ederim

Evet ds260 formunda pasaport bilgilerini de iletiyorsun

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Blacksocks ds-260 doldururken other travel documents diyerek doldurabilirsiniz. Adres konusunda ise sağlam bi yer vermeniz gerekir, green card buraya postalanıyor ve kaybolması durumunda bütün ücreti tekrar yatırıp tekrar beklemeniz gerekir

Sonradan formu açtırmak ve düzelttirmek gerekiyor. Bir ton ekstra uğraş. Ds260’da direkt pasaport ile yollamak en makbulü.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lefter29 ehliyetler bu yıl sonuna kadar değişmesi gerekiyor ondan randevular çok dolu çevre il yada ilçeler bakın bir şekilde boş yer bulursunuz

Kesin, o sene bu sene mi? Her sene olduğu gibi yine öteleme gelmesin değiştirme tarihlerine?

• ⭐⭐⭐

@gnollzy hayır mülakat esnasında verebilirler. Veya mülakat alınca ds260a ekleyebilirler. Bu şekilde yapan onlarca kişi gördük

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy hayır mülakat esnasında verebilirler. Veya mülakat alınca ds260a ekleyebilirler. Bu şekilde yapan onlarca kişi gördük

Doğrudur, bu benim tercihim daha sonra uğraşmaktansa en başta pasaport zaruri gibi düşünerek o şekilde hareket etmeyi daha risksiz buluyorum.

• 2 numaralı kardeşim ve eşinede bu sabah başvuru yaptım, sadece 1 numara kaldı. Birde dv2020 talihlisi sürecini halen takip eden bir arkadaşım ve ailesinin başvurusunu yapacağım ve sanırım bu başvuru dönemini bu şekilde kapatırım

Bir kaç gün önce çok sevdiğim komşuma Green Carddan bahsettim, açıkçası onlarında bu fırsattan yararlanmasını çok isterdim. Eşi bilgisayar mühendisi ve remote olarak çalışıyor ve başvuru yapmak istemedi.Yani sosyal medyaya bakınca akın akın başvuranlar olduğunu görebiliriz ama başvurmayanlarda var. Ne kadar başvuru olursa olsun bu şans işi. Şansımız bol olsun

• ⭐⭐

@cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi haftasonları arkadaşlar içimi dökmek istedim.Bu sene hem ekonomik olarak hem de başka nedenlerle başvuru sayısı oldukça çoğalacağını hepimiz anlamışızdır.Ben dv2023 e de başvurmuştum çıkmadı.Ama genel olarak arkadaşlarımla konuştuğumda hükümet değişse veya ekonomi düzelse ben Türkiyede kalırım diyor.Malesef benden o tren kalkalı çok oldu.Akrabam bile hükümetin başına geçse ben burda kalmak istemiyorum gençliğim geçti ve bir daha asla geri gelmeyecek.Tamam belki hükümet değişir belki ekonomi düzelir peki insanların davranışlarını değiştirebilir miyiz ? Hiç sanmam. Bu ülkenin insanlarının düşüncelerini veya zihniyetini değiştiremeyeceğim için bana yol göründü o yüzden ben bu yola baş koydum her türlü yurt dışı istiyorum.

Resmen içimdekileri yazmışsınız, aynı fikirdeyim ,bu memleketten bi cacık olmaz 34 yaşındayım 2012de yurtdışına gidip geldiğimden beri bu düşüncedeyim bizim milletten hiç bir şey olmaz... bakın paradan bahsetmiyorum, orada insan ruhuna kadar huzuru önemsemeyi hissediyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |