Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan kusura bakmayın ancak şu yazdığınız yazıya göre o halde daha önce başvuruda kullanılan fotoğraflar da mı kullanılıyor nasıl olsa bilgisayar elemiyor mantığı doğar ki yanlış 😊 kılavuzda açıkça belirtilmiş çekilişi gelişmiş bilgisayar ve yazılım ile yapıyorlar resimleri çok seri tespit ederek eleyebilirler. yukarıda da yazdım "bunu hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz" konu bu sene fotoğraftan çok kişi elenirden nerelere geldi 😃 isterseniz paint'te çöp adam çizin koyun. göçmenlik bürosunda veya konsoloslukta yetkili biri değilim nasıl elendiği kılavuzda yazıyor.

Screenshot_28.jpg

Katılıyorum! Adamlar son 6 içinde çekilmiş foto istiyor. Burda ince bir mesaj var aslında. Geçen seneki gc başvurusu fotosunu atanlar bile elenebilir?. Botlar bunu anlamak için zorlanmayacaktır.. 🙂

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan Dehşet bir şey yaşıyorum şuan ya. Ben geçen yıl ki resimlerin aynısını kullandım.

Başvuruyu forum üzerinden bağış ile yapmıştık, mailde de resimler geçen seneki ile aynı sorun olur mu acaba diye yollamıştım Ali Cihan bey dönüşünde '' resimlerden tanındığınız sürece sorun olmaz '' diye yanıtlamıştı. Kendisine güveniyorum her zamanki gibi ama şuan bu yazıyı görünce resmen dehşete kapıldım.

Umarım bir sorun olmaz , aynı resmi kullanmak sureti ile tecrübe yaşayan var mı aramızda bilgi verebilir mi ? : (

Kesin elendiniz denemez fakat geçen senenin fotosunu yollamak direkt kural ihlali. Son 6 aylık foto istiyor sonuçta..

• @cemyaman ben de aynı fikirdeyim hatta bazen forumda bile bahsi geçiyor bazı arap ülkeleri hatta ırak ‘bile’ olur gibi şeyler. ama olay ekonomi değil artık tam olarak ben medeniyet peşindeyim ve avrupa veya amerika hedefindeyim bunun iktidar ile de alakası yok ekonomi ile de.

• daha önce pasaport numaramızı istiyordu bu sayede fake başvuruların önüne geçilebiliyordu. Neden tekrardan eski sisteme dönüldü acaba bir fikri olan var mı arkadaşlar?

• ⭐⭐

@kryilkilic abd mahkemeleri bu şekilde çekilişin adaletsiz olduğuna hükmetti. Ortada bir çekiliş varsa tüm insanlar eşit yararlanmalı diye özetleyebiliriz hocam

• @ethsea, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan kusura bakmayın ancak şu yazdığınız yazıya göre o halde daha önce başvuruda kullanılan fotoğraflar da mı kullanılıyor nasıl olsa bilgisayar elemiyor mantığı doğar ki yanlış 😊 kılavuzda açıkça belirtilmiş çekilişi gelişmiş bilgisayar ve yazılım ile yapıyorlar resimleri çok seri tespit ederek eleyebilirler. yukarıda da yazdım "bunu hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz" konu bu sene fotoğraftan çok kişi elenirden nerelere geldi 😃 isterseniz paint'te çöp adam çizin koyun. göçmenlik bürosunda veya konsoloslukta yetkili biri değilim nasıl elendiği kılavuzda yazıyor.

Screenshot_28.jpg

Katılıyorum! Adamlar son 6 içinde çekilmiş foto istiyor. Burda ince bir mesaj var aslında. Geçen seneki gc başvurusu fotosunu atanlar bile elenebilir?. Botlar bunu anlamak için zorlanmayacaktır.. 🙂

Dosya özelliklerinden oluşturulma tarihi sekmesinde gözüken tarih kolayca değiştirilebilir. Özellikle de Adobe, CorelDraw vb. gibi programlarla. Ancak fotoğrafın ham datası incelendiğinde dosyanın ilk oluşma tarihi çok kolayca fark edilip ayıklanabiliyor. Bu ayırıcı tanı birçok kurum/kurul tarafından örneğin bizim TSK, Adalet Bakanlığı, İçişleri vb. gibi kurumlar içerisinde çok sık kullanılan basit bir yazılımla çözümlemesi yapılabiliyor. Eğer ki ABD bunun incelemesi yapmak isterse çok çok rahat bir şekilde fotoğraf detayını inceleyerek eleme yapaBİLİR. Ancak asıl soru bunu yapıyorlar mı ya da yapmıyorlar mı? İşte onu bilmiyoruz. Ama benim mantık ve düşünce çerçevemde ABD incik cincik her kelimenin yazım süresinin bile incelemesini yaparak bir profil ortaya çıkaran AI botları kullanıyordur. Her ne kadar şans işi olarak gözükse de yine benim mantık ve düşünceme göre gerekli kurumlar bütün başvuruları botlar ya da insanlar tarafından inceleniyor kendi süzgeç ve kriterlerinden geçirdikten sonra kalan kişiler arasından kura çekiyordur.

Örnek veriyorum; Dünya genelinde 10 milyon başvuru var ve bu başvurular örnek içerisinde NSA ile paylaşıldı diyelim. NSA kendi kurumu içerisinde bir ayırıcı profil ve database kullanarak belirli kişileri kura öncesinde çıkartıyor örnek içerisinde 1 milyon kişiyi kendilerince bir sebeple eleyip kalan 9 milyon kişinin listesini ilgili kuruma iletiyor ve bu kurum 9 milyon kişi içerisinden kurayı çekiyordur. NSA tamamen bir örnek ilk aklıma o geldi diye yazdım bu veri paylaşımı birçok kurum arasında gerçekleşiyor olabilir.

Tabii ki yukarıda yazdıklarımın hiçbir somut kanıtı olamaz ve doğru da olmak zorunda değildir. Ancak bu; benim greencard hakkındaki asıl düşüncemdir. ABD'nin hiçbir zaman işini şansa bırakmayacağı ve yıllardır elde ettiği teknolojik ve beşeri profilleri kullandığı yönündedir.

• ⭐⭐⭐

@Hopasej merak etmeyin güncel olmayan fotoğrafla başvurup kazananlar mevcut, çıkmazsa kesin fotoğraftan elendik diye düşünmeyin bu sene değilmiş der geçersiniz

• @gnollzy her sey mümkün olabilir 😃 😃

• @gnollzy Dediklerinize katılıyorum. Sürecin açıklanmasındaki uzunluk bencede bir insan eliyle eleme sistemine benziyor. GC bir loto olsa bile tamamen vasıfsız ve 3. sınıf ülkelerden amerikan rüyası hayali kuranları topladıklarını ve onlara yeni bir yaşam fırsatı sunduklarını düşünmüyorum.. Foto konusuna gelirsek tarih vb olayı değil, bir sene önceki başvuru sonuçta kayıt altına alınıyor illaki. 2 sene içinde aynı foto ile başvuru dediğiniz AI botlarına rahatlıkla takılabilir. Sorun çıkar mı kimse emin olamaz. Tabii ki de işi şansa bırakmamak en doğrusu.

• Merhabalar benim bir sorun olacaktı eşim ve ben 1 yıl önce evlendik eşiminde benimde ikinci evliliğimiz. Eşimin ilk evliliğinden 8 yaşında bir kızı var velayeti kendisinde ve bizimle birlikte yaşıyor greencard için başvuru yapacağız fakat formu doldururken eşimin ilk evliliğinden olan kızını forma çocuk var deyip eklememiz gerekiyor mu yada çocuk yok mu işaretlemem gerekiyor

• @goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy her sey mümkün olabilir 😃 😃

Ya da hepsi boş bir düşünce ve mantık sürecinden de gelmiş olabilir. Sonuç olarak ne dersek diyelim bunun cevabını hiçbir zaman bilemeyeceğiz 😂

• Arkadaşlar Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Sorum kızımın adı zeynep rabia.adını sisteme girerken middle name kısmına rabia mı girmem gerekiyor.şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@Ayhan-Menaz girebilirsiniz Ayhan Bey herhangi bir sorun teşkil etmez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cesur-Kilic iyi akşamlar bukuatlı nüfus örneği aldığınız zaman e devletten o liste de yazıyorsa ekleyeceksiniz

• @ayvalik10 vukuatlı nüfus kayıt örneğindeki listede çocuğun ismi çıkmıyor sadece en altta olaylar evlenme boşanma doğum ölüm kısmı olan bölüm listesinde velayet olarak bir satır ve açıklamada çocuğun bilgileri yazılıp velayetinin annede olduğu yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cesur-Kilic mesajda da yazdım eski dahil olarak evrağı alacaksınız çünkü giderken konsolosluğa bu evrak gidecek

• ⭐⭐

@cemyaman Yemin ediyorum aynı şeyleri hissediyorum şu mesajı kendim yazmış gibi hissettim okurken. Türkiye bizler için mental açıdan kafada bitti de fiziksel olarak gidemedik sadece. Ruhum Amerika’da bedenim Türkiye’de gibi hissediyorum bazen. İktidar değişse ekonomi düzelse bile benim Amerika isteğimde hiçbir zaman bir değişim olmayacak. Atatürk mezarından kalkıp ülkenin başına geçse bile benim kararım kesin. Bu ülke düzelse bile gençliğimi yedi bari ömrümün geri kalanını bana bıraksın artık.

Son birkaç aydır hele yatıyorum Amerika kalkıyorum Amerika. Boş vakitlerim genel Amerika haberleri ve genel Amerika gündemini takip ederek geçiyor. Artık şu talih bir bize gülsün. Gerçekten yaşamak istediğim yerde olayım…

• @Chromium kesinlikle hocam yaşamak istediğimiz yerde olmak dileği ile bu sene bizim senemiz olsun 🙏

• ⭐⭐

@cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium kesinlikle hocam yaşamak istediğimiz yerde olmak dileği ile bu sene bizim senemiz olsun 🙏

Amin inşallah, bana çıkmasa bile umarım bol bol bu forumun üyelerine çıkar. Hiç bu işin hayalini kurmayana değil de forumlarda dövünecek kadar isteyenlere çıksın isterim.

• eskiden forum'da çok kişi olurdu nerede bu millet? sayfaları beşer onar geçerdim son konuya gelmek için, şu an tek tük yazıyorlar gibi geliyor bana.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |