Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lossantosdy kardeşim ben burada kimseye laf etmedim etmem de haddime değil. Her şeyden önce sağlık geliyor bunu bizzat yaşayarak öğrendim. Bende de kronik rahatsızlık var ben geçen sene çıkarsa diye ilaç stoğu bile düşündüm ama çıkmadı sadece kendimi yormak ve araştırmakla geçti kısaca zamanım boşa gitti ona üzülüyorum zaten çıkarsa bile 1 yıl vaktin olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam mülakattan sonra sağlık raporundan itibaren 6 ay vaktin var. Amerikaya giriş yapmak için

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam sistem kaçmıyor orada duruyor ondan ay sonuna doğru yaparız

Eşim doğum günü sebebiyle şans getirir diye yaptı kendi başvurusunu. Ben daha başvurmadım bir ara yaparım diye öteliyorum hep. Öteleye öteleye son günü kaçıracağım 🤣

• @ayvalik10 teşekkür ederim hocam sağolun geçen sene ilk başvurum olduğu için forum da yatıp kalkıyordum bir çok şeye bakmıştım ah çıksın da büyük ihtimalle ben konsolosluktan direk Amerika'ya gideceğim 😂 😂

• @gnollzy valla bende ondan korkuyorum, fotoğraf çekilmeye üşeniyorum resmen 😕 şimdiden bol şans diliyorum 💫

• İnsallah 👍

• Screenshot_20221014-011748_YouTube.jpg

uzman arkadaşlar yazarsa sevinirim. bu fotoğrafını paylaştığım kardeşimiz'in youtube kanalı var. bu fotoğraf uygundur demiş. ve 4k izlenme almış. sizce bu fotoğraf uygun mu? değil ise o kadar kişiyi yanlış yönlendirdi demektir.

• ⭐⭐

@Kara-Kartal Bakın Burada Açık bir şekilde bu fotoğrafın kabul edilmeyeceği belirtilmiş. "Background" kısmını inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kara-Kartal yüzünü kapatan her ne olursa olsun ret alır.

• @ayvalik10 hocam evet ama çıktından sonra randevular ekimde verilmeye başlıyor yanlış bilmiyorsam. Zaten en kötü ihtimalle bile ekime kadar vakit var herkes için geçerli bu olay. O zamana kadar aranan her bilgi bulunur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam zaten işleyiş bir sıralama halinde gidiyor.

mayısta meşhur mektubu gördün orada yazan confirm numarana göre eylül 2023 başlayıp ağustos 2024 tarihleri arasında her ayın 15 20 arasında açıklanan bültende ki numaralardan hangisi senin confirm numarana isabet ediyorsa o aydan bir sonra ki ay senin mülakat tarihin belli oluyor. Daha sonra mülakat tarihine göre doctorun sitesi unganlardan sağlık raporu randevusu alıyorsun. Sağlık raporu onlar konsolosluğa gönderiyor. Mülakata tarihinde evraklarla birlikte girdin çıktın sonra 3 gün içinde pasaport kargoya veriliyor sarı zarfla birlikte eline pasaport aldığın an her zaman amerikaya gidebilirsin. Sadece unganlara gittiğin tarihten 6 ay içinde amerikaya giriş yapmalısın. Bu kadar işte sana green kart olayı.

• Arkadaşlar herkese selamlar. Artık bende amerikaya gitmeye karar verip Green card başvurdum ama aklımda bir kaç soru var. Eğer Green kart çıkarsa benim hedefim amerikan ordusuna girmek. Bu hemen olabilir mi yoksa zaman alır mı? Ve kalıcı olarak amerikan ordusunda kalıp kariyer yapmak istiyorum. Amerikan ordusunda çalışmak nasıl bir olay biraz bakındım ama çok fazla Türk bu tarz bir seçim yapmamış. Nedenleri neler maaşları ve imkanları mı kötü? Bilgisi olan aydınlatabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @JohnWick34 Greencard'ı aldığınız gibi orduya başvurabilirsiniz vatandaş olmanıza gerek yok greencard sahibi olmanız yeterli. Ayrıca Youtube'a "ABD Ordusunda Türk" tarzı şeyler yazarsanız muhtemelen karşınıza greencard ile gidip orduya katılan insanlar çıkacaktır. Fakat orduda subay olmak için vatandaşlığa ihtiyacınız var.

• ⭐⭐⭐

@JohnWick34 Türk vatandaşlığından çıkmak istemiyorsanız orduya katılmamanızı öneririm. Tespit edilmesi durumunda;

5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29 uncu maddesi uyarınca:

c) İzin almaksızın yabancı bir devlet hizmetinde gönüllü olarak askerlik yapanlar. Türk vatandaşlığının kaydettirilmesi için işlemlere maruz kalır.

• photo check yapabileceğimiz güvenilir web sitesi var mı? ve kendi profesyonel makinam ile çektiğim okey midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@niyans arka planı beyaz değilse remove.bg ile beyaz yapıp daha sonra bmp to jpg online ile jpeg yaparsınız daha sonra idphoto4you sitesinden istenilen tüm kuralalra göre resmi ayarlıyor.

1.jpg

• İlk defa heves ettim. Başvuru yapacağım. Moralinizi bozmak istemem ama çekilişlerin adamıyım 🙂 geriye kalan 2499 arkadaş düşünsün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JohnWick34

@sonar bahsettiği kişilerden birisi gökhan öner twitch kullanıyorsan orada canlı yayında sorarsın. Çektiği videolar da zaten detaylı anlatıyor. Kendisi faal olarak askerlik yapıyor.

• ⭐⭐

@Kara-Kartal sağdan soldan topladığı belkide bu forumdan bulduğu bilgiler ile video çekiyor. pek itibar etmemekte fayda var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |