Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kendinifavlayan çok sağolun size de 🙂

• Arkadaşlar merhaba başvurumu yaptım ama bu birth city kısmında çok takıldım ve ilçe yazmayın uyarısı bulunduğu için İstanbul yazdım ama doğum yerim Zeytinburnu başvurum çöp mü oldu ? 😔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Süleyman-Tarkan bu kadar hassas bir hata olmadığı için ret olmaz yeter ki kazandığın zaman dolduracağınız ds260 forumunda sakın hata yapmayın.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Süleyman-Tarkan bu kadar hassas bir hata olmadığı için ret olmaz yeter ki kazandığın zaman dolduracağınız ds260 forumunda sakın hata yapmayın.

Çok teşekkür ederim gerçekten moralim bozulmuştu yanlış yaptığım için

• @muratcam
    Buradan çok çok detaylı bi şekilde öğrenebilirsiniz. Madde madde açıklamaları var.

• @Ahmet-Tiryaki hocam neler yasamissiniz oyle insallah size cikar bu sene :))

• @XMAN66, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Az önce habertürkte Green Card başvurunuzu doğru ve eksiksiz yapın haberi yapıldı.Enterasan, nasıl bir dünya olduk.😁

Yakında telefonunu çıkar diyen dayılarımız ve 80 yaş üstü de başvuru yaparsa şaşırmam 😃

• Giderlere baktığımızda;
    1.000 USD (Konsolosluk Vize + Doktor aşı vb.) x Kişi Sayısı
    1.000 USD (Uçak Bileti) x Kişi Sayısı
    10.000 USD (Amerikada Araba Alımı)
    1.500 USD (İlk gittiniz otel veya airbnb) x Ay
    500 USD (Aylık yemek ve temel ihtiyaçlar) x Kişi sayısı x Ay

Kişisel tespitimdir, farklılık tabiki eyalet ve kişi bazlı olacaktır.
    En az 3 aylık ihtiyacınızı karşılayacak paranız olması gerek diye düşünüyorum.
    Bu verilere göre;
    1 Kişi için >>> 18.000 USD *(sadece oda kiralayıp maliyeti -2.000usd kadar düşürebilir.)
    2 Kişi için >>> 21.500 USD
    3 Kişi için >>> 25.000 USD
    4 Kişi için >>> 28.500 USD *(bebek vb. var ise ihtiyaçlar artacaktır, bebek varsa +2.000usd üstüne koymak lazım.)

Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Buda kapsamına göre kişi başı aylık min.200usd dir. Başta bu yapılabilir ama çocuklu aileler daha kapsamlı isteyebilir. Bunlarda aylık 400-500usd arası.

1. City where you were born (doğum yeri)

Buraya nüfus cüzdanınızda veya kimlik bilgilerinizde doğum yeri hanesinde yazan yeri yazmalısınız. Eğer nüfus cüzdanınızda 'Merkez' yazıyorsa, ilin ismini de yazabilirsiniz.

kimlik bilgilerimde doğum yeri hanesinde ne yazıyorsa onu yazdım. il olarak yazılı degildi. bunda herhangi bir sıkıntı olmaz sanırım?

• Arkadaşlar merhaba siteye yeni üye oldum. Birazdan fotoğraf çektirmeyede gideceğim. Öncesinde bir soru ile sizlerden fikir almak istiyorum. Eşimin 14 yaşında bir oğlu var. Ben formda evliyim diye işaretlediğimde çocuk kısmında evet mi demeliyim yoksa hayır mı ? Oğlumuzun soyadı farklı olduğu için olası bir kabulde sorun yaşamamak adına nasıl bir yol izlemeliyim ? Teşekkürler

• @HitMachine, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Giderlere baktığımızda;
    1.000 USD (Konsolosluk Vize + Doktor aşı vb.) x Kişi Sayısı
    1.000 USD (Uçak Bileti) x Kişi Sayısı
    10.000 USD (Amerikada Araba Alımı)
    1.500 USD (İlk gittiniz otel veya airbnb) x Ay
    500 USD (Aylık yemek ve temel ihtiyaçlar) x Kişi sayısı x Ay

Kişisel tespitimdir, farklılık tabiki eyalet ve kişi bazlı olacaktır.
    En az 3 aylık ihtiyacınızı karşılayacak paranız olması gerek diye düşünüyorum.
    Bu verilere göre;
    1 Kişi için >>> 18.000 USD *(sadece oda kiralayıp maliyeti -2.000usd kadar düşürebilir.)
    2 Kişi için >>> 21.500 USD
    3 Kişi için >>> 25.000 USD
    4 Kişi için >>> 28.500 USD *(bebek vb. var ise ihtiyaçlar artacaktır, bebek varsa +2.000usd üstüne koymak lazım.)

Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Buda kapsamına göre kişi başı aylık min.200usd dir. Başta bu yapılabilir ama çocuklu aileler daha kapsamlı isteyebilir. Bunlarda aylık 400-500usd arası.

Katılmakla beraber 3 aydan biraz daha fazlasını garanti altına almakta fayda var derim ben.

• ⭐⭐

@ayvalik10 bişey sorucam kimliğimde istanbul doğumluyum öyle yazıyor doğduğum hastane Zeynep kamil Üsküdar da sanırım Üsküdar mı yazıcam mesela ne saçma eğer öyleyse

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 pasaport yada nüfus cüzdanı nasıl yazıyorsa o şekilde yazarsın bu kadar hassas bir hata değil yani istanbul yada üsküdar yazdın diye ret almazsın
    önemli olan ds260 hatalı doldurma yeter. Çünkü ds260 doldurduğun forumunda ki bilgileri evraklarla ispat edeceğin için asıl önemli olan ds260 doğru doldurman

• @fatihaky eşinizin çocuğunuda kendi başvurunuza eklemelisiniz. Lütfen yeşilkartforum YouTube kanalına yüklenen Tüm Püf Noktalarıyla Hatasız Greencard çekiliş başvurusu videosunun 10:45 ten sonrasını izleyin.Tüm başvurunuzu ilgili videodaki talimatlara uyarak sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.Çekilişte bol şans.

• Başvurumuzu yaptık beklemeye geçtik, herkesin hakkında hayırlısı olsun. Grubu açan ve paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

• @Muhtaradana çok teşekkür ediyorum hızlı dönüşünüz için sizlerede bol şanslar

• ⭐⭐

@ayvalik10 tamamda doğrusu bu zaten istanbul doğumluyum ds 260 da ne soruyor ki kız sen istanbulun neresinden sin derlerse istanbul Üsküdar denmez herhalde Kadıköy geçer o
    abuk subuk işler yaa... istanbulluyum işte napıcan ilçesini

@rashiee günaydın ilk önce şunu aklına sokmanı isterim. Kesin şu kadar miktar olacak diye bir şey yoktur. Mantığını yazıyım ondan sonra sen zaten karar vereceksin miktar konusunda. Bir kişi ayak bastığı andan itibaren bir evde kalacak mı bunun için evin masraflarını ödemesi gerekiyor mu ne kadar diye sorma youtube yüzlerce video var. Her eyalette bulunan evlerin kiraları farklı faturalar hemen hemen aynı. Amerika da çalışman için (kaçak değil) SSN dedikleri bir numara var bu numaranın gelmesi için kesin bir tarih yok 3 - 5 gün de gelen var. 1 - 3 ayda gelen de var. Bu numara olmadıkça çalışamıyorsun bir yandan evin kira + faturalar geliyor. Sen havayı yakıpta beslenmiyorsun sonra otobüs - metro - minibüs - dolmuş gittiğin eyalette yoksa araba alman gerekiyor. En az 8.000 dolar başlıyor. Giderler gümbür gümbür geliyor arka arkaya. Konsolosluk neye bakıyor sen bu gümbür gümbür gelen harcamaları nasıl karşılayacaksın. Eğer amerikaya gider gitmez ssn numaran gelince hemen işe başlayacak para kazanacak mesleğin var mı yok mu ona bakıyor. Zaten çalışmaya başlayınca artık masraflar senden korksun sen ondan değil amerikanın keyfini çıkaracaksın. Çalışmak derken meslek sahibi olarak delivery gibi işleri unut artık çünkü eskisi gibi değil. İş için mesleğin yok ne iş olsa yaparım kafasındasın paran bitti. Ne yapacaksın amerika hükümetinin verdiği yardımlara gideceksin. İşte burada hükümet diyor ki ben zaten yeteri kadar yardım yaptığım insanlar var 1 kişiyi daha almak istemiyorum diyor. Ondan dolayı her kişinin mesleğine göre tecrübesine göre bu tutar kesin değildir. Sen şimdi kendi özelliklerini tecrübelerini masaya yatır miktarını kendin belirle. Bu arada meslek ayrımsız herkes için de iş ilanları dolu dolu deli gibi eleman arıyorlar

Fatih hocam, siz yine az yazmışsınız 8 bin dolara alınacak aracın durumu , bakımı, yakıtı ilk etap eli yüzü düzgün iş görecek araç 10 bin dolar bu arada. Minimum 1+1 evler 650 dolardan başlıyor. Ben tek kişi için ön gördüğüm miktar 15k üstü şimdilik .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 aşağıdaki siteye girdiğin zaman doğum yeri ne yazıyorsa onu yazacaksın ds 260 formunda çünkü bu evrağı mülakat zamanı yanında götüreceksin

• ⭐⭐

@ayvalik10 ama bu doğum yeri değil bu nüfusa kayıtlı olduğum yer doğal olarak babamın memleketi ankara bala bunu doğum yerim olarak yazarsam patlamaz mıyım asıl çok saçma

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |