Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@inr amerika dışında 2 yıla kadar haklı bir sebebin varsa ozaman kalabilirsin. Bunun için aşağıdaki aşağıdaki formu doldurursun. Doldurduktan sonra da eğitimi tamamlarsın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi/1001?_=1665554364691

• Selamlar, dün çok değişik şeyler yaşadım ya. Acaba bu bana evrenin bir mesajımı diye düşünmedim değil 🙂

Şehir dışındaydım dün annemi diş hekimine götürmüştüm. Onu beklerken instagramda takılıyordum. Bir baktım , liseden beri bir türlü görüşemediğimiz bir arkadaşım New york ile alakalı bir gönderi paylaşmış. ( Daha önce gitmiş )

Mesaj attım falan ABD süreçleri ile alakalı konuşmaya başladık. O sırada bekleme bölümüne bir abi geldi oturdu. Aynı salonda 45 dakika kadar falan hiç konuşmadan bekleştik. Sonrasında hekim geldi, bekleyen kişiyi bizimle tanıştırdı, kuzeninin eşi ile evliymiş ve ABD'de yaşıyormuş. Aaa dedim nası ya. 2016 GC talihlisiymiş.

Dedim ne güzel ya. Neyse adamla konuşmaya başladık o sırada telefonum çaldı. Amerikan Kültür Dil okullarından arıyorum, bir kaç gün önce doldurduğunuz seviye tespit sınavı ile ilgili aramıştım dedi. Bir anda İnstagramım, içinde bulunduğum oda, ve telefonum ABD konusu oldu. Dedim ya nasıl olabiliyor ki bu.

Neyse bunlara şaşırarak annemle arabaya bindik yola çıkmak üzere. Yol üzerinde bir tane benzinlikte durduk mola vermek için. Yoldan bir çocuk geldi 30'lu yaşlarda. Abi ben memlekete gitmek istiyorum ama gidemedim bir türlü oradan geçiyorsan beni bırakır mısın diye. Dedim başkan geçmiyorum, o zaman abi dedi yol parası versen ben buradan bi otobüse binerim dedi. ( senelerdir de ilk kez böyle birisine denk geliyorum )

Yav dedim sınanıyor muyum bu ne şimdi? Neyse gece de eşim uyandırdı rüya gördüm başkası vardı diye hahahaah dedim ne oluyor? Heralde dedim gittik abd'ye orada oldu bir şeyler 😃 Son 24 saatim baya baya garip geçti yahu.

• @Hopasej yakın gelecekte herşey böyle yaşanacak zaten. Sen erken başlamıssin 😊

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@inr amerika dışında 2 yıla kadar haklı bir sebebin varsa ozaman kalabilirsin. Bunun için aşağıdaki aşağıdaki formu doldurursun. Doldurduktan sonra da eğitimi tamamlarsın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi/1001?_=1665554364691

Teşekkür ediyorum. Re-entry permit hakkında merak ettiğim basit bir konu var. 2 yıllık re-entry permit hakkı alırsam Amerika'dan çıktığım günden itibaren 2 yıl sonrasına(2024-2026 diyelim) kadar mı geçerli yoksa Amerika'dan çıktığımda mesela 6 ay kalıp geri dönersem 1,5 senelik hakkım mı kalmış oluyor?Bu ince ayrıntıyı da merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@inr Sürekli gir çık yapmak green kart mantığına göre terstir. Çünkü bu kartla sen yerleşmek için aldın fakat tursit gidip gel yaparsan hiç anlamazsın havaalanında green kart iptal etme yetkileri var Ondan dolayı senin mazeretin ne kadar süre alacaksa o kadar bu formdan izin al. Çünkü vatandaşlık zamanı bu giriş çıkışlar hep karşına çıkacak sorun olmasın

@inr Sürekli gir çık yapmak green kart mantığına göre terstir. Çünkü bu kartla sen yerleşmek için aldın fakat tursit gidip gel yaparsan hiç anlamazsın havaalanında green kart iptal etme yetkileri var Ondan dolayı senin mazeretin ne kadar süre alacaksa o kadar bu formdan izin al. Çünkü vatandaşlık zamanı bu giriş çıkışlar hep karşına çıkacak sorun olmasın

Çok teşekkür ederim.

• @Hopasej DV2024 ayıkla bizi bu işlerden hacı bak olaylar çok değişik haller almaya başladı 😀😀

• @Gökhan-A, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hopasej DV2024 ayıkla bizi bu işlerden hacı bak olaylar çok değişik haller almaya başladı 😀😀

Her güne uyanış şeklim ektedir 🤣

• Evveli gün sormuştum gören ya da bilen çıkmadı sanırım. Tekrar sormuş olayım bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi? ABD'den sponsor iş teklifi ile green card aldığımızda teklifi yapanın bir sorumluluğu oluyor mu? Teklif gelen yerde çalışma şartı ne kadar süre oluyor?

• @kendinifavlayan illaki sorumluluk olur.sana sponsor sonucta.sponsolugun sureside olur cunku bir muddet sonra green card in geliyor.bu sirada h1 vizen bulunuyor.tahminim 2-3 sene surer greencardinin gelmesi.is degissen yeniden baslar diye dusunuyorum.

• H1 vizesi ile eşimizi alabiliyor muyuz peki?

• Yanarım yanarım da, pasaport şartı varken çıkmadığına yanarım.. çok şanslı senelerdi.. başvuru sahısını görünce anlamıştık yarı yarıya düşmüştü başvurular. Ama o zaman bile çıkmadı bize. Nasip. Bize çıkmaz arkadaş. İçime bile doğmuyor. Benim içime doğan şöyle 4-5 sene sonra ancak çıkar bana.. tabi o zamana gc kaldırılmaz ise veya ülke ne olacak bakalım.. hayırlısı

• ⭐⭐

@Ahmet-Tiryaki, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@kendinifavlayan illaki sorumluluk olur.sana sponsor sonucta.sponsolugun sureside olur cunku bir muddet sonra green card in geliyor.bu sirada h1 vizen bulunuyor.tahminim 2-3 sene surer greencardinin gelmesi.is degissen yeniden baslar diye dusunuyorum.

Bu bilgide eksiklikler var. Isveren sponsorlugunda greencard alabilmek icin abdde olma sarti yok. Yani kisi green kart beklerken turkiyede olabilir (dolayisiyla illaki H1 yada L1 turu vizeye sahip olacak diye bir sey yok).

• @uzaysan istisnai durum olabilir.sponsor olan sirketinin seni baska bir ulkede calistirmasi gibi.ben normalini dedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kendinifavlayan @FreeWoRLD kendisi aynı bu yöntemle yıllardır yaşıyor vakit bulup gelirse aklında ki her soruyu ona sorabilirsin. ayrıca bu forumda her soru için başlıklar var senin işini görecek başlıkları aşağıya koyuyorum

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/599

https://yesilkartforum.com/forum/topic/103/h1b-çalışma-vizesi/302

@kendinifavlayan @FreeWoRLD kendisi aynı bu yöntemle yıllardır yaşıyor vakit bulup gelirse aklında ki her soruyu ona sorabilirsin. ayrıca bu forumda her soru için başlıklar var senin işini görecek başlıkları aşağıya koyuyorum

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/599

https://yesilkartforum.com/forum/topic/103/h1b-çalışma-vizesi/302

Teşekkürler.

• @Gökhan-A hahaha gümledim bu yoruma ya 😃

Evrene de güvenmiyorum artık gerçi,kuruyor seni kuruyor, ondan sonra bir bakıyorsun has not been selected yazıyor 🙂

• ⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yanarım yanarım da, pasaport şartı varken çıkmadığına yanarım.. çok şanslı senelerdi.. başvuru sahısını görünce anlamıştık yarı yarıya düşmüştü başvurular. Ama o zaman bile çıkmadı bize. Nasip. Bize çıkmaz arkadaş. İçime bile doğmuyor. Benim içime doğan şöyle 4-5 sene sonra ancak çıkar bana.. tabi o zamana gc kaldırılmaz ise veya ülke ne olacak bakalım.. hayırlısı

Aynı şeyleri hissediyoruz pasaport şartı varken çıkmadı şimdi başvurular dörde katlanmışken nasıl çıkacak diye düşünüyorum..

• @kendinifavlayan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evveli gün sormuştum gören ya da bilen çıkmadı sanırım. Tekrar sormuş olayım bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi? ABD'den sponsor iş teklifi ile green card aldığımızda teklifi yapanın bir sorumluluğu oluyor mu? Teklif gelen yerde çalışma şartı ne kadar süre oluyor?

(Kesin bilgi değildir)

Bildiğim kadarıyla sponsor olacak kişi geçmiş mali yılın vergi bildirimleriyle birlikte ilgili kurumlara belli bir teminat tutarı gösteriyor ve sponsor olduğu kişinin kamu yükü ya da olası diğer sorunlarda sponsorun gösterdiği teminat tutarından rücu ediliyor. Çalışma zorunluluğunu bilmiyorum ancak başka bir firmaya geçeceksen mevcut sponsorun teminatını çekerek yeni firmanın teminatı göstermesi gereklidir diye düşünüyorum.

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yanarım yanarım da, pasaport şartı varken çıkmadığına yanarım.. çok şanslı senelerdi.. başvuru sahısını görünce anlamıştık yarı yarıya düşmüştü başvurular. Ama o zaman bile çıkmadı bize. Nasip. Bize çıkmaz arkadaş. İçime bile doğmuyor. Benim içime doğan şöyle 4-5 sene sonra ancak çıkar bana.. tabi o zamana gc kaldırılmaz ise veya ülke ne olacak bakalım.. hayırlısı

Aynı şeyleri hissediyoruz pasaport şartı varken çıkmadı şimdi başvurular dörde katlanmışken nasıl çıkacak diye düşünüyorum..

Pasaport şartı varken şans daha fazlaydı ama herkese mülakat sırası verilmedi bu açıdan da düşünürsek aslında şans oranı pek değişmedi. Son 3 senede kazanıp da gidemeyen çok kişi var. Belki sizler de kazanacak ancak mülakat sırası alamayacaktınız. Nasibimizde varsa pasaport şartında kazanır mülakat tarihi de alırdık, pasaport şartı kalktığında artan başvuru sayısında da kazanırız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |