Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefakbas DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar foruma yeni geldim...basvurular Ekim de degil mi? Sayfa da teknik calisma var diyor vs. Niye net bir tarih yazmiyor anlamadim?

Evet, 3 Ekim'de baslayacak. Henuz resmi yonerge aciklanmadi, ama yakinda aciklanir merak etmeyin. 3 Ekim'den once sayfada degisiklik olsa da basvuru yapamazsiniz zaten, dolayisiyla telaslanmaya gerek yok 🙂

• @fırat-aydoğmuş kardeşim zenginler için her yer güzeldir - Türkiye de, Azerbaycan da.

• 2008 Yılında bana loto çıkmıştı...Mülakat aşamasına kadar gelmiştim...aynı gün veya hafta memuriyet -işe başlama yaptım..iş gereği zaten yurt dışına özellikle Avrupa ülkelerine gidip geldim..fakat:) Memuriyet hayatım bitti...bu yüzden tekrar başvuru yapmak niyetindeyim.
    Umarım hayırlısı olur herkes için
    Eşim de başvuracak
    iletişimde kalalım... ey güzel insanlar:)

• Herkese saygılar selamlar, bu geminin tayfasında artık bende varım 🙂 lise diplomamı alalı 1 sene oldu yaşta artık 20... Ilk kez bu sene çekilişe katılacağım. Acaba ne zaman başlar başvurular 🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefakbas bol sanslar.

@Gökhan-Ayaz siz de hosgeldiniz 🙂 3 Ekim'de baslayacak basvurular.

• Merhaba, harika bir içerik var burada, çok büyük emekler var, düşünenlere ve ayrıca yardımcı olanların emeklerine sağlık.

Bu sene GC'ye başvurmayı düşünüyoruz, forumda daha önce aklımda olan soruyu sormuş kişiler gördüm ve aynı sorunun biraz benzerini sorma gereksinimi duydum.

Eşim çifte vatandaş, hem Türkiye hem de Bulgaristan'da vatandaşlığı var. Bulgaristan doğumlu ve Türkiye'deki adıyla Bulgaristan'daki adı farklı... Her iki ülkede de evliliğimiz mevcut.

Bu durumda eşim adına hem Türkiye'den hem de Bulgaristan'dan başvuruda bulunmamda sizce sakınca var mıdır ?

• Hayal kurmak kadar güzel birşey yok sanırım.

Basvuru yapacağız ve 7 aylık bir hayaller alemine kapılacağız 🙂

Yürekten isteyen herkeze çıkması dileğiyle.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mtt DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba, harika bir içerik var burada, çok büyük emekler var, düşünenlere ve ayrıca yardımcı olanların emeklerine sağlık.

Bu sene GC'ye başvurmayı düşünüyoruz, forumda daha önce aklımda olan soruyu sormuş kişiler gördüm ve aynı sorunun biraz benzerini sorma gereksinimi duydum.

Eşim çifte vatandaş, hem Türkiye hem de Bulgaristan'da vatandaşlığı var. Bulgaristan doğumlu ve Türkiye'deki adıyla Bulgaristan'daki adı farklı... Her iki ülkede de evliliğimiz mevcut.

Bu durumda eşim adına hem Türkiye'den hem de Bulgaristan'dan başvuruda bulunmamda sizce sakınca var mıdır ?

Hayir, o sekilde yapamazsiniz 🙂

Esinizin bilgileri ayni olacagindan secilseniz bile mulakat sirasinda elenirsiniz.

• @crazycells peki sizce ihtimal hangisinde yüksek ? Bulgaristan vatandaşlığından mı başvurmalı, Türk vatandaşlığından mı ?

• @mtt hangisinden başvurayım diye bir sorunun cevabı yok hangi ülkede doğmuşsa oradan başvuru yapabilir sadece

• @gözde Bulgaristan'daki ismimiz farklı, Bulgaristan kimliğimizde Türkiye'deki ismimiz yazmıyor, yani Bulgaristan pasaportundaki bilgileri mi baz alırsam faydası olur Türkiye'deki bilgilerimizin mi? Yoksa nötr mü, hiç bir farkı olmaz mı bunu öğrenmek istiyorum.

• @mtt hiç bir şeyi baz almanıza gerek yok. Tek doğru var yukarıda gözde hanımın da dediği gibi , kişi hangi topraklarda doğduysa sadece oranın kontenjanindan başvurabiliyor.

• @sefer-çavuş ne demek her zaman ısmarlarım abi ya😁
    Dediğin gibi geçen yıl çok zor oldu bizim için yazı da çok zor bitirdim bilemiyorum inşallah sizlerin günleri iyi geçmiştir.
    Ben ilk başta bir daha başvurmam demiştim ama sonra dedim ki bu düzen sürdükçe başvur ne olacak ki...Zaten altı üstü iki dakkada bitiyor başvuru dediğin dilerim herkes hayallerine kavuşur.😀

• @asilcenk Benim DV2016-2017-2018-2019 çekilişlerine başvurdum çıkmadı,yıldım mı hayır Bekle beni DV2020 diyorumve ye dünyaya gelmiş 9 aylık kızım olmasına ragmen ben pılımı pırtı toplayıp göçeceğim. belki çok basit bir tabir gibi gelebilir forumdaşlara ama "Serçenin rızkını veren allah kulunun rızkınıda verir" sen sadece gidince çalışmak iste.

• @mtt hiçbirşey fark etmiyor ben de çok araştırdım sadece doldur yolla kardeşim. Eşinin adını nasıl yazarsan yaz doğum yeri bg diye yazılacağından bg ulkesinin kontenjanından seçilecek kimliğin onemi yok yani doğum yeri esas. Ama sakın iki tane başvuru yapmayın.

• Bu Green Card konusu tekrar gündeminize girdi ve benim içimi yine sıkıntı sarmaya başladı. Hemen çekiliş olsun, hemen sonuçlansın, hemen toparlanalım gidelim, zaman kaybetmeyelim duyguları içim içimi yemeye başlayacak 🙂 insan bile bile neden kendine bunu yapar)))

• Yarın resmi olarak açıklanıyor

• bu yıl rekor bir başvuru olacak bakalım şans kimlere gülecek

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |