Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Data Scientist / Senior Data Scientist'im, iş bulabilir miyim?

Başlıkta da gayet açık belirttiğim üzere böyle bir çekincem var. 25 yaşında yazılımcıyım. Full-stack olarak da bir süre çalıştım ancak şu an veri bilimi üzerine çalışıyorum. Türkiye'den başvurunca, çalışma veya oturma iznim olmadığı için remote pozisyonlara bile cevap alamıyorum. Acaba bunun sebebi bir çalışma iznim olmaması mı (çünkü neredeyse her pozisyonda bu izni soruyorlar) yoksa benim yetersizliğim mi?

Henüz DV'ye başvurmadım, yurtdışına yerleşmek için yaklaşık 2-3 sene gibi bir sürem var ancak şimdiden araştırmaya başladım.

LinkedIn profilime buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Karras LinkedIn, Github profili, yapılan projeler, ingilizce dil bilgisi gibi faktörler önemli. Ayrıca Amerika'daki firmalar çok elzem değilse veya karşıdaki çok yetenekli biri değilse, sanırım green card için spronsor olmak istemiyorlar. Evet çalışma izninizin olmaması tabi ki bir sorundur.

• @Karras @Programmer dediği gibi eğer oturumun yoksa çok sağlam referansin olmalı. Bahsettiğin bölümde piyasa hintlilerde 🙂 Ayrıca bu bölümde burada iş bulma ihtimalin Türkiye'de bulma ihtimalinden daha fazla. Bizde her işi herkese yaptırma düşüncesi olduğu için bu iş alanı çok kısıtlı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |