Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ozzyavuz merhaba, sizin süreciniz ne durumda suan, herhsngi bir işleme başladınız mı

• @denizci10 bence yanlis bir dusunce sekli bu. 2 yillik almaniz durumunda acil bir durum da dahi ulke disina cikis yapamiyorsunuz. Cikarsaniz statunuz dusmus oluyor. Ayrica 1 sene sonrada green card alirsiniz demissiniz onu nasil alicaklar anlamadim. Herhalde cekilis cikabilir anlaminda dediniz. E2 yatirimini mumkunse 5 yillik olarak turkiyeden almak cok daha mantikli bir hareket. Ben oyle yaptim sahsen. Sorulariniz varsa yardimci olmaya calisirim.

• @kirik merhabalar. Buyuk ihtimal ile oncesinde yatirim yapip o paralari harcadigini sonrasinda da harcadigin o paralarin kaynagini gostermeni isterler. Ancak onemli olan nokta nereden basvuru yapacagin. Amerikadan mi yoksa turkiyeden mi. Cunku ikisi icinde farkli miktarlar konusuluyor. Kolay gelsin.

• @Ozzyavuz merhabalar. Oncelikle umarim her sey istediginiz gibi olur. Sorulariniza kisaca cevap vereyim hemen. Ingilizce konusmak zorunluluk degil ama benim avukatimin demesine gore ingilizce bilmeniz cok onemli. Cunku oraya bir yatirim yapacaksiniz ve dilini bilmediginiz bir durumda burada isleri halletmeniz imkansiza yakin. O yuzden bence mutlaka bu surecte ingilizcenizi gelistirmeye yonelik calismalar yapin. Mulakatta sorulan sorular goreceli. Ama genel olarak size isiniz hakkinda , nasil gelistireceginiz hakkinda sorular soruyolar. Business planinizin cok iyi ve saglam olmasi lazim. Para kaynagini cok seffaf bi sekilde sunmaniz lazim. Mesela amerikadaki avm lerde stand acmaktan bahsetmissiniz. Bu durumda onceden geliceksiniz. Bu yerlerle sozlesme imzalayip para yatirimi yapicaksiniz uc hanelilere yakin. Sonra avukat size tr den gorusme icin randevu alicak vs vs. Red almaniz durumunda da yaptiginiz yatirimi birine satabilirsiniz ama umarim o sekilde bisi olmaz. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya cevabınız için teşekkürler. Süreci biliyorum ama şu an sizin süreciniz gibi değil işler. Randevular geç veriliyor konsolosluktan. Ayrıca tek şans çekiliş değil greencard için orada sponsor şirketler bulmaya çalışacağım elimden geldiğince ben onu kast etmiştim. Sorularım var size ama mümkünse 20 Mayıs ta eşimle beraber San Diego ya geldiğimizde frozen yogurt yerken sormayı tercih ediyorum. Sizin için de uygunsa tabi.

• @egesahinkaya Ege Bey Selamlar, Golden Spoon La Lesa sanırım, videonuzu youtube'da izlemiştim. İşlerinizde başarılar diliyorum.

• @dkn aynen dogrudur. Cok tesekkur ederim. Daha iyileri sizlerin olsun umarim.

• @denizci10 dogrudur surecle ilgili elbet degisiklikler olmustur. Buyrun tabii ki ne zaman isterseniz , elimden geldigi kadar yasadiklarimizla ilgili konulari ve deneyimlerimizi paylasirim. Kotu polis olmak istemem ama sponsor firma bulma isleri de maalesef artik eskisi gibi degil ama umarim sizin icin en kolay ve hizli sekilde hallolur. Iyi gunler.

• ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya teşekkürler davetiniz için. Bize kötü polis de lazım. Gerçekleri söyleyecek. Neyse gelince detayları görüşürüz.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @egesahinkaya bey Merhabalar, bizde eşimle ve çocuğumuzla E2 vizesi ile gelmeyi düşünüyoruz. Eşimin üstüne almayı istiyoruz çünkü el lezzeti çok iyi ve instagramda sayfasi mevcut. Onun için foodtruck almayi planlıyoruz. Bununla E2 vizesi alabilme imkanımız nedir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐

@frkbzdg abd turist vizeniz varsa bence önce gidip abd de keşif yapmanızı tavsiye ederim. biz gidip geldikten sonra eşimle fikirlerimizde ciddi değişimler oldu.

• @denizci10 merhaba ne gibi fikirlerinizde değişiklikler oldu acaba.

• @frkbzdg e2 alma onayi sorusu genelde avukat ile gorusmeniz dogrultusunda daha net olucaktir. Ama bence almaniz icin bi sikinti olmaz yapicaginiz yatirim miktarina gore. Guzel bir is kolu ama zorlayici yanlari mevcut. San diego icin rekabet cok cok fazla. Her urunden ulkeden food truck var nerdeyse. Umarim istediginiz gibi olur.

• @egesahinkaya çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Umarim hayırlısı olur hakkimızda. Çabalamaya devam 😊

• Arkadaşlar selam, benim arkadaşım Türkiye de lastikçilik yapıyor büyük araba küçük araba fark etmiyor. Bunu amerika da yatırımcı vizesi ile yapabilir mi? Direk yatırımcı vizesi alabilir miyiz? bunu denemek mi mantıklı yoksa direk oraya gidip devralsak yine de yatırımcı vizesine geçebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

• @denizci10 malum e2 icin konsolosluklar geç mulakat veriyor.
    Bu tarihi ödeme yaparak(aracı şirketlere) öne çekmek mümkün mü?
    Bilginiz var mi.

• ⭐⭐⭐⭐

@rasmus @Rushvisasnow ile görüşmenizi tavsiye ederim.

• @denizci10 hocam bu telegram grubu aktif değil.
    E2'den vazgeçtiniz galiba. Ben de E2'yi yeni düsunmeye başladım.
    Meşhur bir laf vardır "Sen giderken, biz dönüyorduk" diye.
    Yani bu E2 sürecininden vazgeçen birisi olarak, bana da tavsiyeniz olur mu?
    Neyi hesapladınız da vazgeçtiniz?
    Kalıcı olmak için(gc) yanlış veya uzun bir yol olarak mı gördünüz?
    Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |