Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @divionyedi teşekkür ederim

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Florida

@MySea son 6 aydır o kadar çok lafı geçti ki Destin’in biz de merak ediyoruz. Videolardan gördüğümüz kadarıyla çok güzel görünüyor. Christmas tatilinde FL tarafına gidelim mi diye düşünüyoruz, o civardan da geçeriz belki.
    Bu arada Orlando, Boca Raton taraflarında yaşayan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim, 26-30 Aralık civarı hava nasıldır oralarda, okyanusa girilebilir mi emin olamadık 😅

Denize girmek istiyorsaniz Miami haricinde Naples tercih edebilirsiniz. Destin tarafi kuzeyde kaliyor ve daha soguk olur. 25-30 aralik arasi genellikle hava cok guzel oluyor. 28 derece sicaklik hatirliyorum. Florida’nin batisinda deniz daha sakin olur.

• @mesut1905 Tam sınırının dibindeyim, tüm günüm orada geçiyor. @denizci10 işte niyetimiz tam olarak saydığınız sebeplerle Woodlands idi ama şartlar bizi buraya sürükledi.

• Su ana kadar gordugum gezdigim eyaletler icinde en guzeli Florida diyebilirim. Ilk olarak zaten yillar once Florida'ya gelmistik ve orada yasamistik.

Her eyaletin kendine has ozellikleri var ama hem iklimi hem denizi hemde sehirleri ve yollari bakimindan Florida hepsinden farkli.

Ileride kesinlikle Florida'da denize yakin bir yerde yasamayi dusunuyorum. Florida'daki Emekliler + 1 olabilirim 😁

• Merhabalar. Ocak sonu mart sonu arası için 2 aylık florida gelmeyi düşünüyoruz. Airbnb baktım fakat tanıdığı vs olan varsa stüdyo, 1+1 vs kiralayan iletişim sağlarsa sevinirim.

• @murat1234 merhabalar Murat Bey, Palm Beach County bölgesine hakim biri olarak diyebilirim ki evet timsah var ve evet siyah yılan özellikle var. Ev bakarken muhakkak siteye ait, ilaçlama ya da yaban hayvanlarına müdahale edebilen siteleri tercih edin. Evimizin içinden yılan çıktı ve acil site güvenliğini çağardık. Tuvaletinin içinden kurbağa çıkan tanıdığımız var. Ayrıca Boca bölgesinde de bundan 6 ay önce oturduğumuz sitede timsah uyarısı gelmişti ki, yapay gölü vardı sitenin. Fakat yapay gölde Timsah görüldü. Site yetkilileri bu konuda ne zaman olursa olsun dikkatli olmamızı ilettiler. Bocanın batısında bir yaşlı kadını timsah yedi. Bu bilgileri kontrol ettirebilirsiniz. Burada yaban hayatı ile karşılaşmayan kişiler, genellikle evlerinden sabah çıkıp akşam gelenler. Ancak eşiniz ya da çocuğunuz evde ve sitede vakit geçirecekse, bu tarz konulara maruz kalacaktır. Şu an olduğumuz sitede de rakunlar ve dev bukalemunlar kol geziyor. Bahsettiğim lokasyonlar Coral Spring, Boca Raton ve Palm Beach. Bunların haricinde okul için en iyi bölgeler Boca Raton, Parkland, Boynton Beach içinde yalnızca Aberdeen bölgesine bağlı okullar (fakat Aberdeen sitesi zorunlu üyelik aidatı içerir, bu sebeple kiraları da oldukça yüksektir). Yaşanır mı ? Evet, burası Florida, kasırga her yerde olabilir. DEprem gibi, buranın da gerçeği budur. Fakat alışveriş, insan kalabalığı, el altında her kütüphaneye, markete, ihtiyaca ve özellikle iyi nitelikli parklara ulaşmak isterseniz Boca Raton. Zaten Palm Beach, Parkland, Coral Springs gibi yerler üst segment Amerikalı alanları. Boca Ratonda adım başı Türke Türk marketine özellikle Baptisth Health sağlık kuruluşlarında da Türk doktorlarına rastlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sorunuz olursa cevaplayabilirim. Saygılar

• @Adımarabacı Siz nerede yaşıyorsunuz

• 7 yıldır Boca Raton da yaşıyorum. Ne timsah gördüm ne de yılan. %90 ını tanırım Bocada yaşayanların. Onlardan da böyle bir şey duymadım. Adım başı Türk marketi de görmedim. Toplam 3 tane Türk marketi var.
    Sanki balta girmemiş Afrika ormanlarında yaşıyoruz. Bir an önce terk edesim geldi😂

• Açıkçası bende çok görmek isterdim Floridayı ama tanıdık birileri yok keşke 10 günlük tanıdık biri olsada yanına gitsek 🙂 ahhh be

• @EasternStar rutubet ve sıcaklık benzer sekilde seyir ediyor. Mersinde dogup buyumus biri olarak "nem insanin kendine yaPışanı giymesidir" diye takilirdik. Burasi da ayni ayarda 🙂

• @murat1234 biz 3 haftadır Dunedin'da yasiyoruz. Geldigimizden beri ne bir kertenkele, ne timsah ne de dikkat cekecek bir bocek vs. gormedim. Biraz abartiliyor bence. Oturdugumuz site icinde 2 tane gol var ve dikkat timsah tabelalari mevcut. Yonetime gercekten timsah var mi diye sordugumda "florida'da yasal olarak tatli su kenarlarina bu tabelayi koymak zorundayiz" dediler. 3 yil once 1 kere yavru (1m civariymis) bir timsah geldi 6 gun sonra gitti demislerdi. Evet timsah burada bir yasam gercegi ama ortalarda da sizi kovalamiyorlar 🙂 evcil hayvan ve ufak cocugunuz varsa su kenarlarina daha dikkatli yaklasmaniz gerekli sadece.
    Kasirga konusunda da biz 47 yildir direk kasirga yemeyen tampa bay bolgesini sectik yasamak icin. Boca cok guzel eve ama kasirga olayi bizim kafamizi bulandirdi. Burada (Dunedin, Clearwater) yasayan yerlilerle de kisa bir konusma yapmistim ve bu konuyu sordugumda "florida'da olunabilecek en guvenli yerdesin" cavabini vermislerdi.

• @divionyedi boca raton zaten belli bir alan, 3 türk marketi adım başı oluyor, hem merkezde var, hem west tarafında var, eğer yukarıya çıkarsanız Palm Beach tarafına bu sayının neredeyse 1'e düştüğünü görebilirsiniz, markete gitmek yarım saatinizi alıyor o bölgede. Ancak Bocada her şey ayak altı. Yaşadığınız yere göre de tabi.

.

bu yukarıdaki linkler bocadaki timsahların haberleri. havuzdan çıkan, köpeğe saldıran. Ben de burada yanı başımda timsahlarla savaşmadım 🙂 Olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ya da başkalarına denk gelmelerini değiştirmiyor. Palm Beachde yaşarsanız siyah yılanlar çok, eski evimizin kira ilanında arka bahçe fotoğrafında bile yılan vardı, insan bunu neden koyar ki diye düşünmedim değil.
    Şimdiki Boca sitemizde de ölmüş yılanı yolda gördüm. ayrıca çok korkarım zaten. Site içi yolda ölüsüne denk geldim, diğer tarafta canlısıına denk gelmiştim. Tekrar etmek isterim ben hiç denk gelmedim diyebilirsiniz, ancak ben de nelere denk geldim ki, 7 yıl uzun süre, ben o kadardır burada değilim. Demek 7 kalsam başıma başka neler gelebilir 🙂

• @Adımarabacı Boca Raton'da yaşlı kadını timsah yedi dediğiniz haber herhalde isminde Boca geçen bir golf sahasındaki olay. Fort Myers civarında yaşanmış. Boca West'teki en güncel olay da köpeğe saldıran timsah olayı ki köpeğini kurtarmaya çalışan 74 yaşındaki kadına da saldırmışlar.

Burada Boca Raton'da timsah olmadığını iddia eden oldu mu bilmiyorum; ama burada timsah ile karşılaşma ihtimaliniz Türkiye'de sokak köpekleri tarafından saldırıya uğrama ihtimalinizden çok daha düşük. Yapay ya da doğal tüm göller yer altı kanalları ile birbirine bağlı olduğu için su olan her yerde timsah olabilir. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

• Bu yazılanları okuyan birisinin gözünde neler canlanır bilemiyorum. Bahsedilen yer Florida’nın 1 numaralı yaşam yeri. Ev fiyatları son 3 yılda 2 katından fazla artmış. Emeklilikte hayal edilen bir yer. Cennetten önce son çıkış denilen yer.
    Ama bir yanda timsahlar dolaşıyor, dev bukalemunlar, tuvaletlerden kurbağa çıkıyor, her yer yılan dolu. Ben başka bir yerde yaşıyorum herhalde.
    Son 5 yılda nüfus bayağı arttı burada. Yazılanları okuyanlar gelmez artık, biraz rahatlarız😂
    Herkesin yazdıklarını saygıyla karşılıyorum ama sanki biraz abartılmış galiba.

• @divionyedi Öncesini bilmediğim için nüfus artışı hakkında bir şey diyemem; ama en azından ben geldim 🙂

• @EasternStar Hoşgeldiniz👍☺

• Merhabalar. 10-15 günlük bir seyahat planımız var. Ay sonunda Miami de olacağız. Miami - Tampa - Orlando - Jacksonville - Savannah - Charleston şeklinde bir rota düşünüyoruz. FL'dadaki bu yerleri gezmek için kaçar gün ayırmak gerekir? Gezilecek yerler hakkında önereceğiniz bir paylaşım, video vs varsada paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92 miami - savannah için @redsat2000 bilgi alabilirsin. Hatta müsaitlik zamanında kendisi ile tanışıp sana yol gösterir. @Rhonster en son o bölgelerde görüldü.

• @divionyedi, içinde söyledi: Florida

Bu yazılanları okuyan birisinin gözünde neler canlanır bilemiyorum. Bahsedilen yer Florida’nın 1 numaralı yaşam yeri. Ev fiyatları son 3 yılda 2 katından fazla artmış. Emeklilikte hayal edilen bir yer. Cennetten önce son çıkış denilen yer.
    Ama bir yanda timsahlar dolaşıyor, dev bukalemunlar, tuvaletlerden kurbağa çıkıyor, her yer yılan dolu. Ben başka bir yerde yaşıyorum herhalde.
    Son 5 yılda nüfus bayağı arttı burada. Yazılanları okuyanlar gelmez artık, biraz rahatlarız😂
    Herkesin yazdıklarını saygıyla karşılıyorum ama sanki biraz abartılmış galiba.

Boca Raton da survivor gibi bir durum yani 🤣🤣

• @MySea öyleymiş. Terkedeceğim buraları😂😂

Benzer Başlıklar

• 115
  • 4
  • 8
  • 17
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |