Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abi herkes gergin, genel konuşuyorum sokakta bile yürürken asık suratlar kızgın suratlara dönüşmeye başladı.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş çıkmadığı halde para iadesi alacağını bildiği için başvuranlar da olacaktır. Bu yüzden saçma yanlış anlamayın. O para yatırıldıktan sonra geri ödeme olmayacak şekilde başvuru olursa başvurularda düşüş olur. Yok ben veremem bulamam diyen zaten kafa yapısı olarak amerikaya gitmeye hazır değil demektir. Başvuru ücreti gibi kural şart olmadığı için sorun yok. olsaydı çıkmadığı için yatırılan paralardan amerika ciddi gelir elde ederdi o ayrı bir olasılık.

• Merhabalar bir sorum olacaktı.

DV2024 programı başvurusunda pasaport girmemiz gerekiyor sanırım ve benim pasaportum yok. Pasaportum olmadığı için başvuruda herhangi bir sorun yaşarmıyım acaba. DS 260 başvuru formundada okuduğunuz okullar bölümünde ben şöylemi yapmalıyım. Lise , Önlisans ve Lisans olmak üzere o kutucuğa 3 mü yazmalıyım yoksa sadece Lise ve Lisans düşünerek 2 mi yazmalıyım.

• @ibrahimasar merhaba grencard’ı sürekli bulunduğum Ortamlarda duyuyordum fakat bana çıkmaz diye hiç araştırmadım tabi şuanda ülke şartları iyice zorlaştığı için eşim ve iki çocuğunun geleceğini kurtarabilirim belki diye araştırmalara başladım bu süreçte grencard’a bireysel olarak mı başvurmak mantıklı yoksa danışmanlık aracılığı ile başvurmak daha mantıklı yardımcı olursanız sevinirim İngilizcem kötü.

• ⭐⭐

@frhnyldrm Pasaport şartı şuan için var olarak biliyoruz. DV2024 kılavuzu yayınlanmadı her şey orada açığa çıkacak. Pasaport şartı devam ediyorsa pasaportun olmadığı için başvuruda ilerleme yapamazsın. Yanlış bilgi doldurursan diskalifiye olursun. DS260 formu içinde önce greencard çekilişinin kazanılması gerekiyor ds260 sonra ki adım.

• @Muhammed-Yuksel başvuru için para vermenize gerek yok.forumda tüm bilgileri bulabilirsiniz kendiniz yaparsınız

• Şahsen Green Card çekilişine katıldığımı çevremden kimseye söylemedim. Gerçekten amerikaya gitmek ve orda yaşamak isteyen 3 arkadaş başvurduk. Onlarada tembihledim bakın dile düşürmeyin millete anlatıp durmayın dedim. 1 kişi 10 kişiye söyler 10 kişi 100 kişiye söyler. 100 kişi 5000 kişiye söyler böyle gider grafik. Bu hazmetmeme durumundan öte söylediğiniz her yeni 1 kişi sizin rakibiniz oluyor sonuçta. Ha istekli ve araştırmasını yapmış, bütçesi yetecek arkadaşım gelir bana anlat der başım üstüne, bana çıkmasın isteyene çıksın onada sevinirim, belki yardımcı oldugum kişi benden önce gider bana bir yol açar belli mi olur ?

Pasaport gerekliliğide kalktı galiba?*, artık dillere düşerse memleketten milyonlar başvurur. Ayrıca gerçekten çalışkan ve amerikaya gitmek isteyen bi kaç arkadaşım pasaport ücretini karşılamak istemediği için veya üşendiği için başvurmamıştı. Şimdi o tayfa yüklenecek, başvuracak çıkarsa alırız pasaportu mantığıyla.

''boş beleş forumlara, gruplara düşecek, pasaport şartı kalkmış hurraa'' 18yaşını geçen daha 2 şehir görmemiş talebeler youtube da uber delivery yaparak zengin olma hayalleriyle başvuracak belki, ama karşılayamayacak giderleri, bizim haklarımız yanacak.

Siz siz olun ele dile düşürmeyin GC sürecini, tarihini ve detaylarını.

2015 senesinde GC li arkadasım vardı, hiç sormadım bile nasıl aldın diye. 2019 senesinde yakın bir arkadaşımla 6ay falan konuşmadık 2. başvurusunda kazanmış ve amerikadan bana mesaj attı. O bile başvurup birlikte gidelim demedi.

Ekstra kendimden not: 15 senedir pc başında otururum 6senedir pc üzerinden ekmeğimi kazanırım, kendimi bilgisayar manyağı (+yazılım-donanım+) olarak tanımlayan ben bile 2021de ilk defa gc lotosuna başvurmak aklıma geldi. Öncesinde gc web siteleri denk geliyordu dolandırma amaçlı olduğunu düşünürdüm veya başvurmanın zor ve kapsamlı olacağından üşenip hiç araştırmazdım bile. Şimdi bir gördük basitliği, çıkana kadar peşinden koştururuz artık.

''Ekmeği sessizlik içinde yemek gerekli''

Sevgiler

• ⭐⭐⭐

@diablo_ercan para iade olacağını söylemedim ben zaten kazanmaması halinde önümüzdeki sene başvurusunda kullanabilecek geri alma gibi bir durum olmayacaktı bahsettiğim yöntemde

• ⭐⭐⭐

@ethsea Bu konuyu kısaca ve net şekilde özetleyip durumu anlamayı sağlayan bir cümle var:
    "Mutluluğunu yüksek sesle anlatma çünkü hasedin uykusu oldukça hafiftir".

• @ethsea, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Şahsen Green Card çekilişine katıldığımı çevremden kimseye söylemedim. Gerçekten amerikaya gitmek ve orda yaşamak isteyen 3 arkadaş başvurduk. Onlarada tembihledim bakın dile düşürmeyin millete anlatıp durmayın dedim. 1 kişi 10 kişiye söyler 10 kişi 100 kişiye söyler. 100 kişi 5000 kişiye söyler böyle gider grafik. Bu hazmetmeme durumundan öte söylediğiniz her yeni 1 kişi sizin rakibiniz oluyor sonuçta. Ha istekli ve araştırmasını yapmış, bütçesi yetecek arkadaşım gelir bana anlat der başım üstüne, bana çıkmasın isteyene çıksın onada sevinirim, belki yardımcı oldugum kişi benden önce gider bana bir yol açar belli mi olur ?

Pasaport gerekliliğide kalktı galiba?*, artık dillere düşerse memleketten milyonlar başvurur. Ayrıca gerçekten çalışkan ve amerikaya gitmek isteyen bi kaç arkadaşım pasaport ücretini karşılamak istemediği için veya üşendiği için başvurmamıştı. Şimdi o tayfa yüklenecek, başvuracak çıkarsa alırız pasaportu mantığıyla.

''boş beleş forumlara, gruplara düşecek, pasaport şartı kalkmış hurraa'' 18yaşını geçen daha 2 şehir görmemiş talebeler youtube da uber delivery yaparak zengin olma hayalleriyle başvuracak belki, ama karşılayamayacak giderleri, bizim haklarımız yanacak.

Siz siz olun ele dile düşürmeyin GC sürecini, tarihini ve detaylarını.

2015 senesinde GC li arkadasım vardı, hiç sormadım bile nasıl aldın diye. 2019 senesinde yakın bir arkadaşımla 6ay falan konuşmadık 2. başvurusunda kazanmış ve amerikadan bana mesaj attı. O bile başvurup birlikte gidelim demedi.

Ekstra kendimden not: 15 senedir pc başında otururum 6senedir pc üzerinden ekmeğimi kazanırım, kendimi bilgisayar manyağı (+yazılım-donanım+) olarak tanımlayan ben bile 2021de ilk defa gc lotosuna başvurmak aklıma geldi. Öncesinde gc web siteleri denk geliyordu dolandırma amaçlı olduğunu düşünürdüm veya başvurmanın zor ve kapsamlı olacağından üşenip hiç araştırmazdım bile. Şimdi bir gördük basitliği, çıkana kadar peşinden koştururuz artık.

''Ekmeği sessizlik içinde yemek gerekli''

Sevgiler

Geçenlerde gökçe hanım bi soru cevap yapmıştı ve gc hakkında genel görüş "öylesine başvuru yapıyorlar çıkınca da gitmiyorlar!" Diyeydi. Gökçe hanım da bunun bir önemi olmadığını başvururken farklı çıktığında farklı durumlarda bulunabileceğini filan yazmıştı ve talihliler eğer işlem yapmazlarsa konsolosluk onların yerine başkalarını çağırdığını yazmıştı. Dolayısıyla talihli olup, işleme devam etmeyenler otomatik eleniyor yerine yenileri çağırılıyor denilebilir mi?

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ama o paranın yanması lazım ki işin ciddiyeti artsın. yoksa sürekli çıkmadığı için nasıl olsa para yatırdım çıkana kadar o para benim işimi görecek mantığı doğardı. Biz önümüze bakalım gerçeğe dönelim 😃

• ⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü Talihli olup DS-260 formunu doldurmazsanız zaten işlem yapılmıyor. Ama bu sefer de gitmeye kesin kararlı olanların kazanma şansını azaltmış oluyorlar. Yani kazandığı halde gitmek istemeyen biri kesin gitmek isteyen birinin talihli olma şansını azaltıyor.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Samet-Ünlü Talihli olup DS-260 formunu doldurmazsanız zaten işlem yapılmıyor. Ama bu sefer de gitmeye kesin kararlı olanların kazanma şansını azaltmış oluyorlar. Yani kazandığı halde gitmek istemeyen biri kesin gitmek isteyen birinin talihli olma şansını azaltıyor.

Şimdi örnek verecek olursak, 5 arkadaş başvurdu hepsine çıktı ama sadece biri gitmekte kararlı. Bu durumda gitmek isteyen 1 kişinin ne kaybı var? Ds-260 doldurmadıkları için CN'leri elenmiş olmaz mı?

• ⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü Bu senaryoda gitmek isteyen kişinin bir kaybı yok. Anlatmak istediğim gitmek isteyen ama çekilişte talihli olamayanların kazanamaması. Yani o gitmek istemeyen 4 kişi başvuru yapmasaydı onların yerine gitmek isteyenlerin şansı daha fazla olacaktı.

@Samet-Ünlü Bu senaryoda gitmek isteyen kişinin bir kaybı yok. Anlatmak istediğim gitmek isteyen ama çekilişte talihli olamayanların kazanamaması. Yani o gitmek istemeyen 4 kişi başvuru yapmasaydı onların yerine gitmek isteyenlerin şansı daha fazla olacaktı.

Evet o konuda hak yeniliyor haklısınız. Umarım isteyen herkese çıkar 🙂

@Stiff 10-20-30 dolar az bir miktar. Bence en az 100$ olmalı. Olmalı ki gerçekten gitmek isteyenlerin şansı artsın.

Gördüm ve eli artırıyorum.Benden de bir 100 $ daha .😁

Maalesef bu sizlerin "olmayacak duaya amin" demekten başka bir şey değil.
    Pasaport almaya parası yetmeyen birilerine bile tölerans gösteren amerikan adalet(sizliğ)i oldukca, burada yazılan başvuru ücret temennileri boşa hayalcilikten öteye gitmeyecektir.

• @Samet-Ünlü hocam basvurup kazanmaları demek Turkiye kotasıni yemek demek. Emin olun dv24 rekor katilim olacak. 25 26 extreme rekor katilim olacak. Youtubirlar telegramcilar adwords reklamcisi vize doldurma sirketleri çılgınca reklam yapacak. Bu saatten sonra lotonun lotusu olacak cekilis.
    Ben dv23 de şuna inanmiştim; Turkiye amerika tarafindan avrupa bölgesinde sayıldığı için ve avrupa vatandaslarinin refah duzeyi yuksek oldugundan gc basvurusunda az bulundugu icin en yuksek loto kazanma olayi istatistiksel olarak Turkiye'deydi. Ama suan izleyin görun. Coincilikten bilirim, bir yerde beleş bir kazanc kapisi olsun 500k insan basvursun bunlarin 350bini Turk olur 🙂
    Yanlis anlamayin ırkımı severim asagilamam, ama konuda dedigim gibi daha 10yillik pasaporta 2 3k tl vermek istemeyen kisiler gc kazanip doktor ve vize ucretlerini (1k$ ort) nasil karsilayacak 🙂

Durumu şöyle özetlersek; öylesine başvurmuş bir kisi gc kazandi, ben kazanamadim. Onun randevuya gitmemesi benim veya baska birinin kazanamadinız yazısını degıştirmeyecek..

• Herkese günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar dilerim.green card ücretli olsun konusu ile ilgili olarak bazı arkadaşlar sanıyor ki başvuru ücretli olursa rakam önemli değil başvurular azalır. Bence azalmaz green card hakkında hiçbir bilgisi bulunmayan gitme ihtimali olmayanların bile pasaport çıkartmak için masraf yaptığı bir ülkeden söz ediyoruz. Bunu yapan insan ücret ödemekten geri kalır mı ? Bence de pasaport şartı devam etmeli kimse öylesine başvuru yapmamalı.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |