Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, uluslararası standartlarda mesleki yeterlilik sertifikam var. City & Guilds.
    Ayrica gıda guvenligi, is guvenligi, haşere guvenligi, hijyen vb mutfakta akliniza gelebilecek tüm sertifikalara meb + dunya capindaki belgelerimle birlikte amerikada ufak bir gıda işletmesi açmak istiyorum. Bu belgelerin vize mulakatında artı puan oynayacağına eminim. Aklımdaki fikir amerikada çok görülmemiş bir fastfood işletmesi olacak. "KUMPIR"
    Kumpir bufesi için gereken 1 soguk meze dolabı 1 icecek 1de patates fırını. Gerisi masa sandalye incik boncuk, genel olarak paket agırlıklı dusunuyorum.
    Lüksün lüksü yapsam bile 50k$ geçemeyecek bir işletme olacagini dusunuyorum.
    Bi kac yerde gordum 15k ile yatirimci vizesi alanlar olmus hatta daha dusuk rakamlarla bile. Mesela telefon tamircisi 2 tornavida 1 masa ile açılır (lafın gelişi) , ornekteki buydu.

Bu fikrim hakkında yorumlarınızı bekliyorum 20-30k$ kadar butce ayırabilirim ve iş fikrini mulakatta sevdirebilir, kar edip yönetebileceğimi kanıtlayabilirim. Tecrubeniz var ise 50k altındaki yatırımla e1 e2 almam mumkun mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@ethsea amacım sizi demoralize etmek değil ama bu söylediğiniz şeyleri 50k doların altında halletmeniz biraz zor. Çünkü fırın denince oraya bir de davlumbaz gerekiyor. Yasal izinleri alamazsınız yoksa. Yine siz benim dediklerime bakmayın ama kulağınızda dursun.

• @gucarslan tesekkurler, incelemistim konuyu fakat bir sonuca varamamış galiba. Bu arada foruma gelmeden önce aklımdaydı kumpir işi. Amerikada yaşayan tanıdıklara sordum, bol malzemeli her yiyecek lezzetli olmasa bile tutabilir cevabı almıştım. Tabi biz lezzetli yapmaya özen gosterecegiz:)

@denizci10 dediginize katılıyorum davlumbaz değilde kömürlü bir kumpir firini icin komple baca sistemi bile gerekebilir. Ama ben elektrikli fırın dusunuyorum kömürlü şart değil. Bu arada ortalama fiyatlar dusundum, oradaki sistemi bilemem. Belgeler sertifikalar kira depozito illaki 50k yaklasacaktır fakat dukkan içine çok maaliyet gidecegibi dusunmuyorum. Gerekirse Turkiyeden paletle gonderirim demirbas pahali aletleri..

• Esasinda kumpir burada baked potato olarak satiliyor, icine de cesitli toppingler koyuyorlar. Yaygin bir fast food zinciri olab jason deli’s in baked potatosu baya meshur, google gorsellerden bakabilirsiniz. Yatirimci vizesiyle ilgili cok bilgim yok o konuda herhangi bir yorum yapamayacagim maalesef.

• @ Murat Yılmaz' simdi baktim bizim kumpire benzesede anladigim kadariyla tereyağ ve kaşar ile karıştırılmamışa benziyor. Bizim meşhur ortakoy tarzi 2 kisinin bitiremeyecegi niğde patatesinden torpilli bir kumpire bence hic bir amerikan hayır diyemez 🙂

• @ethsea hocam amerikalı kendi eyaletindeki şehirleri bilmiyor, ortaköy kumpirini nasıl anlatacaksın? 🙂
    güzel marketing yapip tadı düzgün olursa tutar. Ama ilk başlarda patlama falan bekleme söyleyeyim.

• @ethsea, içinde söyledi: 50k$ altında iş planı Hk.

Merhaba, uluslararası standartlarda mesleki yeterlilik sertifikam var. City & Guilds.
    Ayrica gıda guvenligi, is guvenligi, haşere guvenligi, hijyen vb mutfakta akliniza gelebilecek tüm sertifikalara meb + dunya capindaki belgelerimle birlikte amerikada ufak bir gıda işletmesi açmak istiyorum. Bu belgelerin vize mulakatında artı puan oynayacağına eminim. Aklımdaki fikir amerikada çok görülmemiş bir fastfood işletmesi olacak. "KUMPIR"
    Kumpir bufesi için gereken 1 soguk meze dolabı 1 icecek 1de patates fırını. Gerisi masa sandalye incik boncuk, genel olarak paket agırlıklı dusunuyorum.
    Lüksün lüksü yapsam bile 50k$ geçemeyecek bir işletme olacagini dusunuyorum.
    Bi kac yerde gordum 15k ile yatirimci vizesi alanlar olmus hatta daha dusuk rakamlarla bile. Mesela telefon tamircisi 2 tornavida 1 masa ile açılır (lafın gelişi) , ornekteki buydu.

Bu fikrim hakkında yorumlarınızı bekliyorum 20-30k$ kadar butce ayırabilirim ve iş fikrini mulakatta sevdirebilir, kar edip yönetebileceğimi kanıtlayabilirim. Tecrubeniz var ise 50k altındaki yatırımla e1 e2 almam mumkun mu acaba?

Kumpir olmaz hocam... Jason Deli'de var zaten. Yani olan bir seyi sunum ile satarim diyerek girmek lazim. Klasik ornek, Turk yogurdu olmadi greek yogurt koyalim adini gibi... Iyi bir yerde Gelato tarzi dondurma ile Kahveyi birlestirebilirsiniz. Gelato'yu seviyorlar. Maras dondurmasi diye acmanin pek bir espirisi olmuyor hal boyle olunca... Aslinda tarz yakin birbirine...

• @ethsea, içinde söyledi: 50k$ altında iş planı Hk.

@ Murat Yılmaz' simdi baktim bizim kumpire benzesede anladigim kadariyla tereyağ ve kaşar ile karıştırılmamışa benziyor. Bizim meşhur ortakoy tarzi 2 kisinin bitiremeyecegi niğde patatesinden torpilli bir kumpire bence hic bir amerikan hayır diyemez 🙂

Acik bufeye geciyorsunuz ve orada envai cesit peynirde var. Karistirip verme olayi yok tabi ama buradaki adam icine et, bacon vs dolduruyor... Yani Ortakoy kumpiri biraz light kalabilir... Adina kumpir dediginizde kimse bilmeyecek, baked patato deseniz sizden otekinin tarzini bekleyecekler...

Farkli bir restorant acarsiniz, bu yan urun olur, Turklerin oldugu bir yerdir ve Turkler az cok ragbet ederken ufak tefek yabancilarada satarsaniz falan belki onun icin ayirdiginiz ufak demirbas ve mazleme yatirimini cikarirsiniz...

Kesin ve net soyleyeyim... direk KUMPIR diye tabela acarsaniz 3 ay sonra facebook sayfalarinda devren isletme ilanlarinizi goruruz...

Ukalalik yapma, tarzim degil ama tek atimlik kursununuza dikkat edin derim 🙂 O yuzden biraz net yazdim 🙂

• Degerli fikirleriniz icin tesekkurler..
    Peki aynı sekilde uygun butceli karisik sandvicci tutma ihtimali nedir? 🙂

• o fiyatlara devredenler bazen cikiyor sanirim.. arastirmak lazim...

• Bizbuysell deki devren ilanlari inceledigimde , -verilen ciro vs bilgileri dogruysa - kucuk restoranlarda ortalama ebitda
    %35 seviyelerinde, bu da turkiyedeki yemek sektoru ile aslinda benzer. Kabaca 1/3 malzeme maliyeti, 1/3 kira+fatura+personel maasi . 1/3 kar. Ornegin 7 gun / 12 saat acik bir yer, gunde 1k ciro ile aylik 10k kar birakabilir ve ilk etapta iki ortagi gecindirmeye yetebilir diye dusunuyorum. Gunluk 1.000 usd icin de , ort. 20 usd hesaptan 50 order yapilmali. Sizce bu hesapta net bir sekilde hatali olan bir nokta var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |