Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar mesleğimi aldığım eğitim kurumundaki danışmanım benim adıma iş green cardının çalışma amaçlı green cardın çekilişine başvurucak.ama ücretli paralı çekilişe katılıyorum.ücretli paralı çekilişte çıkma olasılığı daha yüksekmiş.bu doğru mu? doğruysa ücretli çalışma green cardın çekilişinde çıkma olasılığı nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

• Öncelikle greencard çekilişi ücretsizdir ve başka versiyonu yoktur. İş greencardı veya çalışma greencardı diye bir şey de yoktur. Greencard çekilişi her yıl Ekim Kasım ayları arasında yapılır ve diğer sene Mayıs'ta açıklanır. Greencard zaten çalışma ve oturma iznini sağlamakta. Danışmanınıza bir daha danışmamanızı tavsiye ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Erkan-Yıldız, içinde söyledi: İş green card'ının çekilişi hakkında bilgi

arkadaşlar mesleğimi aldığım eğitim kurumundaki danışmanım benim adıma iş green cardının çalışma amaçlı green cardın çekilişine başvurucak.ama ücretli paralı çekilişe katılıyorum.ücretli paralı çekilişte çıkma olasılığı daha yüksekmiş.bu doğru mu? doğruysa ücretli çalışma green cardın çekilişinde çıkma olasılığı nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

Durumunuzu daha açık anlatırsanız daha net bir cevap alırsınız. En bilinen Green Card , Çeşitlilik-Diversty olanıdır. Bu da başvurusu ücretsiz olan ama çıkma ihtimali çok düşük olan bir yöntemdir.
    Eğer bahsettiğiniz, paralı sponsorluk ise bu tavsiye edilen bir durum değildir ve yasal da değildir. Ayrıca dolandırılma gibi bir duruma da düşmeniz olasıdır.
    Çalıştığınız şirket sizi Amerika'daki Ofisine transfer edecekse şu konuyu :
    (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

Amerika'daki hali hazırda olan bir şirket sizi işe almak istiyorsa şu konuyu okumanızı tavsiye ederim :
    Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

Eğer durumunuz bunların dışında ise lütfen daha net bir açıklama yapınız.

EDIT: Diğer mesajlarınıza baktığımda durumunuzu anladığımı sanıyorum. Avrupa'da bazı ülkelerde olan ama Amerika için daha duymadığımız ve yüksek ihtimalle olmayan bir vize türünden bahsetmişsiniz. Amerika'da "İŞ ARAMA" vizesi yoktur. Yukarıdaki yazmış olduğum iki başlığı da okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi birilerine para vermeden önce lütfen okuyun. Kişileri ya da kurumları hariç tutarak lütfen "umut tacirlerinden uzak durun" diye uyarmadan de edemiyorum.

• @Erkan-Yıldız, içinde söyledi: İş green card'ının çekilişi hakkında bilgi

arkadaşlar mesleğimi aldığım eğitim kurumundaki danışmanım benim adıma iş green cardının çalışma amaçlı green cardın çekilişine başvurucak.ama ücretli paralı çekilişe katılıyorum.ücretli paralı çekilişte çıkma olasılığı daha yüksekmiş.bu doğru mu? doğruysa ücretli çalışma green cardın çekilişinde çıkma olasılığı nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

Parali cekilis diye birsey yok. Kac para istedi bunun icin ve cekilisin ne zaman yapilacagini soyledi?

Benzer Başlıklar

• 14
  • 5
  • 968
  • 25
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |