Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, bugun itibariyle aşağıdaki gibi bir uyarı alıyorum, sizlerde de aynı mı? Neden durduk yere boyle bir hata almaya başladım, merak içerisindeyim. En son kasım 2022 den devam ediyordu randevular...

Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

• ⭐⭐⭐

@kubra_s zaman zaman ben de alıyorum, sayfayı gün içinde çok fazla yenileyince oluyor diyenler var ama emin değilim. Bir kaç saat sonra normale dönüyor.

• Bende 2022 Ocak sonunda başvuru yaptım, 2023 Eylül'e randevu aldım, gece gündüz randevu kovaladım, ne yaptıysam öne alamadım.

Başvuru yaptıktan 3 hafta sonra Haziran 2022 başına randevumun alındığına dair mail geldi.

• @Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bende 2022 Ocak sonunda başvuru yaptım, 2023 Eylül'e randevu aldım, gece gündüz randevu kovalım, ne yaptıysam öne alamadım.

Başvuru yaptıktan 3 hafta sonra Haziran 2022 başına randevumun alındığına dair mail geldi.

acaba hiç öne çekmeyi kontrol etmekle strese girmeden konsoloslugun mailini mi beklemek gerek, herkesin randevusu aynı şekilde öne çekiliyor mu otomatik olarak?

• @kubra_s Genelde öyle oluyor. Konsolosluk muhtemelen yogunluğa göre öne cekiyor. Bizde öyle olmuştu.

• B2 başvurumuzda 'özel bir seyahat planı yaptınız mı' sorusu biraz kafamı karıştırdı. Burda nasıl davranmak daha mantıklı olurdu? Özel bir planımızın olması iyi olurdu gibi geliyor ama randevu tarihleri çok ilerde olduğu için plan yapmak zor açıkçası.

İkinci bir seçenek; randevu tarihimiz yaklaşıp planımız belli olduğunda geri dönüp başvurumuzu güncelleyebiliyor muyuz?

• @kubra_s Bizimde aynısı oldu.. strese gerek yok onlar kendisi karar veriyor.

• ⭐⭐⭐

İmzanızdan gördüğüme göre lpr statüsündesiniz neden turist vizesine başvurdunuz? Ben bugün ds160 dolduracak olsam çok ileri tarihlere atıldığı icin plan yapamadığımı vize aldıktan sonra yapacağımı belirtirdim. @ICu

• @ICu Bize ne zaman gideceğimizi bile sormadı. Profiliniz iyi ise detaylara girmiyorlar.

• Pasaportum hemen geldi. Eşiminki fakat gelmedi. DS160 formunda eşimin pasaport numarası eski pasaportundaki numara idi. Sanırım bu yüzden geciktiriyorlar. Başvuru yapanlar dikkat etsin. DS160 formu ile pasaportunuz arasında farklılık varsa gecikme yaşanıyor. Konsolosluk'da da yazıyordu zaten.

• @waterman

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Kendim için değil, bir yakınım için düşünüyorum.

• @GC_dream

Burda profilin kuvvetliliğinden geri dönmeyi ispatlayabilecek kadar Tr ile bağların sağlam olmasını mı anlamalıyız?

• @ICu iyi iş + iyi gelir + önceki yurtdışı seyahatleri(schengen,UK vs)+aileden kimsenin abdye kaçak gitmiş olmaması gibi şeyler.

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ICu iyi iş + iyi gelir + önceki yurtdışı seyahatleri(schengen,UK vs)+aileden kimsenin abdye kaçak gitmiş olmaması gibi şeyler.

Katılıyorum. Özellikle yurtdışı seyahatleriniz yoksa diğerlerini sorma gereği bile duymayabilirler.
    Yurtdışı seyahat = iyi bir gelir =iyi bir iş.

• @ICu Sizin gerçekten turist olduğunuza inanmaları gerekir. İş tecrübeniz , yurtdışı seyahatleriniz çok önemli. Daha önce bir kaç kez schengen vizesi almadıysanız, işiniz zor diye düşünüyorum.

• Bunu dun Twitter da birisi paylasmis, ben de burada paylasayim (Meksika sinirindan ABD'e gecen Turkler):

• @MySea 10 ay oldu idari işleme sürüyor illegal giden ellini kolunu sallayıp giriyor üzücü gerçekten

• @MySea, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bunu dun Twitter da birisi paylasmis, ben de burada paylasayim (Meksika sinirindan ABD'e gecen Turkler):

Cok sayida malesef. Siniri gecen geliyor:) meksikalilar bir biz iki:))

• 14 yas alti cocuk icin turist vizesi basvurusu icin istenen evraklar var mi ve form da ne gibi bilgiler isteniyor sadece cocugun mu bilgileri?
    Son olarak cocuk oldugu icin gorusme olmayacak fakat suan vizelerin gec verilmesinden cocuk da etkileniyor mu? Anne babanin hali hazirda turist vizesi mevcut.

• ⭐⭐⭐

@mexido

Linkinde yazıyor ama ekran görüntüsünü yükleyemedim. Aşağıya kopyalıyorum.

14 yaşın altındaki başvuru sahipleri:

Pasaport
    DS-160 formunun onay sayfası
    Son altı ayda beyaz fon ile çekilmiş, 5×5 cm boyutunda bir adet renkli fotoğraf. Gözlüklü olarak çekilmiş fotoğraflar artık kabul edilmemektedir; fotoğraf kriterlerini burada bulabilirsiniz.
    Türk kimliğinin (nüfus cüzdanı) bir kopyası
    Ebeveyn(ler)in geçerli B1/B2 vizelerinin kopyaları
    (Eğer varsa) A.B.D. önceki vizesinin bulunduğu pasaport.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 47
  • 968
  • 237
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |