Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @orhanozbekk
    Abi merhaba. Sana ulaşmak için instagram adresini alabilir miyim.

• @hasan45620 merhaba,
    instagram hesabım yok. Buyrun buradan yazın yardımcı olmaya çalışayım.

• Bu ileti silindi!

• @orhanozbekk
    Merhaba Orhan bey,
    Bende araştırıyorum şimdilik bildiğim tek bir site var, bu site aracılığı ile 3 senedir yaklaşık 20 işe başvuru yaptım, (link aşağıda) dediğiniz gibi bir çoğu olumlu yada olumsuz geri dönüş yapıyor, bir firmanın açıklamasını paylaşmak istedim.
    Bana şöyle cevap verdiler.
    "Türkiye işçi almak için uzak bu yüzden masraflı bir iş, biz terci etmiyoruz. Çoğunlukla Jamaika tercihimiz yol masrafları az ve İngilizce sorunu yok, ikinci Meksika tercihimiz."
    Başvuru yaptığım bir peyzaj firmasının tavsiyesi;
    "Resort hoteller veya Tatil köylerini araştırın ve Web siteleri üzerinden başvuru yapın, eğer İka lara ulaşabilirseniz direkt onlarla muhatap olun, yaz ve kış çok sayıda eleman alırlar ve bir çok bölümde günlük rutinleri karşılayacak İngilizce yeterlidir."

Kaç firmaya başvuru yaptığımı hatırlamıyorum ama "talebiniz alınmıştır" cevabından başka dönüş olmadı şimdiye kadar.

Diğer büyük sorunsa İngilizce, online görüşmelerde takılarak konuşan veya derdini tam olarak anlatamaya kişilerle görüşmeyi kısa kesiyorlar.
    Uzaktan iş bulmak için sorunsuz bir İngilizce yada USA de sizin için riski göze alabilecek kadar tanıdık bir kişi.
    İngilizce akıcı olmasa bile yüz yüze görüşmelerde şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum. Bu seferde sorun kesin olmayan iş aramaları için turist vizesi alıp USA e gitmek, Sonucu olumsuza yakın olan bu gezinin iyimser bir bakışla en az 5000 dolar tutacağını düşüyorum . (2022)

usa çalışma bakanlığı resmi sitesi.

• @Ömür, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@orhanozbekk
    Merhaba Orhan bey,
    Bende araştırıyorum şimdilik bildiğim tek bir site var, bu site aracılığı ile 3 senedir yaklaşık 20 işe başvuru yaptım, (link aşağıda) dediğiniz gibi bir çoğu olumlu yada olumsuz geri dönüş yapıyor, bir firmanın açıklamasını paylaşmak istedim.
    Bana şöyle cevap verdiler.
    "Türkiye işçi almak için uzak bu yüzden masraflı bir iş, biz terci etmiyoruz. Çoğunlukla Jamaika tercihimiz yol masrafları az ve İngilizce sorunu yok, ikinci Meksika tercihimiz."
    Başvuru yaptığım bir peyzaj firmasının tavsiyesi;
    "Resort hoteller veya Tatil köylerini araştırın ve Web siteleri üzerinden başvuru yapın, eğer İka lara ulaşabilirseniz direkt onlarla muhatap olun, yaz ve kış çok sayıda eleman alırlar ve bir çok bölümde günlük rutinleri karşılayacak İngilizce yeterlidir."

Kaç firmaya başvuru yaptığımı hatırlamıyorum ama "talebiniz alınmıştır" cevabından başka dönüş olmadı şimdiye kadar.

Diğer büyük sorunsa İngilizce, online görüşmelerde takılarak konuşan veya derdini tam olarak anlatamaya kişilerle görüşmeyi kısa kesiyorlar.
    Uzaktan iş bulmak için sorunsuz bir İngilizce yada USA de sizin için riski göze alabilecek kadar tanıdık bir kişi.
    İngilizce akıcı olmasa bile yüz yüze görüşmelerde şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum. Bu seferde sorun kesin olmayan iş aramaları için turist vizesi alıp USA e gitmek, Sonucu olumsuza yakın olan bu gezinin iyimser bir bakışla en az 5000 dolar tutacağını düşüyorum . (2022)

usa çalışma bakanlığı resmi sitesi.

Merhaba hcam mesleginiz nedir acaba ve ne tür bir iş ariyorsunuz ayrıca İngilizce seviyeniz nedir? Ek olarak nerden başvuru yapıyorsunuz ? Bu altta belirtmiş olduğunuz siteden mi başvuru gerçekleştiriyorsunuz?

• @Ömür Merhaba omur bey;
    oncelikle bazi firmalar biz sadece suradan yada buradan aliyoruz gibi geri donusler yapsa da aslinda bu sadece onlarin uyguladigi kendi politikasi. Turkiye' den giden bircok arkdas var. Basvuru yapmaya devam edin ama boyle 20 mail ile donus almaniz neredeyse imkansiz. cevremdeki bir kac arkadas minimum 8000 civari mail attilar. gecmis yazilarimi okumanizi tavsiye eder, ona gore ilerlemenizi oneririm.
    Diger bir konu ise; Turist vizesi almak H2B ye gore cok daha zor hale geldi, ki suan zaten randevu bulmak ayri bir dert haline gelmisken turist vizesi ile ugrasmak pek mantikli gelmiyor bana. Bunu daha once acikladim, yine soyluyorum, Siz turist vizesi ile buraya geldiginizi varsaysak ve bir sirket bulduzunu dusunsek bile, sizin zaten H2B icin basvuracaginiz vize 6 aylik veriliyor. Sizin change of status basvurunuzun sonuclanmasi zaten 4-6 ay arasini bulacak, ki Buradaki kurumlarin yavas calistigini goz onunde bulundurursak bu durum daha da uzamasi ongurulebilir bir durum. sizin vizeni onaylanana kadar zaten sezon bitmis olacak. boyle bir durumda size kim sponsor olmak ister. Lutfen boyle durumlara girmenizii onermem. Hakkiniz da hayirlisini diliyorum. Gelisme olursa ulasin bana lutfen.

• ben zaten amerikadayım h2b için iş ilanı sitesi önerisi alabilir miyim?

• @superdodoman, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

ben zaten amerikadayım h2b için iş ilanı sitesi önerisi alabilir miyim?

Turist vizesiyle mi ordasiniz?

• @mexido
    Teknik Ressamım kendi mesleğimle gitmem imkansız buyüzden H2b tarımdışı işlere bakıyorum tarım dışı diyorum çünkü tarım ile alakalı hiç tecrübem yok.

• @orhanozbekk
    Bu yazınız benim için moral oldu çok teşekkür ederim, profilinizden konularınızı inceleyeceğim, gelişmeler için buradan sizlere bilgilendirme yapacağım ve bu arada 8000 bu nu düşünmedim bukadar yapabilir miyim bilmiyorum ama biran önce başlamam lazım anladığım kadarıyla yolum çok uzun:) bende baya başvuru yaptığımı düşünüyordum, ek olarak h2b iş aramak için site tavsiyeleriniz var mı. Ayrıca H2b tarım dışı işler bir kaç meslekle sınırlı diye biliyorum bu doğrumu? Yani teknik ressam olarak cv başvuru yapacağım işler ile alakasız olacak.
    Geri dönüşünüz için tekrar teşekkür ederim.

@mexido
    Teknik Ressamım kendi mesleğimle gitmem imkansız buyüzden H2b tarımdışı işlere bakıyorum tarım dışı diyorum çünkü tarım ile alakalı hiç tecrübem yok.

Teşekkürler. Peki hcam siz mülakat yapıp görüştüğünü işler ne işiydi acaba ve nerden başvuru yaptınız işleri nerden buluyorsunuz? Vermiş olduğunuz link den mi acaba basvurdunuz? Birde mail attınız sanirim mail içeriğine ne yazıyorsunuz?

• @mexido hayır j1 interndeyim şu an

• @superdodoman Dostum J1 dan H2B ye nasil gecmeyi dusunuyorsun?
    Normal de statu degisikligi icin engel yok ama uygulamaya gelirsek cok zor gorunuyor. sorundan bir onceki yazdimi okur musun lutfen. demek istedigimi anylayacaksin.

• @Ömür Vakit ayirip basvuru yapmaniz maalesef.
    Suan vaktim kisitli oldugundan tek tek yazamiyorum ama google aratirsaniz bir cok site var.
    is olarak bir cok farkli alanlarda alim oluyor ama sizi kabul etmesi icin dosru kisiye ulasmaniz lazim. 😞

• @mexido
    Pek mülakat sayılmaz, ingilicemin günlük rutiler için yeterli ama online mülakat için yeterli olmadığını yazdım, oradaki bayan WhatsApp üzerinde aradı 5dk lık bir görüşme oldu ingilizcemi test etti resmi bir mülakat için yeterli değil ama vazgeçmeyin bir yer bulacağınızı düşünüyorum dedi.
    Başvuruları yukarıdaki link ve indeed den yapıyorum, webde birçok iş arama site var ama her siteye bilgilerimi vermek istiyorum.
    Indeed de profil oluşturdum, kariyernet gibi düşün h2b arama yapıp şartlar uygun ise başvuru yapıyorum.
    Yukarıdaki usa resmi sitede ise mail adresi var oraya mail atıyorum.
    Maile yazdıklarım,
    .... Adresteki iş ilanınız için başvuru yapmak istiyorum.
    Şuan Türkiyede yaşıyorum aktif bir vizem yok
    Sizinle sezonluk olarak çalışmak istiyorum.
    Cv ektedir.

Bu yazdıklarım Bana bile saçma geliyor ama açıkçası ne yazacağımı bir türlü bulamadım. Buyüzden attığım maillere aklıma ilk gelen cümleleri yazdım.

Nasıl bir mail yazılır bu konuda tecrübeli olanlardan da destek bekliyorum teşekkür ederim.

@mexido
    Pek mülakat sayılmaz, ingilicemin günlük rutiler için yeterli ama online mülakat için yeterli olmadığını yazdım, oradaki bayan WhatsApp üzerinde aradı 5dk lık bir görüşme oldu ingilizcemi test etti resmi bir mülakat için yeterli değil ama vazgeçmeyin bir yer bulacağınızı düşünüyorum dedi.
    Başvuruları yukarıdaki link ve indeed den yapıyorum, webde birçok iş arama site var ama her siteye bilgilerimi vermek istiyorum.
    Indeed de profil oluşturdum, kariyernet gibi düşün h2b arama yapıp şartlar uygun ise başvuru yapıyorum.
    Yukarıdaki usa resmi sitede ise mail adresi var oraya mail atıyorum.
    Maile yazdıklarım,
    .... Adresteki iş ilanınız için başvuru yapmak istiyorum.
    Şuan Türkiyede yaşıyorum aktif bir vizem yok
    Sizinle sezonluk olarak çalışmak istiyorum.
    Cv ektedir.

Bu yazdıklarım Bana bile saçma geliyor ama açıkçası ne yazacağımı bir türlü bulamadım. Buyüzden attığım maillere aklıma ilk gelen cümleleri yazdım.

Nasıl bir mail yazılır bu konuda tecrübeli olanlardan da destek bekliyorum teşekkür ederim.

Teşekkürler hcam vermiş olduğunuz bilgiler için. Bende LinkedIn üzerinden bakıyorum ama ilan yok malesef. İndeed de ben de bir üyelik açayım bakayım ozaman. Bu arada geri dönüşleri daha çok indeed üzerinden mi yoksa o dediğiniz siteden mi alıyorsunuz?
    Umarız burdaki tecrübeli arkadaşlar bu konuda yardımcı olur size ve bizlere.

• @Ömür Bu basvuru metni ile olur mu Allah askina! Bak kendin desoyluyorsun. Yani on yazi metnin yada cv ne baktiginda icine sinmeyen bir tarafi var ise neden duzeltmiyosun. Bazi arkadaslar bana oyle bir cv gonderiyor ki, inanin Turkiye' de bile is bulmasi cok zor. O kadar onemsiz ve ilgisiz hazirlanmis ki, neresinden tutsaniz elinizde kalir. Demem o ki, sizin de ayni sekilde icinize snmeyen tarafi var ise duzeltin lutfen.
    Boyle ilerlemen cok zor. Sanstan oteye gitmez.
    Neyse bana ozelden ulasir misin lutfen

• @orhanozbekk
    Her seferinde geri döndüğünüz için çok teşekkür ederim, linked, kariyer, danışmanlar vs bir çok yazı okudum ama her seferinde kafan daha da karıştı, daha güzel işler çıkartana kadar boş durmak istemedim. size özelden ulaşacağım. tekrar teşekkür ederim.

• Merhabalar, buradaki konular ile ne kadar ilgilidir emin değilim, fakat konu altında bilgili olan birilerini görünce sormak istedim.

Benim şu anda 2021 içerisinde alınmış B1/B2 vizem var, fakat daha Birleşik Devletler'e gitme şansı elde edemedim. Bu aralar ciddi bir şekilde H-2B iş ilanlarını inceliyorum. Olur da onay alırsam, H-2B randevusu esnasında bir problem ile karşılaşma olasılığım sizce nedir? Ben daha çok Birleşik Krallık vizeleri ile ilgilendiğim için ve tecrübem olduğu için Amerika özelinde bana çok ucu açık bir konu gibi geliyor. B1/B2 vizesine başvurduğumda gerçekten Turistik bir amacım vardı, fakat planlarım başka yönde ilerledi, bu yüzden gidemedim. Ne diyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |