Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

kendisini bu işe adamış @denizci10 ilk olarak etiketleyim daha sonra diğer tüm kişiler bakabilir. İstanbul da bir ayağı olan bir iş bir göz atın istersiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

kendisini bu işe adamış @denizci10 ilk olarak etiketleyim daha sonra diğer tüm kişiler bakabilir. İstanbul da bir ayağı olan bir iş bir göz atın istersiniz

Hocam vallahi hakkını nasıl öderim bilemiyorum... gerçekten katkıların çok büyük hem bana hem de foruma... çok teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 biz aileyiz tabiki de herkes birbirine yardımcı olacak.

• @ibrahimasar Merhaba, özür dilerim ama ben niye sohbetleri göremiyorum. Bende mi var bir sorun 😥😥

• ⭐⭐⭐⭐

@pınar-keser-binay, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

@ibrahimasar Merhaba, özür dilerim ama ben niye sohbetleri göremiyorum. Bende mi var bir sorun 😥😥

Hangi sohbetleri, nerede yazılan sohbetleri göremiyorsunuz anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 videonun 3:45 - 5:20 arasını seyreder misin

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 biliyorum abi bunu. 1.5 sen önce manhattan da satılık 3 dondurma kamyonu satılıktır tanesine 200 bin dolar istiyorlardı. Mesela şu an 2 kişi ile görüşüyorum starbucks sahibi bunlar nasıl aldıkları ile ilgili

• @ibrahimasar Telegram grubunda sohbetleri göremiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@pınar-keser-binay, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

@ibrahimasar Telegram grubunda sohbetleri göremiyorum

Ben orada bile değilim. denizci ye söylemek lazım.

• ⭐⭐⭐⭐

...........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 senin damarına basıyor bu youtube kanalı sürekli sürekli E2 vizesi ile gelenleri gösteriyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 videonun açıklamasının daha fazla göster kısmına tıkladıktan sonra orada bazı dakikalar da yazan başlıklara bakar mısın. Özellikle 16:32 ve 25:57 ve 35:00 dakikalar

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 bakıyorum hocam

• Merhaba

Yatırımcı veya çalışma vizesi almak istiyorum. Hali hazırda aktif 2 farklı ülkede çalışma vizesi ile oturum iznine sahibim. İlerleyen süreçte oturum iznim vatandaşlığa çevrilecek. Gerekli olan doğal süreyi beklemekteyim. Orta asya ülkelerinde şirketlerimiz bulunmaktadır. Ek olarak pasaportumda ayrı olarak Çin vizesi bulunmaktadır. Son olarak ise pasaportumda temiz sayfa sayısı az. Söylemekteki kastım ise devamlı kullanılan pasaportumun oluşu. Faydası olur mu bilemiyorum.

Türk pasaportu sahibiyim. Şuan Kazakistan dayım. Kazakistan ve Özbekistan çalışma vizem ve oturumum var.

Amerika ya gitme sebebim ise pazar araştırması sonrası yatırım öncesi bilgi sahibi olmak. Hemde orta asya kültürleri haricinde farklı kültürleri görmek. Orta asya üzerinde bulunan ülkelerin hepsini detaylı gezme şansına sahip oldum. Konu hakkında olabildiğince şeffaf şekilde bilgilendirme yapmaya çalıştım. Yardımlarınızı rica ederim. Çalışma vizesi süreçleri çok uzun sürecek se şayet farklı vize türlerine de başvuru yapabilirim.

• ⭐⭐⭐⭐

.........

• ⭐⭐

E1 vizesi ve green card'a geçiş süreci ile ilgili güzel bir sohbet olmuş.

• Merhabalar,

E2 vizesini uzun süredir inceliyorum. Edindiğim bilgiye göre A.B.D.'nin amacı kuracağınız işin;

1. Kendinizi ve ailenizi geçindiriyor olması
    2. Vergi veriyor olmanız
    3. İstihdam sağlamanız.

Bütçe konusu'da tamam şaibeli, her yerde 100k$ diyor, bana kalırsa avukatların bu işle uğraşmak istememeleri, ancak forumlarda karşılaştığım da 100k$ altıda güzel planla alabildiği. Amerikadaki bir avukatla konuştuğumda, yazılım firması kurabilir miyim diye sorduğumda "çok büyük olasılıkla red alırsın, çünkü o işi Türkiye'de de yapabilirsin, gelmene gerek yok" dedi. Dolayısıyla yağılan işin doğrudan A.B.D.'de bulunarak yapacağınız bir iş olması gerekir. Dün bir anda aklıma takıldı. Emlakçılıkta aslında yapılabilcek işlerden ancak araştırmama göre her eyaletin kendine özgü emlakçılık eğitimi ve sertifikaları var. Örneğin B2 vizesiyle gidip sertifika alıp devam edebilir miyim ? Emlakçılık ("estate agent") yapılabilir mi ? Bilginiz var mı ?

Teşekkürler.

• @akewten Anladığım kadarıyla siz bedavadan biraz pahalı yatırım yaparak alabilir miyim bu vizeyi gibi sormak istediniz sorunuzu. Çünkü örneklediğiniz işler pek yatırım gerektirmeyen ve risk faktörü çok düşük işler. Ancak aynı zamanda bu işler olası kısa vadede getirisi belki hiç olmayacak ya da ülkenin sizden beklentilerini tam olarak karşılayamayacak ölçüde olabilir.

"He yok, siz yanlış anladınız! Ben büyük başlayacağım. Şirketi kurup, dev bir ofis kiralayacağım. 10-15 kişi istihdam edeceğim. Planım ve kapitalim bu yönde." diyorsanız %90 alırsınız tabi.

Ama doğru anladıysam,
    Size kimse olur ya da olmaz dememeli ancak ilk başvurunuzu bu şekilde yapıp red alırsanız;
    İleride belki daha mantıklı bir iş planı ve biraz daha göz doldurucu bir yatırım ile gelme şansınız olursa daha önce red yemiş olmanın dezavantajı olur diye şüphe içinde kalabilirsiniz.

• @ayvalik10 hocam kış günü manhattanda nasıl dondurma satiyor bu arkadaş?
    merak ettiğim asıl konu bu. abdde dondurma çok gider çünkü

• @JackFoxy Pek yatırım gerektirmeyen dediğiniz; ofis kiralama, bilgisayar, masa sandalye ..vs ve kameramanla birlikte çalışma gibi mi, açıkçası restoran açandan pek farkım yok, restoran açan kişinin amacı yemek yapıp bunu satabilmek, emlakçının amacı gayrimenkul'ü olabildiğince hedef kitleye ulaştırıp satabilmek. Arada enstürmanlar değişiyor ama işleyiş yine aynı. Risk faktörüde açıkçası konum ve ürününüzün hedef kitlesiyle alakalı. Bugün sarı siteye girdiğinizde çoğu emlakçı daha gayrimenkul hakkında kendisi bilgi sahibi olmadığı için atıp duruyor yada düşük kalitede fotoğraf çekip ürünün iyi anlaşılmasını önleyip hile yapıyor kötü ama bir şekilde ilan vermeye devam ediyorlar. Dediğim gibi 50k ile 10-15 kişi çalıştıramam zaten 10-15 kişi çalıştıracak olsam EB5'e başvururum. Hüseyin Deniz bey mesela 50k yakın bir yatırım yapmış ve onay almış. İş tamamen iş planına ve mülakattaki kişiyi ikna etmekle alakalı ama benim sorum basit E2 vizesiyle Emlakçılık işi hakkında bilgisi olan var mı ?

Benzer Başlıklar

• 31
  • 2
  • 5
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |