Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    2 sorum olacak:

1. Benim ve eşimin B2 turist vizesi mevcut. 1yasindaki kızım için turist vizesi almak için konsolosluğu gitmek gerekiyor mu ?

2. (Statü değişikliği)Ailecek ABD gittiğimizde ben turist vizesini öğrenci vizesine (F1) cevirdigimde. Eş ve çocuğum için de eşten dolayı sanırım f2 vizesi veriliyor. Ben Türkiye'ye giriş yaptığımda ABD ye tekrar dönmek istediğimde tekrar konsolosluğu gidip öğrenci vizesi almam gerekiyor diye biliyorum.
      Fakat ben ABD de kalmaya devam edip sadece eşim ve çocuğum Türkiye giriş yapsa daha sonra yanıma tekrar gelmek için (ABD ye) onlarda konsolosluğu gidip tekrardan vize almak zorundalar mi? (F2) yoksa ben öğrenci olduğum için bu kural sadece bana mı mahsus bir durum.

• Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?

• Sticker olarak vizeleri sadece abd'nin ülke dışındaki temsilcileri verir. Sizin yapacağınız statü değişimi sadece abd içinde geçerlidir. eş çocuk vs. farketmez. Sadece siz statü değiştirmeyeceksiniz, bütün aileniz değiştirecek.

• Ben tr gelmeyeceğim hiç sadece eşim ve çocuğum gelecek. Onlar ABD ye tekrar girerken konsolosluğu gidip eş vizesine f2 ye başvuru yapıp o şekilde ABD ye girecek yani doğru mu anladım?

Yada şöyle olsa ben sadece öğrenci vizesine cevirsem kalmaya devam etsem. Eş ve çocuktan bağımsız. Eş ve çocuk tr ye dönse turist vizesiyle senede 1 kez gelip ziyaret etseler bir problem olmaz herhalde diye dusunuyorum. Sonuçta turist vizeleri hali hazırda olacak.

• turist vizesiyle gelmeleri çok daha mantıklı. elçilik f1 verirken kılı kırk yarıyor bu aralar ekonomik durumumuz sağolsun. Ayrica gereksiz kagıt işi olur. Onun dışında red alırlarsa elçilikten(ki randevu bile alamazlar, 2023 mayısa veriliyor randevular), ülkeye giriş çıkışı da etkiler. 2016daki kanada vizesi reddimi sordular mesela 1 ay önce vize yenilediğimde.
    zaten turist vizesindeki 6 aylık kalış süresi 1 seneye kadar uzatilabiliyor(uscis'e başvuracaksınız)

• Eşimin ve benim 2yil önce alınmış turist vizeleri mevcut 10yillik. 2yil önce ABD giriş yaptık pandemi nedeniyle tr ye geldik.Şimdi tr den küçük kızımıza turist vizesi almayı düşünüyoruz. Sonrasında hep birlikte ABD gitmeyi düşüyoruz. Ben statü değişikliği yapmayı düşünüyorum sadece. Eşim ve kızım turist vizesiyle ülkeden cikis yapıp arada yanıma gelicekler turist vizesiyle düşüncemiz bu yonde. Ailecek statü değişikliği yapsak eş ve çocuk tr ye dönünce yanima gelmek için vize almak zorunda kalırlar fakat statü değişikliği onlar yapmazsa turist ile ülkeye giriş çıkış yapabilir ve beni ziyarete gelebilirler.10 yıl önce F1 vizesi almıştım 5 yıllik ve ABD de kalmıştım 1yil. Şimdi tekrar öğrenciye cevirdigimde bir problem olmaz herhalde 10yil geçmiş üzerinden diye düşünüyorum.

• kızınıza nasıl turist vizesi alırsınız ona bakın ilk. elçiliğin sitesinde bilgiler mevcut

• @charon

Evet ona bakarız. Şimdilik karar verme aşamasındayız. Gitmekle kalmak arasında.

• ⭐⭐⭐

@mexido muslu hukuğa sorun isterseniz, yada gökçe hanım var eski konsolosluk çalışanı emekli o da bilebilir

• @ahsenaydgdu
    Teşekkürler.

• Turist vizesini F1 e cevirdigimizde eğer ki red verirlerse turist vizemizde yanıyor mu yanmiyorsa tekrar ülkeye girişte böyle bir şey yaptığımız için ülkeye alinmama durumu mevcut mu? Birde ben 2011 yılında 5yillik F1 öğrenci vizesi almıştım. 1 yıl kaldım. 2019 da 3 kez arka arkaya 1 er haftalık aralıklarla rahip bronson döneminde F1 öğrenci vize reddi aldım akabinde turist vizesi aldım 4.basvurumda. şimdi ben ABD de turist i öğrenciye çevirmem mi doğru olur yoksa hiç vize reddi olmayan eşimin mi turist vizesini F1 öğrenci vizesine çevirip benimde f2 başvurusu yapmam mi doğru olur? ( Ayrıca Birlikte yada ayrı hangisi daha uygun olur ?)

• ⭐⭐⭐

@mexido rahip konusu 2018 de olmamışmıydı, ekim ayında tam bizm düğünümüz vardı o sırada rahibi geri vermişlerdi ordan hatırlıyorum.

Bu arada soru cevaplarını bende merak ediyorum. Statu değişimi red olursa ne oluyor?

• @ahsenaydgdu statu degisimi red oldugunda 30 gun icinde ulkeden ayrilmaniz gerek diye biliyorum

• @charon, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@ahsenaydgdu statu degisimi red oldugunda 30 gun icinde ulkeden ayrilmaniz gerek diye biliyorum

Peki ya turist vizesi ?

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido rahip konusu 2018 de olmamışmıydı, ekim ayında tam bizm düğünümüz vardı o sırada rahibi geri vermişlerdi ordan hatırlıyorum.

Bu arada soru cevaplarını bende merak ediyorum. Statu değişimi red olursa ne oluyor?

2019 olmalı.

• @mexido, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

Turist vizesini F1 e cevirdigimizde eğer ki red verirlerse turist vizemizde yanıyor mu yanmiyorsa tekrar ülkeye girişte böyle bir şey yaptığımız için ülkeye alinmama durumu mevcut mu? Birde ben 2011 yılında 5yillik F1 öğrenci vizesi almıştım. 1 yıl kaldım. 2019 da 3 kez arka arkaya 1 er haftalık aralıklarla rahip bronson döneminde F1 öğrenci vize reddi aldım akabinde turist vizesi aldım 4.basvurumda. şimdi ben ABD de turist i öğrenciye çevirmem mi doğru olur yoksa hiç vize reddi olmayan eşimin mi turist vizesini F1 öğrenci vizesine çevirip benimde f2 başvurusu yapmam mi doğru olur? ( Ayrıca Birlikte yada ayrı hangisi daha uygun olur ?)

Cvp verecek var mı acaba?

• ⭐⭐⭐

@mexido 12 Ekim 2018: Brunson'ın ev hapsi ve yurt dışı yasağı kaldırıldı. Daha sonrada gitti zaten

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido 12 Ekim 2018: Brunson'ın ev hapsi ve yurt dışı yasağı kaldırıldı. Daha sonrada gitti zaten

Doğrudur ozaman benim aklımda yanlış kalmis demekki.:)

• @mexido, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

Turist vizesini F1 e cevirdigimizde eğer ki red verirlerse turist vizemizde yanıyor mu yanmiyorsa tekrar ülkeye girişte böyle bir şey yaptığımız için ülkeye alinmama durumu mevcut mu? Birde ben 2011 yılında 5yillik F1 öğrenci vizesi almıştım. 1 yıl kaldım. 2019 da 3 kez arka arkaya 1 er haftalık aralıklarla rahip bronson döneminde F1 öğrenci vize reddi aldım akabinde turist vizesi aldım 4.basvurumda. şimdi ben ABD de turist i öğrenciye çevirmem mi doğru olur yoksa hiç vize reddi olmayan eşimin mi turist vizesini F1 öğrenci vizesine çevirip benimde f2 başvurusu yapmam mi doğru olur? ( Ayrıca Birlikte yada ayrı hangisi daha uygun olur ?)

Konu hakkinda bilgisi olanlar yeşillendirebilir mi?

• ⭐⭐⭐

@mexido ahaha rahibi teslim ettiler altın düştü düğünde hezimet gibiydi o yüzden asla unutmadığım bir olay, bütün yaz zirveden altın götürdük bizm düğünde yarı yarıya indi fiyat

Benzer Başlıklar

• 16
  • 45
  • 13
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |