Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu sene o senemi acaba

• Herkes bir umut işte.

• @mikael hakkımızda hayırlısı ama bu işler geçiş dönemi işleri olarak düşünmeliyiz uzun vadede başka planlar yapmak mantıklısı

• @yenihayaletadam şuan için hali hazırda Türkiye'de olduğum için bir proses hazirlamadim ama gg çıkarsa YouTube da videosu olan can harmansah ile irtibata geçeceğim kendisi yeni okul kurdu permiti aldıktan sonra doğru onun okuluna kayıt olacağım

• ⭐⭐⭐

Meksika sınırından iltica eden bi tanıdığım ile konuştum. Yaşadığı şeyleri dinledikçe çok şaşırdım. Yasal yollarla gitmek varken illegal yollara başvurmak isteyen arkadaşlar lütfen yapmayın bunu… çok üzücü sonuçlarla karşı karşıya kalıyorsunuz

• @abrakadabra hocam olayın illegal göçmenlerin türk pasaportu almasıyla alakası yok. zaten isimden ve dogum yerinden belli oluyor hemen.
    sıkıntı türk lirasinin değer kaybetmesi ve tc pasaportluların iltica/illegal göçmenlik vs. durumlarının çok artması.
    meksika şu an tc pasaportunu almıyor ülkeye abd vizesi yoksa.
    nikaraguada 2-3 saat pasaportta sorgulanıyorsunuz. Nikaragua denilen yer muz cumhuriyeti.
    Abd'ye kaçak gitmek için kolombiyaya gelen arkadaşımın arkadaşını meksika almadı, herif belize'ye gidip oradan meksikaya kaçak girip, oradan tekrar abdye kaçak girmeye çalıştı, adamı belize'ye almadılar.

türk pasaportunun(özellikle boş ise) durumu inanılmaz vahim bu aralar ve daha da kötüleşecek.

• ⭐⭐⭐

Sınırı nasıl geçtiği ile alakalı uzun bir yazı hazırlıyorum bir saate falan hazırlamış olurum. Bu da sonuç olarak kötüde olsa bir deneyim. Bu yolla gitmek isteyen insanları en azından bir umut vazgeçirttirebilirsem ne mutlu bana @charon

• arkadaslar selam, uscis'e gonderdigimiz biometrik fotograflarin arkasina isim soyisim imza attim. bir problem olur mu fikriniz var mi?

• @uzaysan elimi cabuk tutmak icin... gitmek istedim diye de egitimin ortasinda firsat bulacagim malum degil, olmayabilir de. bu durumda devam ederim. ama gc veya wat sansim oldu mu sansi degerlendirecegim...

• Merhabalar. Bu yıl greencard çekilişine katılacağım ve aklımda bir kaç soru var. Sürecin Türkiye kısmını hallettikten sonra (başvurular, form doldurmalar, mülakatlar vs.) yani greencard ı elimize aldıktan sonra bu işin Amerika kısmını nasıl halledeciğiz ya da eğer aranızda kazananlar varsa nasıl halletiniz? Çünkü benim Amerika’da tanıdığım yok ve bu süreçte tek başıma olacağımı varsayıyorum. İş bulmak, ev bulmak hakkında bir fikrim yok ve gidilecek bölge neye göre seçilmeli? Ayrıca Türkiye deki sahip olunan ehliyet Amerika da geçerli değil diye biliyorum bu durum nasıl halledilmeli? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Konu daha önce açıldıysa da şimdiden özür dilerim.

• @curious Merhabalar, aklınızdaki soruların bütün cevapları detaylı olarak forumda mevcut, ABD'de Yaşam ana başlığından başlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@waterman kendisi size müsait olduğunda uzunca yazsa sizde burda direk paylaşsanız, bu yolu düşünen kişilerde görmüş olur 🙏🏼

Edit: hazırlıyorum yorumunuzu posttan sonra gördüm

• @curious greencard çıkma şansı %0.2 falan. ilk önce çıksın, sonra bu sorulara cevap verilir.
    kısa cevap yazayım; yaşam abdde çok kolaydır trye nazaran.

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman kendisi size müsait olduğunda uzunca yazsa sizde burda direk paylaşsanız, bu yolu düşünen kişilerde görmüş olur 🙏🏼

Edit: hazırlıyorum yorumunuzu posttan sonra gördüm

Hazırladım ancak adminlerden onay bekliyorum malum bazı kısımlar illegal @gucarslan onay verdiği an paylaşacağım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu sn. @waterman bize bu konu için ulaştı, konuyu inceleyip uygun olup olmadığını kendisine bildireceğiz.

ilgili konu için en güncel bilgiyi farklı sitelerden de bulabilirsiniz.

https://www.abdpost.com/meksika-dan-abd-ye-kacak-gecen-turk-abdpost-a-konustu/129587/

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hocam olayın illegal göçmenlerin türk pasaportu almasıyla alakası yok. zaten isimden ve dogum yerinden belli oluyor hemen.
    sıkıntı türk lirasinin değer kaybetmesi ve tc pasaportluların iltica/illegal göçmenlik vs. durumlarının çok artması.
    meksika şu an tc pasaportunu almıyor ülkeye abd vizesi yoksa.
    nikaraguada 2-3 saat pasaportta sorgulanıyorsunuz. Nikaragua denilen yer muz cumhuriyeti.
    Abd'ye kaçak gitmek için kolombiyaya gelen arkadaşımın arkadaşını meksika almadı, herif belize'ye gidip oradan meksikaya kaçak girip, oradan tekrar abdye kaçak girmeye çalıştı, adamı belize'ye almadılar.

türk pasaportunun(özellikle boş ise) durumu inanılmaz vahim bu aralar ve daha da kötüleşecek.

Pasaportum maalesef boş.
    Eski 2 tane pasaportum var ve onların üzerinde ABD vizesi var ama yeni pasaportum ile hiç yurtdışına çıkmadığım için pırıl pırıl 🙂

Dediğiniz gibi boş pasaporttan dolayı da tedirgin oluyor konsolosluklar.
    Şimdi ticari vizeye başvuracağım bakalım neler olacak göreceğiz.

• @abrakadabra boş pasaportta sıkıntı yok eğer eski pasaportlar doluysa. zaten vize başvurusunda her pasaport isteniyor.
    benim dediğim ülkeye girişteki boş pasaport.

• @waterman Benim is yerimde biri, oglunu 10bin dolara gonderdi meksika uzerinden. Ve herhangi bir olumsuzluklada karsilasmadi. Bu biraz sans sanirim. Tr de agrililar yapiyor mus bui isi!

• Geçen hafta birkaç günlüğüne Milano da kaldım. Epey gezdim. İnsanlar huzur dolu. Çalışma saatleri ve hakları çok iyi. Turistik yerlerde bile akşam üstü mağazalar kapanıyor. Öyle buradaki gibi daha sokaklar dolu geceye kadar çalışın denmiyor. Ki İtalya da bildiğim kadarı ile bi Almanya Hollanda kadar hakları olmayan yer olmasına rağmen. Şehir yerleşim olarak harika. Öyle İstanbul gibi yan şehirlere kadar betona gömülmemiş. Neredeyse her mahallesi bizim moda gibi. Ayrıca öyle koşturmaca panik falan da yok. Sakin şehir. İş saatinde bile metroya falan bindim öyle yani. İnanın tr ye döndüğümde kendimi tipik ortadoğu gerçeği ile karşılaştım. Daha adım atar atmaz düğün konvoyu mahalle kavgası vs vs . şimdi hiç çalışasım yok işe isteksiz gidiyorum. Son baharda tekrar milanoya gidip iş bakıcam. Bulursam kalırım. Tekstilciyim. Mesleğine göre bir iş bulurum diye düşünüyorum. Tek sıkıntı dil olayı işte.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |