Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy inşallah gün geldiğinde ve beklenen olduğunda birlikte bu planı tekrar gözden geçiririz sevgilerle 😊

• amerikaya gidersek eyalet seçimi bu yüzden önemli güvenli silahlanmanin daha az olduğu sosyo-ekonomik seviyenin daha yüksek olduğu yerleri seçmek aileler için daha önemli gibi. şahsen ben 1 senedir araştırıyorum ama gc çıkarsa şu eyalete giderim diyemedim. tek karar verdiğim şey çok soğuk olmaması onun dışında hergün yeni bir yeri kafama takıyorum 😂 sanki çıktıda gitmesi dert oldu diyor eşim 😂 hele bir çıksın ben seni uçururum en iyi yere diyor 😂 beni çıkmadan derti sardı onu çıkınca haberi yok 😬😂😂

• @byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

amerikaya gidersek eyalet seçimi bu yüzden önemli güvenli silahlanmanin daha az olduğu sosyo-ekonomik seviyenin daha yüksek olduğu yerleri seçmek aileler için daha önemli gibi. şahsen ben 1 senedir araştırıyorum ama gc çıkarsa şu eyalete giderim diyemedim. tek karar verdiğim şey çok soğuk olmaması onun dışında hergün yeni bir yeri kafama takıyorum 😂 sanki çıktıda gitmesi dert oldu diyor eşim 😂 hele bir çıksın ben seni uçururum en iyi yere diyor 😂 beni çıkmadan derti sardı onu çıkınca haberi yok 😬😂😂

bırakın tek dert bu kalsın bence 🙂 zaten çıkınca da çok bol bol vakit kalacak 😂

• ⭐⭐

@byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

amerikaya gidersek eyalet seçimi bu yüzden önemli güvenli silahlanmanin daha az olduğu sosyo-ekonomik seviyenin daha yüksek olduğu yerleri seçmek aileler için daha önemli gibi. şahsen ben 1 senedir araştırıyorum ama gc çıkarsa şu eyalete giderim diyemedim. tek karar verdiğim şey çok soğuk olmaması onun dışında hergün yeni bir yeri kafama takıyorum 😂 sanki çıktıda gitmesi dert oldu diyor eşim 😂 hele bir çıksın ben seni uçururum en iyi yere diyor 😂 beni çıkmadan derti sardı onu çıkınca haberi yok 😬😂😂

Açıkçası her eyalette silahlanma var ve bu yasal bir şey olduğu için, şu anlık herhangi bir önlem alınabilecek düzeyde değil.
    Yani şu an için benim çocuğumun da sizin çocuğunuzun da bu tarz bir olaya kurban gitme olasılığı, Türkiye'ye göre çok çok fazla. (Türkiye cennet demiyorum o başka bir konu)

Aşağıdaki linkten eyaletlerdeki silah sayısını ve grafiğini görebilirsiniz:

Ayrıca şunu da bilmenizde fayda var, ABD'de insan sayısından daha çok silah var ne yazık ki. Linkte bununla ilgili bir haberi okuyabilirsiniz 2018 yılına ait:
    https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2018/06/19/there-are-more-guns-than-people-in-the-united-states-according-to-a-new-study-of-global-firearm-ownership/

• ⭐⭐

@abrakadabra Teksas'a hiç şaşırmadım hala kendilerini western filmlerinde sanıyolar sanırım

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra Teksas'a hiç şaşırmadım hala kendilerini western filmlerinde sanıyolar sanırım

Aynen öyle.
    Ancak asıl olay şu ki, silah miktarı ortada ve silahlı bir soyguna karışma, evinizin silahlı bir soyguncu tarafından soyulması, silahlı bir çatışma anına denk gelmeniz, kaldığınız otelin otomatik silah ile taranması (birkaç yıl önce yaşanmıştı sanırım), çocuğunuzun okulunun taranması gibi olasılıklar gerçekten yüksek. Hem de sadece Texas için değil, tüm eyaletler için geçerli bu.

Sadece bu silahlanma olayından dolayı vazgeçmeye başladım ABD'den.
    İşin sonu nereye gider bilemiyorum ama eskisi gibi hevesim yok artık.

• dv2023'e başvuramadım, herkes ait olduğu yere dönermiş ben de döndüm foruma. dv2024'e başvuruyorum!

• ⭐⭐

alt text

• Herkese tekrardan merhaba aklıma şöyle bir konu takıldı olurda çıktı diyelim GC. Sağlık raporunda aşı meselesi var benim aşılar sistemde görünmüyor istenilen aşıları sağlık ocağı veya buradaki hastanelerden yaptırsam ve aşı kartı alsam yinede orada aşı yapacaklarmı ??

• ⭐⭐⭐

@servet evet kabul edip etmemk unganların yükümlülüğünde ve genelde dışarda vurdurduğunuz aşıları kabul etmiyorlar. Vurulacak aşı sayısı bir kaç tane zaten ona vereceğiniz miktarı çok dert etmezsiniz o aşamaya geldiğinizde bence

• @Emre-Kurtulmuş orası öyle tabide bazı yerlerde 1000 dolar aşı ücreti tutuyor gibi birşeyler okumuştum 3 kişiyiz kur farkından dolayı bu mabla gözü korkutuyor ister istemez

• İlk seferimiz bakalım durum ne olacak

• ⭐⭐⭐

@servet bahsettiğiniz miktarları bulmuyor merak etmeyin, ama dediğim gibi o miktarları bulsa dahi yaptırmakta mecbursunuz gitmek istiyorsanız. ha ben o tutarı ödemem GCyi yakarım derseniz o ayrı tabii, ama mecbur bırakmak onların elinde

• @Emre-Kurtulmuş vereceğiz çare yok inşallah çıkarda tekrar konuşuruz bu konuları Allah'a emanet.

• @abrakadabra bilgiler için teşekkür ederim amerikada silahlanma büyük sıkıntı ve korkutucu bu yüzden bende hayırlı ise olsun diyorum kaderci bir insanım. allah herkesin gönlüne göre versin.

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra çok haklısınız, bizde bu olay olduğundan beri biraz sessize aldık kendimizi, gerekirse biraz fazla ödeyeceğiz çocuğumuzu daha iyi yerlerde okutacağız tedbirimizi bu şekilde alacağız, gerisi kader kısmet 🥺

• @abrakadabra Katiliyorum ve ekliyorum amerika son 20 yılda aciklanan verilere göre %124 seviyesin'de silahlanma orani'na sahip oldu yani her 100 kişide %124 oranin'da silah var demek.

• Merhaba merak ettiğim sorularım var;
    -annem ilkokul babamda ortaokul mezunu annem ve babam için green carda başvurabilirmiyim?
    -diyelim ki babama çıktı otomatikmen bende kazanmış oluyorum. babam aldıktan kaç ay sonra bende green card alabiliyorum?

• @EminK annen veya babana çıkarsa lise mezunu üstü veya 5 yıl deneyim gerektiren bir işte çalışmış olması gerekiyor eğer herhangi birine çıkarsa 21 yaş altı çocukları direkt yararlanabiliyor.

• @cemalkt annem ve babam lise mezunu değil ama? yinede başvurabilirmiyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

60

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |