Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sevigili adminlerim değerli kullanıcılar, konu kirliliği yaptıysam özür dilerim, bu forumu 3-4 saat önce buldum ve bi çok konu okudum saolsunlar hiç bir soruyu cevapsız bırakmamışlar arkadaşları içim ısındı bende bi planımdan bahsetmek istedim planmı hayal mi ne kadar olur sizlere danışmak istedim, yazıyı çok uzatmadan kısaca yazmak istiyorum, nedenlerini konunjun altına yorum olarak yazıcam. hayatın gidişhatı bu noktaya getirdi beni.

Ben şuan Evliyim 2 çocuğum var, boşanıcam 2 ay içinde amerika için turist vizesine başvurucam, aldım diyelim Los angeles yada San francisco tarafına gidicem buralarda bir şekilde 90 günü geçirdikten sonra amerika vatandaşı olan biri ile evleneceğim tabi bu 90 gün içinde evleneceğim kişi ile zaman geçiricem belki onun evinde kalıcam kaçak çalışıp faturalarına yardım edicem. Her şey yolunda giderse ve evlilik başvurumuz kabul olursa evlenmeyi ve vatandaşlık için süreyi doldurmayı planlıyorum galiba 3 seneymiş. Sonra vatandaşlığıda aldım diyelim müsait bi zamanda boşanıp eski eşim ile evlenip bu sefer çocuklarımı getirip tekrar düzen kurmayı istiyorum. Çocuklarım orda okusun orada yetişsin istiyorum. sizce oluru varmı yada karşılaşabileceğim sorunlar nelerdir?

• @umutcum çok karışık ve maliyetli bir durum 3-5 sene gc başvursanız zaten %70 kazanırsınız. Abd de 2 senelik ilişki kanıtlamadan evlenilmiyo biliyorum

• Bana biraz hayal gibi geldi acikcasi olabilir ama cok zor bir surec diye dusunuyorum. Oncelikle vise basvurusunu bosandiktan sonra yapmaniz geri donmeyeceginiz hakkinda ipucu verecektir ve vizeyi alamayabilirsiniz. Bahsettiginiz sure 3 ay degil 3 yil bu sure zarfinda sahte bir evlilik yapacaksiniz ve ailenizden uzakta olacaksiniz. Uzun bir sure ve ailenizden bu kadar uzakken daha buyuk sorunlar yasayailirsiniz. Anlasmali evlilikler akliniza gelmeyen bircok sorun cikarabilir size. Benim yillar once bir arkadasim boyle bir evlilik yapmisti. Sonra gercekten evlenecegi kisiyi buldugunda ise anlasmali esini bulup bosanmak cok zor olmustu. Ustelik baska sebeplerden vatandaslik sureci dahada uzamisti. Tum bunlari goze alabilirmisiniz bence iyice tartin. Benim naciz tavsiyem budur.

• wala şuanki eşiniz böyle bir süreci kabul ediyorsa ne ala.
    zira benimki Amerika'da Tek kalmamı bile istemiyor. 😬😄😄

Ben yine de Aileyi dağıtmadan bir çözüm bulmanızı tavsiye ederim.
    Eşinizde Bu ülkeden gitmeyi istiyorsa birçok alternatif değerlendirilebilir.

Ankara anlaşması ingiltere , Kanada Express entry veya 1,5 yıllık devlet okulunda eşiniz okurken siz çalışabilirsiniz. ... gibi

• Eşinizden boşanıp Amerika'ya gitme planınızdan eşinizin haberi var mı yoksa bu sadece sizin planınız mı? Diyelim ki gittiniz anlaşmalı evlilik yapacağınız kişi hazır bekliyor mu önceden bir görüşmeniz oldu mu ?

• @mrfirat Hayal mi? gerçek olabilir mi? içinde söyledi:

@umutcum çok karışık ve maliyetli bir durum 3-5 sene gc başvursanız zaten %70 kazanırsınız. Abd de 2 senelik ilişki kanıtlamadan evlenilmiyo biliyorum

GC a 2000 yılından beri başvuruyorum:) o zamanlar mektup ile başvuruluyordu olmadı bi türlü.

@famel Hayal mi? gerçek olabilir mi? içinde söyledi:

Bana biraz hayal gibi geldi acikcasi olabilir ama cok zor bir surec diye dusunuyorum. Oncelikle vise basvurusunu bosandiktan sonra yapmaniz geri donmeyeceginiz hakkinda ipucu verecektir ve vizeyi alamayabilirsiniz. Bahsettiginiz sure 3 ay degil 3 yil bu sure zarfinda sahte bir evlilik yapacaksiniz ve ailenizden uzakta olacaksiniz. Uzun bir sure ve ailenizden bu kadar uzakken daha buyuk sorunlar yasayailirsiniz. Anlasmali evlilikler akliniza gelmeyen bircok sorun cikarabilir size. Benim yillar once bir arkadasim boyle bir evlilik yapmisti. Sonra gercekten evlenecegi kisiyi buldugunda ise anlasmali esini bulup bosanmak cok zor olmustu. Ustelik baska sebeplerden vatandaslik sureci dahada uzamisti. Tum bunlari goze alabilirmisiniz bence iyice tartin. Benim naciz tavsiyem budur.

Evet mantıklı boşanmadan sonra yapmam başvuruyu.Boşanmadan önce başvuru yapmalıyım teşekkürler.

@smesut Hayal mi? gerçek olabilir mi? içinde söyledi:

wala şuanki eşiniz böyle bir süreci kabul ediyorsa ne ala.
    zira benimki Amerika'da Tek kalmamı bile istemiyor. 😬😄😄

Ben yine de Aileyi dağıtmadan bir çözüm bulmanızı tavsiye ederim.
    Eşinizde Bu ülkeden gitmeyi istiyorsa birçok alternatif değerlendirilebilir.

Ankara anlaşması ingiltere , Kanada Express entry veya 1,5 yıllık devlet okulunda eşiniz okurken siz çalışabilirsiniz. ... gibi

Eşimde bi sorun yok her şey çocuklar için olucağı için bazı şeylere göz yumucak.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim, daha başka ne gibi zorluklarla karşılaşabilirim acaba?
    Ben Türkiyede basketbolcuyum yaşta 38e geldi malum ekonomi batıyor 10a yakın takım kapattı, burdan
    bir çok iş sitesi aracılığıyla assistan coach olarak başvuruda bulundum bir çok üniversite ve liselere ama büyük ihtimal
    sponsorluk maliyetleri yüzünden kabul edilmedim orada insanlarla gidip yüz yüze görüşmek istiyorum açıkcası.

Diyelim ki son adıma kadar geldim, vatandaşlığı aldım boşandım müsait bi zamanda eski eşimle tekrar evlendim
    burada bi sorun çıkartabilirler mi? "Amacın buymuş alıyoruz vatandaşlığını geriye" diye:)?
    Sıkıntılı ve bol özlemli bir süreç olacak ama kafama koydum

• @gözde Hayal mi? gerçek olabilir mi? içinde söyledi:

Eşinizden boşanıp Amerika'ya gitme planınızdan eşinizin haberi var mı yoksa bu sadece sizin planınız mı? Diyelim ki gittiniz anlaşmalı evlilik yapacağınız kişi hazır bekliyor mu önceden bir görüşmeniz oldu mu ?

Var her şeyden haberi Gözde hanım. planın ilk kısmı evlenicek biri ile tanışmaktı şuan tanıştım sosyal medya üzerinden saolsun oda yardımsever biri ama durumdan haberi yok sadece oraya geliceğimi ve çalışma izni için arayış içinde olduğumu biliyor.

• @Umutcum çok riskli bir durum bence gidince evlenecek bir ABD vatandaşı bulacağınızın ve istediğiniz zaman sorunsuz ayrılabileceğinizin garantisini kimse veremez

• söyleyeceklerim tamamen şahsi fikrimdir, katılıp katılmamak yada umursayıp umursamamak size bağlı;
    yapmaya çalıştığınız şey sahte bir evlilikle Amerikan vatandaşı olmak, bu şekilde Amerika da illegal yollardan kendinize statü yarattığınız anlaşılırsa başınız büyük derde girebilir... kendiniz ve aile bireyleriniz bütünlüğü açısından legal olan yolları araştırmanız ve kendinize bu şekilde bir yol çizmeniz daha sağlıklı olacaktır

• 5 sene boyunca gc ye eşinizle beraber başvurup kazanma ihtimalinizin evlenerek gitme ihtimalinizden daha yüksek olduğunu düşünüyorum

• Amerika yerine, ailecek kanada ya da avustralya denerseniz daha iyi olur bence. Kanada'nin vancouver taraflari harika, amerikaya gore, artisi var eksisi yok.
    Smesut beyin bahsettigi gibi, kanadada eslerden biri okuyorken digeri calisabiliyor. Esinizi hemsirelik okuluna yazdirip siz de calisirsin mesela

• ⭐⭐⭐⭐

FBI USA vatandaşı olan evliliklerde sizin vatandaşı olmadan önceki sürede yatak odası dahil kamera denetimine tabi olduğunu biliyorum. Bu yoldan evlenen bir kaç gemici arkadaşım bu sebeple vatandaşlık alamadılar.
    Bu evlenme methoduna USA sıcak bakmıyor.

• Bu ileti silindi!

• Bende marmaradan kayikla cikip miami aciklarinda denize atlayip balik taklidi yapa yapa yuzerek kiyiya ulasmayi dusunuyorum sonrasi allah kerim.benim plan daha gercekci gozukuyor

• Merhaba, konu hakkında forumda çok daha tecrübeli arkadaşlar var, detaylarında belirtiyorlar. Benim hem burda yazılanlar, tecrübe paylaşımları ve bu konudaki araştırmalarım sonucunda edindiğim bir gözlem varki oda bu süreçte her aşamasında samimi olmak adamlara güven vermek... katılır, katılmazsınsınız bilemem yaptığınız planın hemen hemen her step i risklerle dolu, bunun tedirginliği ile bambaşka yeni bir hayata başlamak bile çok gergin bir durum olsa gerek... bence başka planlara yönelerek olumsuz bir durumla karşılaştığınızda dahi en azından ben kuralına göre oynadım, benim elimde değildi diyebilin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutcum Maalesef bence oldukca sorunlu bir plan olur sayin @Umutcum . Sizi cok iyi anliyorum ve ulkenin icinde bulundugu durumu biliyorum ama dediginiz gibi yaparsaniz suc islemis olursunuz.

Sadece iyi niyetli bir evlilik yapabilirseniz Green Card alabilirsiniz, cunku bu durumu kanitlamaniz da gerekir. Sadece gocmenlik amaciyla baska biriyle evlenirseniz suc islemis olursunuz. Ayrica bu tur planlarda 3 yil diye telafuz ediliyor ama sizin Green Card sureciniz yaklasik 1 yil suruyor, 3 yil sonra vatandasliga basvuru hakkiniz oluyor ve onu da 1 yil diye yuvarlarsak (buyuk sehirlerde daha uzun da surebiliyor), biriyle tanistiktan ve evlenmeye karar verdikten ancak 5-6 yil sonrasinda vatandas olmus oluyorsunuz. Daha sonra yaptiginiz evliligin de hemen bosanma sonrasi, eski esinizle olmasi bir suru soru isareti doguracaktir ve hepsini cok makul cevaplarla cevaplamaniz beklenir. Hem ilk bosanmanizin hem de ikinci evliliginizin gercekligi ciddi sekilde sorgulanir.

Eger siz vatandas olduktan sonra bile en bastaki evliliginizin iyi niyetli olmadigi anlasilirsa, vatandasliginiz geri alinabilir bile.

Ayrica size ABD'de boyle bir yola itecek kisilere de guvenmeyin, daha once foruma aktarilmisti sanirim, ozellikle ABD'de kacak olarak yasayan kisileri bu sekilde kandirip, evlenmek icin paralarini alip, paralari aldiktan sonra gocmenlik birimini arayip sizi sikayet ediyorlar ve adresinizi veriyorlar ki deport edilin.

Umarim ne kadar sorunlu bir plan oldugunu anlamissinizdir.

• bende 5 yildir basvuruyorum bana ve esime cikmiyor cikasida yok galiba 2 ay once planli bi sekilde basip geldim esimde gelecek buralar disardan gorundugu kadar kolay degil anlatildigi kadarda zor degil demek istedigim azimli olan bir kisi oyle yada boyle amacina ulasir burda bazi insanlarla tanistim 20 yil once 18 19 yaslarinda gemiyle memiyle basip gelmisler sokaklarda kalmislar ama suan durumlari gayet iyi ispanyolca ve ingilizceleri cok iyi seviyede maddi gucleride iyi benim tavsiyem sartlari zorlamali insan olmassa baska bi kapi acilir ordan gidersin hayat sana sunduklari ile senin istediklerin hicbirzaman ayni olmuyor. sen istediklerinin pesinde kosmasini bileceksin.

• Hepinize tek tek teşekkür ederim değerli yorumlarınız için, Kendime soruyorum deneyip başaramazsam ne kaybederim? Denemeyip hiç bişey yapmazsam hayatımın sonuna kadar keşkelerle yaşarım. Gençken gitme durumum vardı yanlış yönlendirildim sporcu bursuyla okursan çalışamazsın okul para vermez ailene yük olursun dendi, ama sonradan giden arkadaşlarım her hafta posta kutularına zarf içinde para olan zarf atıyorlarmış. yani amerikalılarda sütten çıkmış ak kaşık değil.
    ne kadar büyük olursa olsun Hayallerimizin peşinden koşmak lazım diye düşünüyorum, hiç denememektense deneyip başarısız olmakta güzel bir şey bence. yoksa ne zorum var burda 1-2 salon kiralarım açarım basketbol okulu 100-150 öğrenci yapar aylık aidatlarla çokta rahat geçinirim. ama denemezsem içimde uhde kalır

• Planın başarılı olma ihtimali sıfıra yakın zira illegal bir yol ve ciddi suç, eninde sonunda çözerler durumu ama ben o konuya girmeyeceğim. Farklı bir durum var o da çocuklar seni affetmez, 5 6 yıl babasız kalmak büyük aile travmasıdır. Eşinle de 6 yıl sonra tekrar birleşebilme ihtimalin bile çok düşük. Çocuklarına iyilik değil kötülük yapmarsın diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |