Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Eğer haziran 2024de mezun oluyorsa bu sene DV2024'e değil, 2023 yılının ekim ayında DV2025 için başvuru yapmalı. Eğer kazanırsa 2023 yılında hala lisede olacağı için gidemez.

• @uzaysan 2023 ekim ayında mezun değilken başvuru oluyor mu.başvuru esnasında mezun değil hala

• ⭐⭐

@enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan 2023 ekim ayında mezun değilken başvuru oluyor mu.başvuru esnasında mezun değil hala

Bildiğim kadarıyla ds260 formunu doldururken mezun olması yeterli. Belki sayın @crazycells daha iyi cevaplayabilir.

• @uzaysan tamam işte arkadaş 2024 de mezun oluyor 2023 başvuda hala okulda oluyor

• Secimlerde zafer partisi kazanirsa ulke daha yasanilabilir bir yer olabilir. 20 yildir kazanamayan CHP kazanirsa veya tekrar AKP kazanirsa hic iyi olmayacak

• ⭐⭐

@uzaysan tamam işte arkadaş 2024 de mezun oluyor 2023 başvuda hala okulda oluyor

Şöyle söyleyeyim. Bu arkadaş 2023 Ekim ayında DV2025 için başvurdu. DV2025, Mayıs 2024'de açıklanıyor. Bu arkadaş ise 1 ay sonra yani haziranda mezun oluyor. Eğer bu arkadaş DS260 formunu açıklandığı gün doldurmak yerine 1 ay sonra doldurur ise, yani mezun olduktan sonra, sıkıntı olmaz.

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Secimlerde zafer partisi kazanirsa ulke daha yasanilabilir bir yer olabilir. 20 yildir kazanamayan CHP kazanirsa veya tekrar AKP kazanirsa hic iyi olmayacak

Polemik yapmak için yazmıyorum. Yeni kurulmuş ve gücü olmayan bir partiden bahsediyorsun. Konuşarak iş yürümüyor maalesef. Sakın muhalefette konuşuyor ama iş yapamıyor diye savunma. Mevcut hükümetin karalama politikalarından dolayı, kendilerini aklamak için çaba sarf ediyorlar haliyle bu da iş yapamıyor izlenimi yaratıyor. 65 yıldır sağ iktidar da ve ülkenin durumu da ortada. Partileri izlerken her yönüyle bakıp ele almalıyız. Herhangi bir parti ismi vermedim ama bu iş ideolojiye bakıyor ve ülkenin %52 sinin ideolojisinin olmadığını gördük 20 yılda. Cevap verme durumunda hissettim.
    Siyasetten uzak durmaya çalışsam da bazen kendimi tutamıyorum. Özellikle bu mecra da siyaset olmadığı için mutlu oluyorum.

• @uzaysan başvuru esnasında mezun olma şartı var benim bildiğim.2024 haziranda mezun olan biri 2023 de başvuru yapamaz. Ancak 2024 ekimde başvurabilir.birde 18 yaş sınırı var tabiki

• ⭐⭐

@uzaysan başvuru esnasında mezun olma şartı var benim bildiğim.2024 haziranda mezun olan biri 2023 de başvuru yapamaz. Ancak 2024 ekimde başvurabilir.birde 18 yaş sınırı var tabiki

18 yaş şartı yok. Lise mezunu olma şartı var. Yani dolaylı olarak 18 yaş şartı gelmiş oluyor ama sen süper zeki biriysen ve liseyi 12 yaşında bitirdiysen yine başvuru yapabiliyorsun. 18 yaşında değilsin diye kimse engellemiyor. Lise mezunluğu şartında da başvuru esnasında olan duruma pek bakmıyorlar. Elçilikten elçiliğe değişir yine bu ama Ankarada durum böyle sanırım. DS260 formunu doldururken ve mülakatta lise mezunuysanız sıkıntı çıkmaması lazım.

• @Rüştü-Gürbüz bende syaset tartismayi sevmem ama yasadigimiz ulke olunca mecbur kaliyorsun bir sekilde... guc konusu icin yazayim, z neslinin tamami ve ufak bir kesim haric y neslinin tamami zafer partisine oy verecek internete ve cevreme gore. kilis gibi dogu illerinin +%75 gibi oranla ciddi bir kesimi multeci kaynayinca oranin halki da oy verecektir. sans yakaladi zafer partisi insallah kazanir ama kendisini orta yasli chp ve mhp secmenine duyurmasi gerek... bol gunsli gunler

• Bu ileti silindi!

• sayac niye gelmedi hala ...

• @celica Türkçe altyazılı ne varsa izle Belgesel,film,çizgifilm veyahut podcast dinle anlamasan bile kulak aşinalığı oluyor zamanla.

• @Hokkabaz36 gramer calisiyorum cok ufak tavsiye icin sagolasin abi. ilk okumayi ogrenip ordan alt yaziya gecmeyi dusunuyorum. fikrin ne bu konuda??

• @celica Hocam en iyi tavsiyem ingilizce ne gördüysen oku anlamıyorum diye bakma sadece oku zamanla o taşlar yerine oturmaya başlıyor endişelenme.

• @celica seviye seviye git. Mesela youtube'da "listen English with subtitles A1/ beginner" tarzı arat ve dinle, sonra bir üst seviyeye geç. Yine voa' da çok güzel video dinleme serisi var 'beginner' dan itibaren, onunda tavsiye ederim

Adresi buradan girersin. Biraz incele videolar, sonra teleffauz, kelimelerin nasıl kullanıldığı, anlama testi gibi özelliklerde var

• @Hokkabaz36 sagol oyle yapmayi deniyordum kisa zamandir bakalim.. konudan bagimsiz profil fotografini degistirmissin baya karizmasin 😎

• @birisi voa icin sagol hocam, listening yapacagim.

• @celica listening için YouTube unutma ve seviyene göre dinle, çok faydasını göreceksin. Aç arka planda konuşsun sen işine bak

• @celica Teşekkür ederim sağolun 🙂 Zamanı gelmişti diyelim,şans sizinle olsun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |