Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy bilmiyorum öyle söyledi.

• @batı-batıhan başvuru şartlarını karşılamayıp vize aldığını söyleyenler var. Onlara ulaşın.

• Merhaba iyi skşamlar yeni üyeyim ve bu ilk mesajım
    Bana greencard çıkmadı ama sevgilime çıktı onun başvurusu üzerinden benimde faydalanmam için nasıl bir yol izlemeliyiz bu konu hakkında yardımcı olan bilgilendirirse sevinirim

• Merhabalar herkese, ben şuanda Amerika'da J-1 vizesi ile yüksek lisans yapmaktayım. Ayrıca 2023 GC talihlisiyim. Sizlere bir sorum olacak belki benimle aynı durumda olanlar veya geçmişte bu durumu yaşamış birileri vardır. J-1 vizesini alırken maalesef 'Two-year rule' kuralını uygulamışlar ve bu durumda DS260 formunda 'Previous U.S. Travel' bölümünü doldurup kaydetmekte sıkıntı yaşıyorum ve bir sonraki aşamaya geçemiyorum. Bu duruma bir çözüm var mıdır acaba? veya bu kuralı vizeden kaldırmanın bir yolu?

• @idealist evlenme teklifi edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Celahat Kuralı kaldırmanın yolu forumda mevcut "2 yıl kuralı kaldırma" olarak aratırsanız Waiver işleyişini görebilirsiniz. DS doldurmadan önce hali hazırda amerikadasınız USCIS ile AoS yaparak GC işlemlerini tamamlama hakkınız olması lazım forumdada araştırabilirsiniz yada biraz paraya kıyıp sorunsuz bir şekilde avukatlada halledebilirsiniz

• @idealist sevgili kontenjanı yok maalesef.evlenmekten başka yolunuz yok. Ya mülakata kadar evlenin beraber gidin yada o gittikten sonra evlenirseniz uzun bir süre bekleyip öyle gidersiniz

• Merhaba, daha önce soruldu mu göremedim ama green card eşime çıktı ve benim pasaportumda kızlık soyadım var, evlenmeden önce aldığım icin ve hala süresi dolmadığı için, başvuruda da bu pasaportu kullanmıştım, bir sorun olmaz degil mi kızlık soyadımı girersem

• @ustk23 e devlette yurda giriş çıkışları ve pasaportları arattirirsaniz oradan bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Vizenizin tarihlerini ise e devlette olacagini sanmiyorum.Surecinizi de imzanıza tasimalisiniz bu arada

• Bu ileti silindi!

• @enemy türkiyede evlenmeyi düşündük aöa aramızda 10-12 yaş fark var vize görüşmesinde sahte gibi görünebilirmi diye şüphemiz var yani sevgiliminde vizesine envel olmasın düşüncesi oluştu o gittiği taktirde sonrasında benim amerikaya gitmem orada evlenmek yada o kartını aldıktan sonratürkiyede evlenmek hangi yol daha sağlıklı olur erkek 32 yaş sevgilim 45

• Sevgilime greencard çıktı benimde faydalanmam için nasıl bir yol izlemeliyiz erkek 32 kadın 45 yaşında en kolay nasıl olur

• @AYSY33 mesela Amerika’ya gitti. Yıllar önce.
    Pasaporta da mühür tarıhı var
    Ama aynı gün mü vardın bilemiyorsun
    O zaman mühürdeki tarihi mi yazmalıyız

• Arkadaşlar, ds 260 formunda 16 yaşından sonraki kalınan bütün yerlerin kesin adreslerinin mi yazılması gerekli? Ben kaldığım bütün yerlerin adreslerini hatırlamıyorum?
    Ayrıca ds 260 formunu gönderdikten sonra yapılacak adres değişikliklerini nasıl bildirmelimiyiz?

• Merhaba arkadaslar sizce bu sene caseler nereye kadar cikar ? bende case 31 binde sizce cagrilib cagrilmama ihtimalim nedir ?

• @idealist sahte olmadığını ispat edecek delilleriniz varsa sıkıntı olmaz.o vize aldıktan sonra evlenirseniz süreç uzun sürer

• İlk başvurumda talihli oldum. Bakalım inşallah mülakata çağırılıp neticesi olumlu olur.

• @Gökhan-Öz zaten vardığın gün mühür basıldığı için o tarihi yazabilirsin.yine de e devlette yurda giriş çıkış diye aratirsan bulabilirsin.

• @cumhur-kutlu en fazla hangi adresler de oturduysanız onları yazmanız yeterli.

• Merhabalar ds260 formunda okuduğum lisedeki müfredat kısmına general yazdım(anadolu lisesine gidiyorum) ve şuan üniversite öğrencisiyim ve okul bitmediği için mezun değilim ve benden tarih istiyor bende youtubeda ki videodan bakıp bir kaç gün önceki tarihi seçtim ve diplomaya none yet yazdım. Herhangi bi sıkıntı yaratırmı bu iki yaptığım şey? Formu tekrar açtırmam gerekir mi yani

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |