Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tunagultekin bülten cut-off içindeki kişilerin ds260 submit tarihlerine bakıp sıralama yapıyorlar. Mülakatlar planlanırken mülakat yapacak kişinin konsolosluğunun uygunluk durumu gibi farklı etkenlerde değerlendiriliyor

• @Tunagultekin hocam daha neye göre olacağı bilinmiyor. Bekleyip görmekte fayda var

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar. Ben yeniyim ve bir sorum olacak belkı bilen çıkar . Türk veya Gürcü aslında farketmez , başka ülkede kaçak kayıtsız , oturmasız, yaşarsa ve green card çekilişte kazandı! Döndü memleketde ds260 formda soru şudur: başka ülkede 6 sene den fazla yaşadı isenız oranın sicil kaydı yukleyın diye. Bu şeklinde geri gitse de sicil kaydı nasıl alabilir ya da o bölüm için ne yapabiliri ? Yardımcı olurmusunuz?

• Randevu sırası geçen sene case number a göre belirlenmemiş Ds-260 formunu ilk dolduranlar konsolosluktan daha erken bir zamana randevu almayı başarabilmişler. Pandemi dönemine kadar green kart cekilisini kazanan herkes vizesini alabildi. Sadece pandemi döneminde konsolosluk yavaş çalıştığından dolayı bazılarına 1.5 yıl içerisinde sıra gelemedi ve haklarını kaybettiler.Bu yıl böyle bir sorun yaşanıp yasanmayacagini bilmiyoruz ama bence risk almaya değer bir durum. Bol şanslar.

• Bu ileti silindi!

• @Emrey34 2023. Zaten mülakatlar ekimde başlıyor bu Haziran olabilir mi

• @Emrey34 2023 ekime kadar sıran gelmezse zaten hakkın yanar

• Bu ileti silindi!

• @liadatemo13 bende aynı şekilde sorunum var kaldığın ülkenin konsolosluğu veriyor

• 1-benim şahıs şirketim var bu konuda ds 260 ı doldururken nasıl hareket etmeliyim
    2-birden fazla lisede okudum bundan dolayı mezun olduğumu mu yazmalıyım yoksa hepsini mi

• Merhaba daha önce Abd' ye uzun yıllar önce gitmiştim. Fakat eski pasaportumu kaybettim . Vizenin ve ilk girişimin tam gününu hatırlamıyorum . Ds 260 formunda abd vizesinin verildiği kısmı nasıl doldurmaliyim ?
    Teşekkürler.

• @liadatemo13 Ülkenin konsolosluğundan alacaksınız.

• @Bilal-0

Şahıs şirketi bilgilerini yazın. Okuduğunuz okulları yıllara göre eskiden, yeniye doğru yazın.

• Biz 3 kişilik aileyiz Danışmanlık hizmeti alarak Ds260 formunu doldurmaya başladık ancak 6 aylık bebeğimiz var pasaport için pazartesiye randevu aldık danışman arkadaş nüfus müdürlüğüne söyleyin acil diye belirtin çabuk gelir pasaport dedi pasaport numarasını girmeden ds260 ı kapatamiyoruz dedi. İnşallah pasaport çabuk gelir

• @sedat3459
    Eger talihli kisinin gecerli bir pasaportu yoksa, ilk isi yeni bir pasaport cikartmak olsun; fakat eger aile uyelerinin pasaportlari yoksa veya pasaport tarihleri gectiyse o durumda bu aile uyelerine ait DS-260 formlarinin pasaport bolumunde "other travel documents" isaretlenip formlari gonderebilirsiniz. Surec, talihli kisinin bilgileri uzerinden ilerledigi icin talihli kisinin pasaport bilgilerini formu ilk doldurdugunda girmesi ve formu o sekilde gondermesi tavsiye edilir, bu bilgi daha sonra da guncellenebilir ama KCC'nin emailinize cevap vermesi ve formu tekrar acmasi haftalar surebilecegi icin, birkac gun icerisinde yeni bir pasaport edinip formu bu yeni pasaport bilgileri ile doldurmak surecte yasayacaginiz gecikmeleri onleyecektir

• @sedat3459 merhaba sedat bey dv 2023 telegram grubunda sabitlenen msjlara bakabilirsin orada talihlinolan kisinin hemen ds260 gondermesi gerektiginyaziyor cocugunkini sonra submitleyebikiyorsun mesela bana cikti ben kendiminkini gondersim onlarin pasaportunu bekliyorum danismanlik sirketi eksik biliyor olabilir en azindan sen kendi formunu gonder

• @enemy cevabınız için teşekkür ederim talihli kişi eşim onun ve benim pasaportun süresinin dolmasına 10 yıl var çünkü green card i kazanmadan 1 hafta önce geldi pasaportlarımız 6 aylık bebeğimizin yoktu bizde pazartesiye gün aldık acil diye belirtip 3 günde gelirse iyi olur danışman arkadaş bebeğin pasaportu gelsin öyle kapatalım dedi sonradan uğraşmayalim dedi bakalım kısmet artık

• @sedat3459 asıl talihli hariç diğerlerine pasaport beklemeniz gerekmezdi. Nasıl bir danışmanmış o pasaport olmadan olmaz diyor

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |