Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @abdsimsek Böyle bir konu var evet ama bizdeki EYT yasa tasarısı gibim bişi olur heralde. Her dönem konuşup bir türlü parlamentodan geçirmezler 😆

Şu an için tasarı olarak mevcut. İnşallah sunulur da kabul olur. Gerçi biz inşallahlarımızı GC talihlisi inşallah biz oluruz kısmında kullanalım bence. Yoksa şansa göre 200bin kişiye de verseler ve çıkmazsa daha çok üzülürüz

• Merhabalar, benim green card sürecim vallahi selected videosuyla karşılaşmam ve ondan sonra Okan Serbes'in bir videosu sayesinde bu forumu bulmam ile başladı, ondan sonra başvuru zamanında aklıma takılan bir soruya cevap bulmak için burada hesap açtım ve bir daha herhangi bir mesaj yazmasam da sonuçlar açıklanana kadar foruma neredeyse hergün girip bu forumun engin bilgi birikiminden yararlandım, dv 2023 sohbet odasındaki mesajları ve dv 2022 sürecini takip ettim (mesaj yazmasam da galiba bu beni forum müdavimi yapar herhalde 🙂 , ayriyetten gerçekten burada takdire şayan bir community kurulmuş bunu söylemeden geçemeyeceğim) bu sene ilk başvurumdu şansıma gerçekten güveniyordum ve çekilişe katılanların %99'unun karşılaştığı o iğrenç sonuç sayfasıyla bende karşılaştım, bu sene ümitliydim kesin çıkar gözüyle bakıyordum lakin çıkmadı, buraya yazmamın sebebi de beni üzen asıl noktayı anlatıp, düşüncelerimi paylaşarak az da olsa teselli olmak. Şimdi beni üzen, sinirlendiren ve korkutan asıl nokta çıkmaması değil 20 30 sene boyunca başvursanda hiç çıkmama ihtimalinin olması ve bu konuda herhangi birşey yapamayıp kabullenmek zorunda olmamız, ABD hayaliyle yanıp tutuşan ve 20 senedir başvuran kişiyle, daha şartları karşılayamayan sadece öylesine başvuran kişinin şanslarının eşit olması çok enteresan birşey, ABD'nin bu konuda birşey yapmaması da cabası, hani öylesine başvuranlar asla ve asla kazanmasın demiyorum belki gerçekten de bu fırsatı çok iyi değerlendirecekler ama en azından hakkaniyet adına hac kurasında ki gibi katsayılı kura sistemi getirilse bir kişi çekilişi kazanamasa da en azından seneye çıkma ihtimalim arttı diye kendini avutabilir ve boşuna senelerce beklemiş olmaz, keşke elden birşey gelse ve bu konuda birşey yapabilsek de en azından elle tutulur bir hayalimiz olurdu.... Herkese huzurlu, mutlu, hayalinizi yaşayabildiğiniz bir hayat diliyorum, sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐⭐

@Zelene ahaha çiçek ekmek toprağa dokunmak iyi bi fikirr, bende çok arabesk severim, dinlerdim ama psikolog biraz ara versen iyi olur dedi 😂 şimdi spotfy top 50 ne varsa o çalıyo işlenirken

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar gidememenin dezavantajını avantaja çevirmişsin abi redden sonra hüsran içinde yitip gitmekte vardı sen tam aksi ilerleme kaydetmişsin bu senin realist olduğunu gösteriyor aynı şekilde eşimde sen zaten her gün bu işleri düşünüyosun bende işi gücü salayım senle bir düşüneyim sonra ne olacak burdaki hayat kaçıyor sen farkında değilsin diyo, en büyük sorunumuz bu diyebilirim. Ben destek olmuyosun diyorum o da böyle diyor 🤷🏻♀
    Gökçe hanım bir çok redden sonra onaya çevirebiliyor bide olmayacka gibiyse olmaz diyo açık açık kandırmaca yok yani inanın bunu nasıl yapıyo bilmiyorum ama kadın konsolosluktan emekli ya ben o yüzden tam teslimiyet ne dediyse yaptım şimdi sıra onda formları doldurmadı hala zaman var diye,,

• ⭐⭐⭐

@abdsimsek iş sahibinin eşi çalışma iznine sahip artık sponsor bulmakta o kişinin maharetine kalıyor 💁🏻♀️ Zor ama imkansız değil

• Yeşil karta İlk başvuruda yüksekokul diye kayıt yapmıştım ama hala mezun değilim kazandım bir sorun olurmu

• ⭐⭐⭐

@Aras-Aras, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yeşil karta İlk başvuruda yüksekokul diye kayıt yapmıştım ama hala mezun değilim kazandım bir sorun olurmu

Sorular alttaki konuya.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları/68

• @Aras-Aras aslında lise mezunu olarak seçmeniz gerekiyordu ancak 2023 sohbet grubunda yöneticiler daha net cevap verir size

• Sevgili ve saygı değer birbirinden tatlı şirin mi şirin arkadaşlarım bişey sorcam kanadaya gitmenin yolu nedir bilen varmı aranızda?

• @ahsenaydgdu ahsen hanım eşi ssn alabilir ama ben sadece greencard alma noktasında düzeltmek istedim. Ben arkadaşın bekar olarak gideceğini varsaydım. E2 vizesiyle gidip evlilik harici greencard almış kişi yok denecek kadar az. Ya da cocuklar 21 yasına geldiğinde başvuracak ailesi için. Dediğiniz gibi zor ama imkansız değil.

• ⭐⭐⭐

@halit-gedik @Ping-PONG heeyoo sana seslenmek istemiş halitt bey kanadauzmanı🤓

• Bu ileti silindi!

• ⭐⭐

• 1 yıl daha bekleyeceğimizi düşününce ne çok zor geliyor ama ilk başvurudan bu yana 3 yıldan fazla oldu. Hala TR simülasyonuna katlanabildiğime hayret ediyorum bazen, karadelik gibi içine çekiyor çıkamıyoruz 🙂

• @Nkah "Vallahi selected" videosundaki kardeşimiz 9K numarası olmasına rağmen henüz mülakat alamadı maalesef. İsteyen ve hak eden herkese çıkmasını dilerim. Ama mümkünse sorunsuz bir süreçle çıksın 🙂

• Gelecek sene yine çok fazla gelecek ''o sene bu sene, bu sene çıkacak hissediyorum ya da daha çıkmadan çıkmış gibi gitmenin hayalini kuranlar'' (benim gibi). Yine sadece çok çok az kişi sevinecek. Cidden kime çıkıyor bu çekiliş anlamıyorum. Sonu hep hüsran. Ben artık cidden bıraktım yani yoksa insan kendi ülkesine tahammül edemiyor. Nasipse zaten çıkar çıkmazsa da hayırlısı buymuş deriz. Hasbünallahü ve nimel vekil. Sadece hayal kurmak sonunda çok daha fazla hüsrana uğramamıza sebep oluyor. Biz şimdi burada gelecek Mayıs ayına kadar sohbet eder hayal kurarız ama gidip öylesine başvuran biri kazanacak. Ben bunu kabullendim artık.

• ⭐⭐⭐

@Stiff imzanıza bakınca nerdeyse 10 ay sonra onay maili gelmiş o ara basıl sabrettiniz gerçekten çıkmasıda mesele beklemesi mesele..

• arkadaşlar merhaba bu sene başvuru yaparken sizin yerinizde olsam fotoğraf olayını profesyonel birine yaptırırım çünkü bu yüzden elenme çok oluyor. Ayrıca bu biraz şans işi mesleğe, okula , yaşa bakmıyor ben lise mezunuyum işim özel sektör de fakat oldu dilerim sizler de kazanın çünkü hepimiz bunu hakediyoruz.

• ⭐⭐

Hobisi ev bakmak olan arkadaşlar da benim gibi dertleniyor mu? Gidemediğim için değil. Ama 250bin olan evler 500bin olmuş. Biraz geniş ve bahçesi büyük olsun dersen (sanki türkiyede böyle evde oturuyorsun lükse bak :p ) 750bin dolardan başlıyor. Bu miktar için 30 yıl vadeli bir morgate kredisi çekebilmek için toplam gelirinizin 200bin olması gerekiyor yıllık. Neyse durduk yere kendime dert yaratıyorum. Gideyim de biraz film izleyeyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |