Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @willhelm ne demiş bu muhterem, ingilizcem okadar iyi değil. %100 randon kısmından başka birşey anlamadım diyebilirim 🙂

• Çok garip bir hadise var. Bu greencard genelde çok isteyip ABD için tüm şartlarını hazırlamaya başlayan, ekonomik olarak tüm süreçlerini yönetmiş, neyi neden yapmak istediğini bilen ve tam anlamıyla hazır kişilerden çok niye başvurduğunu dahi tam bilmeyen, nasıl ve nereye gideceğine dair fikri olmayan ve hatta belki de spor olsun diye başvuran kişilere çıkıyor. Tabi ki de istisnalar olabilir arada ancak genele vurduğumuzda tablo bu olduğundan, özellikle ABD için her konuda razı olan aklı selim kişiler 1 deniyor, 2 deniyor bakıyor olmuyor bu sefer başka yollar deniyor. Turist, yatırım, öğrenci hatta belki de iltica.
    ABD greencard süreçlerinde aslında sürekli bahsettiğimiz ücret ya da pasaport eleminasyonunu gerçekleştirse, insanlar da farklı yollar ile turist, öğrenci vizelerini manuple etmek durumunda kalmayacaklar diye düşünüyorum.

• @istanbuladami ekşi sözlükte bir adam vardı. (sanırım en beğenilen entryler listesindeki ilk entry)

15 sene boyunca başvurup 15. senesinde kazanıyordu bu adam. hiç beklemediği bir anda kazanmış. sonra vatandaş olmuş falan.

Bazılarına da ilk seferde çıkıyor hiç beklemediği halde. Okan Serbes bir videosunda bahsetmişti. Green card sonucunu beklemiyordum. Bir bakayım dedim evde karpuz yerken çıktığını gördüm demişti.

İstisnası vardır tabii ama hayatta da böyle sanırım. Ne kadar çok istersen o kadar çok olmuyor.

• ⭐⭐

@istanbuladami bu kaderin bir cilvesi düşüncelerimizi hayallerimizi bilmediklerini göre başka açıklaması yok çıkan unutan son gün aklına gelen nasıl bakacak bilemeyenlerin seçilmesi bunlar hep kaderin oyunu aklı selimler de ben bu oyunu bozarım diyor sadece benim bu yıl onayladığım şey wat, work and travel ile bir şekilde Amerika da bulunmus yada Avrupa vatandaşlığı olanlara bu kadar çıkması tesadüf olamaz

• @dilmel
    ''Sen ne kadar çok istersen o kadar gerçekleşmez.
    Öte yandan, şayet bir önemi yoksa gerçekleşir.
    Uğraşmazsan çabalamazsan bi bakmışsın olmuş bile.''

• Wristcutters: A Love Story

• @Zelene evet bu da var. Ciddi ciddi wat tecrübesi olanlara çok fazla çıkıyor. Bu durum GC algoritmasının güvenilirliğini yok etmeye başlıyor bende. Dediğim gibi bu tarz şeyler insanları farklı yollar aramaya itiyor 🙂 🙂

• @denemelik, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE ABD Türkiye'yi evinin arka bahçesi olarak görüyor galiba.

• @istanbuladami @Zelene 2013’te WAT yaptim ve o tarihten beri SSN’im var, her yıl da basvuruyorum ama cikmadi 😕 2019’dan beridir Amerikada doktora yapiyorum. Cevremdeki hic bir Türk öğrenciye ciktigini gormedim. GC kazanan tek tanidigim, gecen sene, Amerikada doktorayi bitirip hemen burda ögretim görevlisi olarak calisan biri, Avrupadan gelen iş teklifini kabul etmis ve taşınmak icin toparlaniyorlarken GC cikti.

• @Doğukan vallaha da billaha da öyle ya

• @Envestudyblog kesin ve net ifadelerle konuşmaktansa istisnaların da olduğunu belirtip bir genellemede bulundum zaten. Sizin yerinizde olsam cidden küsebilirdim tüm gc sürecine. Yani nasip deyip geçiyoruz bu işe ama umarım gerçekten sadece nasiptir 🙂

• @istanbuladami yok ben size bir sey demedim. Moral vermek amaciyla soylemistim benim gibiler de var diye 😃 GC olmuyor diye ogrenci vizesiyle geldik, doktora yapiyoruz ama simdi de pandemi falan biten vizeleri yenileyemiyoruz baska sıkıntılar var. Hayat devam ettikçe umut da var zorluk da…hayırlısı🙏🏼

• Vakti olan varsa izleyebilir GC'den muzdaripler VS Troll basvurular [supriz sonlu ]😂 😂

• @Envestudyblog Yok anladım sıkıntı yok 🙂 da insan şimdi direkt halimize şükür de demek istemiyor 😃
    işin şakası bir yana yaklaşık 2 yıldır bu forumdayım ve gerçekten her şeyi ile hazır olan çok arkadaş var. Birebir iletişime geçtiğim arkadaşlar da var ama hiçbirine çıkmadı. Şaka gibi! Parası ve vakti olan F1 ya da E2 ile bir şekilde çözüm yaratıyor ama diğer arkadaşlar ( ben gibi mesela 🙂 ) maalesef hayal kırıklığı yaşıyor. Gerçekten umarım uzun süredir çabalayan herkes bir şekilde bir yol bulur. Gönülden diliyorum bunu 🙂

• @istanbuladami
    Her yıl başvurum da gerekli olacak bilgilerim ve her yıl sonuçlar açıklanmadan önce güncellenmiş DS 260 formu dahil hepsi hazır sadece sonuçlar açıklandığın da random yazanmasını bekliyorum 🙂

Oluncaya kadar devam.PNG

• @mustf201 🥲

• @istanbuladami WAT yapmış olanları sandığa iki kere atıyor olabilirler mi acaba hac kurası misali 😁

• @mustf201 Valla muazzam çalışma 🙂 Ben işte tam olarak bundan bahsediyorum.. Eyyy Amerika! Gör artık şu çırpınanları bak valla gör!!! 🙂

• @dilmel Artık her türlü katakulliyi düşünmeye başladım. Her şey olabilir 😃

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar abi hüseyin deniz bey var onla iletişime geçsenize bütçeni bilmiyorum ama o üstünü tamamlayıp e2 alınmasında yardımcı olduklarını kar ortaklığı şeklinde çalıştıklarını söylemişti son videosunda, canada sağlık ücretsiz falan daha cazip eşe çalışma izni falan ama 100 k oraya dökene kadar hüseyin beyin sistemle e2 yapın olmazsa

• ⭐⭐⭐

@uzaysan ilkay zaman ve muhammet üzümün son videosuna baktın mı bakmadıysan bu konuda yani o kılıf ayarlama hakkında bilgi veriyorlar ilan sürecini gazeteye veriyoruz ve başvuran olmuyor diye açıkladılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |