Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek ben dağıldım açıkçası , yani nasıl toparlanırım bilmiyorum , sabah uyanmak , işe gitmek herşey ızdırap gibi geliyor

O kadar değil de aklıma geliyor çıksa ne güzel olacaktı şimdi hazırlık yapacaktık falan diyorum, bir de burda heyecanla beklemek Şafak saymak bir umuda bağlanmak çok keyifliydi sanırım onun eksikliği de var. Umarım kısa sürede normale döneriz. Hem tek yol bu değil diğer yolları da zorlamayı düşünüyoruz, bakalım zaman ne gösterecek

• Aslında ülkenin durumu gittikçe bu kadar kötüye gitmeseydi insanlar bu kadar hayal kırıklığı yaşamazdı. Ama sanki memlekette bir panik havası var. İnsanların aceleci olması bu yüzden heralde

• ⭐⭐⭐

@bhdrergvn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek Ben hala 2-3 saatte bir aklıma geldikçe "ulan gc çekilişi de çıkmadı nasıl çıkmaz bana yaaa" diye söyleniyorum 🙂

Ay evet aynen öyle benim de aklıma geliyor nasıl ya diyorum. Az önce arkadaşla yazıştık evini taşıdı bıkmış taşınmaktan dedim ki bir sonraki taşınmamız Usa olur umarım diye, valizleri hazır edelim 2x23 kg dedim, bu kadar detay bilmeme şaşırdı. O da bişey mi biz hatmettmiştik göçmenlik konularını ve bize çıkmadı 🥲 Ne diyetim sağlık olsun umarım seneye yüzümüz Güler 🙏🏻

• @woguzhan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hic lise mezunu olup GC cikan birini gordunuz mu? Sahsen ben tanimiyorum. Bi algoritma oldugunu ben de dusunuyorum.

İlkokul mezununa bile çıktı. Hem de geçen yıl. Ve foruma gelip şöyle yazdı "Bana greencard çıktı ama ilkokul mezunuyum, başvuruda lise işaretledik, şimdi konsolosluk benim ilkokul mezunu oldumu anlar mı?"

• 9, başvurum 2014 yılında kazandım fakat kontenjana takıldım, bu sene olmadı, gelecek sene bakalım ne olacak

• ⭐⭐⭐

@simurg9492, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek Ben atlattım. Hayat devam ediyor. Mutluluğu yurtdışına gitmekle aramakta yanlış bana kalırsa. Bence yaşadığımız lokalizasyon neresi olursa olsun mutluluk içimizde olmalı. Ailemiz sağlıklı ve huzurlu isek kalan hersey çabuk atlatılıyor.

Evet öncelik iç huzuru ve mutluluğu ama bunlar olsa bile yaşadığın ortam sana gelecekle ilgili umut vermiyorsa iç huzur yeterli olmuyor. Çok şükür 2 kızım, aynı kafada olduğum bir eşim var, ailelerimiz yakınımızda, ekonomik olarak çok büyük sıkıntı çekmiyoruz ama iş çocuklarımın geleceği konusuna gelince büyük bir huzursuzluk, korku var içimde o yüzden istiyorum Amerika’da yaşamayı.

• @Ozgur-muslum-ÖZBALI Selamlar ben de 2014 yılında kazandım ve sıra gelmedi aynı sizin gibi. Numaranız kaçtı sizin?

• ⭐⭐⭐

Hayatta tek bir hedefe fikse olmakla hata yapıyoruz... Alternatifler üretmek zorundayız. Bir de gerçekten o hedef hayatımızın GERÇEK hedefi mi onu sorgulamak lazım. Yani bir yurtdışına gitmek bizi gerçekte mutlu yapar mı? Bence bu sorunun cevabı hayır olmalı. Yurtdışında yaşamak çok şeyi kolaylaştırdığı doğrudur ama bu iş sadece bir araçtır. Önemi büyüktür ama o kadar da saplanırsak o kadar mutsuz oluruz...

Mesele sadece yurtdışına gitmek değil ki Ailemizle birlikte gelecek kaygısını daha az yaşayacağımız bir yerde yaşamak, bu dediğim Türkiye’de olsaydı zaten göç etmeyi çoğu insan istemezdi. Bir yandan eğitim sistemi, bir yandan ekonomik sorunlar, bir yandan kendi halkımızın boşvermişliği, kural tanımazlığı ve adaletsizliği, bir yandan da maalesef hızla büyüten mülteci sorunu gelecekle ilgili umutsuz olmamıza sebep oluyor. Bunun için de daha adaletin olduğu, gelecekle ilgili daha umutlu bakabileceğiniz yere göç etmek istemek bana mantıklı geliyor. Tabi şu dediğinize katılıyorum alternatifler üretmeliyiz, greencard çekilişi bu yolda iyi bir fırsat ama olmuyorsa ve göç etmek konusunu kafaya koymuşsa bir insan başka yollar da denemeli bence. Biz kesinlikle bu sene başka şeyler için de adım atacağız, bu sene olduğu gibi sadece çekilişe bel bağlamak istemiyorum, her geçen süre aleyhimize işliyor maalesef.

• Yerimizi alalım da DV2024 (benim için) beklenmez hale geldi. Turist vizesiyle yola devam edip süreci de forumda ki dostlarımla paylaşmayı düşünüyorum. Bekleyen umut eden ve isteyen herkese şimdiden çıkması dileğiyle.

• ⭐⭐

@JesusLord Pasaport şartı kaldırılacağı ile bilgiyi nereden öğrendiniz. Amerika veya göçmenlik bürosu kesin bir şey yayınlamadı. pasaport şartı aynı hızla devam. Kılavuz yayınlansın bekleyelim görelim.

• ⭐⭐⭐

@stardium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@woguzhan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hic lise mezunu olup GC cikan birini gordunuz mu? Sahsen ben tanimiyorum. Bi algoritma oldugunu ben de dusunuyorum.

İlkokul mezununa bile çıktı. Hem de geçen yıl. Ve foruma gelip şöyle yazdı "Bana greencard çıktı ama ilkokul mezunuyum, başvuruda lise işaretledik, şimdi konsolosluk benim ilkokul mezunu oldumu anlar mı?"

İşte bu dalavereci, kuralsız boşvermiş insanlardan uzakta uzakta kalmak istiyorum, maalesef o kadar çoklar ki ülkemizde 🤦🏻♀

• @dytmelek Evet kabul ediyorum Amerikada yaşamanın en kolay rahat yolu GC bence. Ama hiçbir şey emeksiz olmuyor. Başka bir ülkede oturum ve/veya work permit almak çok mesele değil ki... En basitinden sizi amerikaya ya da daha rahat bir ülke olan kanadaya götürecek kısa sürede sonuç alabileceğiniz çok çeşitli yollar var. Yani açık açık yazmak istemiyorum... GC çekilişi evet heyecanı ayrı bu sitede sohbeti ayrı bir heyecan. Ama kafaya konulursa reel bir alternatif değil bana kalırsa...

• @simurg9492 Belki gerçekten mutlu yapmaz ama ekonomik problemleri daha az yaşayacağımız kesin. Mutluluk çok içsel ve felsefik bir soru çünkü. Zengin bir aile mensubu değilseniz artık Türkiye'de bir şeylere sahip olmak (ev, araba) çok zorlaştı. Orta sınıfın durumu ortada. Bu durum şu soru gibi "para insanı mutlu eder mi?" belki etmez ama parasızlık kesinlikle insanı mutsuz eder ve süründürür bu kesin.

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@stardium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@woguzhan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İşte bu dalavereci, kuralsız boşvermiş insanlardan uzakta uzakta kalmak istiyorum, maalesef o kadar çoklar ki ülkemizde 🤦🏻♀

Maalesef öyle. Zaten uzaklaşmak istediğimiz zihniyet, bu yolda bile bizden önde koşuyor...

• ⭐⭐

@Chromium Amerika veya göçmenlik bürosu ne derse o. kılavuz yayınlansın. şuan için pasaport şartı devam ediyor. Youtube videoları veya click bait için haber yapan sitelere aldanmayın.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Evet kabul ediyorum Amerikada yaşamanın en kolay rahat yolu GC bence. Ama hiçbir şey emeksiz olmuyor. Başka bir ülkede oturum ve/veya work permit almak çok mesele değil ki... En basitinden sizi amerikaya ya da daha rahat bir ülke olan kanadaya götürecek kısa sürede sonuç alabileceğiniz çok çeşitli yollar var. Yani açık açık yazmak istemiyorum... GC çekilişi evet heyecanı ayrı bu sitede sohbeti ayrı bir heyecan. Ama kafaya konulursa reel bir alternatif değil bana kalırsa...

Evet haklısınız ben hep İngiltere’ye Ankara anlaşmasıyla gitmek istemiştim ama eşim sıcak bakmadı Avrupa’ya. Onun kafasında illaki Amerika’ya göç etmek var o yüzden Amerika’nın şartlarını zorlayacağız, turist vizesi alıp sonrasında E2 ye yönelmeyi düşünüyoruz. Umarım yapabiliriz, hepimize bol şans🙏🏻

• @this-time89 Söylediklerinizde haklısınız. Burada mesleğimi ya da gelirimi açık etmek istemem ama ben bile cidden zorlanmaya başladım. Eskisi gibi kenara tasarruf amaçlı koyduğum miktar dolar bazında azaldı... Mesela istanbulda yaşıyorum. Bana kalırsa bir ailenin minimum standartlarda yaşaması için en düşük 3000 USD kazanmalı...

• ⭐⭐

Haydi bismillah diyerek katıldık 😁😁

• @dytmelek Ankara anlaşması bir nimet idi. Bunu gerçekten gizlemek için bizim millet elinden geleni yapmışlar. Amerika GC ne ise ankara anlaşması da o idi ve ingiltere cidden konum olarakta çok yakındı. Hiçbir dezavantajı da yoktu. Neyse o fırsat kaçtı
    Amerika için gittisi geldisi 4 kişilik bir aile için amerika turist gezisi nerden baksan 6.000 usd... Bence bu parayı heba etmeyin zaten burada çok fazla döküman var. E2 için emek ve para harcayın

• ⭐⭐

2024 için tam olmasa da 2025 için bir başka tehlike daha var GCciler (Gececi iyi uydu), o da ABD Başkanlık seçimleri.

2024'te Trump'ın yine adaylığı konuşuluyor. Ülkedeki enflasyon, tedarik zincirindeki sıkıntılar vs vs Demokratların bir sonraki seçimi (Biden'in ikinci dönemi) kaybedeceği yönde görüşleri güçlendiriyor. 2021 sonunda 2 eyalette yapılan ara valilik seçimlerinde Cumhuriyetçilerin yüksek performansı da 2022'de Demokratların Kongre çoğunluğunu kaybedeceklerine yorumlanıyor. Bu da 2024 Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin alacağı yönünde sinyaller veriyor.
    Trump 2022 kongre çoğunluğuna göre adaylığını açıklayacak deniyor. Alırsa yapacakları malum. 2024 Kasım ayındaki seçim belki 2024 DV kazananlarını etkilemez ama 2025 için, Trump'ın kazanması GC isteyenler için hoş olmayacak gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |