Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Netrunner1086 moral bozmaya gerek yok tabii ki. Bu arada İngilizce öğretmeni olmak neden işe yaramasın ki. Türkçe dil bilen birçok normal görevli arayan firma ilanı biliyorum linkedin üzerinde. Ama ek diller tabii faydalı olacaktır. Hakkımızda hayırlısı diyelim 🙂

• Evet arkadaşlar, şahsi analizimi paylaşacağım.
    Türkiyeden;
    Başvuran kişi sayısı = 150.000,
    'You have been randomly selected' ekranını gören kişi sayısı = 1.500
    Bu 1500 kişinin;
    750'si tek (1)
    750'si ise aileye sahip (x2.5) : 1875
    Türkiye'ye verilecek diversity visa sayısı = 2.625
    Yani bu çekilişe tek olarak başvuruyorsak, herhangi bir case number elde etme olasılığımız %0.5
    Kaldı ki bu pasaport şartı olmasına rağmen bu şekildeydi. Söylenildiği gibi pasaport şartı kalkarsa toplam başvuru sayısını çok rahat 1 milyon olarak söyleyebiliriz. Hadi buna göre verdikleri visa sayısını da 3000 yapmış olsunlar.
    Tam bir olasılıksız ve hayali bir tablo. Dil okulu ve WAT vizelerinin de eskisi gibi kolay elde edilemediğini belirtirsek Amerika artık, turist veya iş vizesi imkanına sahip olanlar hariç, bir hayal ve gerçek dışı.

• ⭐⭐

Yeni totemim imzam da hadi hayırlısı

• ⭐⭐⭐

@denizergün giriş yapmadan evvel bi avukatla konuşun o girmeden önce ne gerekşyorsa iletir size sonra karar verip girişinizi yaparsınız bence şuan çok şanslısınz vize var 🤗

• ⭐⭐

@FlyingChuck matematik bunu soyluyor. ama bizim kitabimizda umutsuzluk ve korku yoktur. gereklilikleri karsilayan, kafasina koyan herhangi birisini kimse tutamaz Turkiye'de.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar kazanalım da başlığı devredelim abi 🙂

Ne oldu la, yok mu bi numaran?

• @Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Totemin çok iyi olmuş tebrik ederim.👍🏻
    Keşke benimde aklıma gelseydi.😕

• ⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

totemi beraber paylaşabiliriz 😁

• Aklıma Kolpaçino sahnesi geldi,bunun bizim için değiştirilmiş halı
    "Rabbim nasip etmiyor Sabri abi,yoksa 10 numara green carda basvururum"

• @Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Valla aklıma gelmedi değilde ,bu dahi fikri çalmamak ve fikir hırsızı olmamak için yeltenmemiştim.
    Sahiden diyorsanız, hemen kopyala yapıştır yapacağım.

Gelecek sene inşallah yüzümüz birlikte güler.😁

• @FlyingChuck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evet arkadaşlar, şahsi analizimi paylaşacağım.
    Türkiyeden;
    Başvuran kişi sayısı = 150.000,
    'You have been randomly selected' ekranını gören kişi sayısı = 1.500
    Bu 1500 kişinin;
    750'si tek (1)
    750'si ise aileye sahip (x2.5) : 1875
    Türkiye'ye verilecek diversity visa sayısı = 2.625
    Yani bu çekilişe tek olarak başvuruyorsak, herhangi bir case number elde etme olasılığımız %0.5
    Kaldı ki bu pasaport şartı olmasına rağmen bu şekildeydi. Söylenildiği gibi pasaport şartı kalkarsa toplam başvuru sayısını çok rahat 1 milyon olarak söyleyebiliriz. Hadi buna göre verdikleri visa sayısını da 3000 yapmış olsunlar.
    Tam bir olasılıksız ve hayali bir tablo. Dil okulu ve WAT vizelerinin de eskisi gibi kolay elde edilemediğini belirtirsek Amerika artık, turist veya iş vizesi imkanına sahip olanlar hariç, bir hayal ve gerçek dışı.

söylediklerinize %100 katılıyorum. bu sene pasaport şartı ile beraber genel toplamda basvurular yarı yarıya düşmüştü. bu da tabi doğal olarak gc cıkma olasılıgını arttırıyordu. şu anki durum pasaport şartının kaldırıldıgı yönünde. böyle bu durumda ben de mevcut ülke şartları + pasaport şartının da olmadıgı bir durumda türkiye'den gideceki gitmeyecek, öylesine basvuran, deneme basvuran derken rekor basvuru bekliyorum. bu sene pasaport şartı bakımından önemliydi.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar numaram var diye son abi 😃

• ⭐⭐

Valla aklıma gelmedi değilde ,bu dahi fikri çalmamak ve fikir hırsızı olmamak için yeltenmemiştim.
    Sahiden diyorsanız, hemen kopyala yapıştır yapacağım.

Gelecek sene inşallah yüzümüz birlikte güler.😁

😆 😆 Umarım ikimizda bu totemin şerefine güzel sonuç alırız dv24 de

• @uysalkedi Sana çıktı ama dosya numaran 40.000 lerde mi. Eğer öyleyse inşallah sana sıra gelir.

• Bu sene gene hüsranla karşılaştık simdi bir yıl daha bekle keske şunu 6 ayda bir yapsalar ne güzel olurdu bizde burda yerimizi alalım

• @avar evet bundan önceki 4 yılda hep erken baktım.elimiz boş kaldı büyük gün yarın benim icin

• Arkadaşlar bana green card çıktı ama ABD göstermem gereken bi adres lazım bana bu konuda yardımcı olur musunuz

• @Doğukan wat ile çalışabilirsin dil okulu ile okul içinde haftalık 20 saat çalışabilirsin. Wat daha avantajlı

• Siteye giriyorsun 2 saniye de sonuçlanıyor bütün yıl 🙂

• Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun DV 2024 başvuruları ne zaman baslar tahminen ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |