Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 30 Ağustos günü Houston'da olacağım oda yada ev arıyorum 9 Ocağa kadar . Airbnb 'den evler buldum ama buraya da yazmak istedim. Yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim.
    Ayarlamıştım bugüne kadar ama yine sorun çıktı son dakika.Şimdiden Teşekkürler.

• @nevermore Ben de Houston'a geleceğim. Ama henüz ev aramaya başlamadım. Nasıl ev arama süreci, çok zorluyorlar mı SSN olmadan vs?

• Ben şimdi ilk girişte , airbnb yaptım. 1 ay orda kalacağım sonra ev bakacağım artık deneyimlerimi yazarım. Bu arada airbnb yaptığım yer downtown'a yakın ama en son crime reporttan bir baktım bakmaz olaydım 🙂 Amerikanın ortalaması 38 , benim airbnb yaptığım yer 85 🙂 Artık Zeytinburnundan çatapat Ahmet'in yeğeniyim derim.

• Tanıdıklara bir soralım. Bir şey çıkarsa yazarım...

• Sorduk çıktı 🙂 bir aksilik olmazsa nevermore u evlendirdik 🙂

Bu tip şeyleri sormaktan çekinmeyin arkadaşlar... burada az çok çevre oluşturduğumuz için insanlar bir şey satacağı zaman veya evlerini kiraya verecekleri zaman, ya da farklı bir paylaşım yada satış olduğunda bizlere haber veriyorlar. Bizler de sizlerle paylaşıyoruz. Bundan bir kar etmediğimiz gibi, Bizi çok fazla sıkıntı yada sorumluluk altına sokan şeylerde değil... sadece iki kişiyi buluşturuyoruz... Ama şunu unutmayın, Burada bazı detaylar inanılmaz derecede hayat kurtarıyor...

sadece şu yapılmazsa iyi olur... mesela burada bir arkadaşın aldığı sattığı ya da kiraladığı bir şeyle alakalı anlaşıp daha sonra geldiğinizde vazgeçip yada arayıp sormayın o kişiyi zor durumda bırakmamak lazım.

bu gibi durumlar çok fazla yaşandığı için gerçekten yardım etmek isteyen İnsanlar kendilerini geri çekiyorlar bir kaç kötü tecrübeden dolayi... hal böyle olunca maalesef Ortalık bazen iyi niyetli olmayan insanlara kalabiliyor. Amerika'nın yoğunluğu Türkiye gibi değil Burada hayat daha farklı... Birçok yardımsever olduğunu inandığım insan boşu boşuna bana vakit harcatıyorlar diyerek yardımseverliklerini Türklere karşı pek göstermiyorlar açıktan...

Sağolsunlar yine ulaşıp rica ettiğimizde bir şekilde yardım ediyorlar ama artık açıktan yardım etmeyen bir çok kişi var... Böyle olunca da sosyal medya gibi mecralarda bilgi edinmeye çalışan yeni gelecek arkadaşlar bu gibi kişilere ulaşamıyor...

• @nevermore airbnb ye girip evlere baktim ilk basta fiyatlar cok uygun geldi,eger boyleyse hic ev kiralamaya bile gerek yok dedim kendi kendime ama sonradan gordumki isin asli oyle degilmis.rezarvasyon yaparken fiyatlar ucuyor maalesef

• Bence bir konu yada bölüm açılması lazım zaten arabasını satmak isteyen olur yada araba arayan, ev arkadaşı arayan olur yada ev arayan çok daha faydalı olur

• ⭐⭐

@redur47 öyle bir bölüm acılacağını @crazycells daha önce belirtmişti biraz beklemekte fayda var
    https://yesilkartforum.com/ilan/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu kişi ile bence görüşün

bu konu birden fazla başlıkla ilgili olduğu için diğer taraflarda da açıldı
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/738/houston-a-taşınma-süreci

• Merhaba Arkadaşlar,

8 aralıkda Houston'dan eşimle amerikaya giriş yapıcaz ve bizimde maceramız başlıcak.
    Önerebilceğiniz tavsiye ettiğiniz houston'da daireler nerelerdir.
    Hangi bölge den ev tutmak sizce daha yugun olur
    yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

• Houstona 22 kasımda giriş yapıcam ev arkadası arayan veya oda kiralayan var mı

• Baska basliga da yazmistim ama buraya da ekleyeyim. Ben gecen hafta tek geldim. Tek başına houston'a gelecek kadın gc talihlilerine şehir merkezine , postane ve markete yakın ve güvenli bir bölgede olan şu an kaldığım airbnb evini öneririm, ortak odalarda kalıyorum odamda 6 yatak var ama sadece 2 kişiyiz. Tek kisilik ve 4 kisilik odalari da var, 4 kisilik odada da 2 kişi kalıyor su an. Temiz, kalan misafirler iş için gelmiş düzgün kişiler, evin yöneticisi çok yardimci oluyor. Bol muhabbet var ki bu ingilizceyi geliştirmek için iyi ve ayda 500 dolara elektrik, su, wi-fi, kahve, çamaşır hatta buzdolabi poşetine kadar her şey dahil hizmet alıyorsunuz. Evin tabak, çanak her şeyi kullanabiliyorsunuz tost makinesinden elektrikli düdüklü tenceresine kadar her türden pişirme aleti de var. Isteyen olursa : https://abnb.me/ckgEzGoWD1

• Benim gibi otobüs kullanacak ya da sonradan araba alacaklar otobüs seferleri ile ilgili metro şirketinin sitesinden mutlaka yaşayacakları adresi kontrol etsin. Şehre gelince de metro transit merkezine gidip akbil tarzı otobüs kartınızı alırken standa konmuş kağıda basılı haritayı da almanızı öneririm. Telefon sarji biter vs icin, bugun basima geldi ve kagit harita cok isime yaradı. Benim kaldigim yerden 15dkda bir kalkan sefer var , tramvay yakin, birkaç yöne de giden farklı otobüs seferler mevcut.

Bugün amazon hub merkezine gidip kargomu almak istedim. O bölgede sefer süresi yoğunluk olmayan saatlerde saatte 1 miş.
    Durak bile bir garipti, karsi sokağa göre 3 durak yürüdüm anca bineceğim otobüsün durağına gelebildim. . O bölge gibi bir yerde ev tutarsanız otobüs ile hicbir şey yapamaz, illa ilk iş araba almak zorunda kalırsınız.

Bir de google mapste sağ üstte katmanlar seçeneğinden raylı sistemi seçmenizi öneririm. En azından benim çok işime yarıyor. Bugün SSA ofisine gidecektim tramvay ve biraz yurume ile google maps'in önerisinden daha hızlı ofise vardım.

• @olay merhaba geleli ne kadar oldu? Eşim dün ssn ofise gitti 2 hafta önce giriş yaptıgımız için bize söylemediler ssn numarasını 21 gün sonra gelin dediler

• @Dscrt Kasim 7de amerikaya giriş yaptım.

• @olay 2 gün önce gelmiş bizim ssn ler:)

• Merhabalar Turizm Stajı için Houston Uptown da bir otelde Eylül itibari ile çalışmaya başlayacağım. Konaklama için nasıl bir yol izlemeliyim ? Maalesef çok yüksek bir bütçe ile gelemeyeceğim önerileriniz nelerdir ?

• Merhaba. Houstanda ucuz kiralık ev var mıdır? Nerden bulabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Mahmut-Tuncel uptown bölgesinde 2+2 apartment fiyatları 1500 dolar civarı. 1+1 de 1400 dolar civarına bulabilirsiniz. Bu söyldeğim apartment lar güvenlikli, spor salonu olan, havuzlu, otoparkları olan, sosyal ortak alanı olan apartmentlar. Tabii okul puanlarını dikkate almadan yazıyorum. Devreye iyi bir okul puanı girince yüzde 20-30 arası artabilir bilginize.

• @semavi Kadir bey biz Houston dayız 3 kişilik aileyiz bize 1+1 ev arayabilir misiniz? 🙂 İnternetten birşey çıkmıyor insanlardan yardım isteyelim dedik

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |