Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ilk 1000 de olacağını düşünen var mı
    image.png

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ilk 1000 de olacağını düşünen var mı
    image.png

Çok hayalperestsiniz 😅

• @yenihayaletadam güzel rakam valla 😁 benim içimden 9000 li bir rakam geçiyor bakalım görcez 🤭

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@halit-gedik hoşgeldin halit kardeş sanırım sana çıkıcak 😂

İsim verdi 😮

• @gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ilk 1000 de olacağını düşünen var mı
    image.png

Çok hayalperestsiniz 😅

Kazanmayı hayal etmiyor muyuz 😃 olmuşken en iyisi olsun.

• ⭐⭐⭐

@Cihangir-Namlı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE bu espriler size ne kazandırıyor? Beni nerden tanıyorsunuz da, sorumun altına milletin güleceğini sandığınız prim kasmaya çalışan yorum yapıyorsunuz? Ben bu foruma konular hakkında bilgi almak ve sorulan sorulara(biliyorsam) cevap vermek için giriyorum. Size de tavsiyem öyle tanımadığınız insanların sorularına falan espri yapıp prim kasmak isterseniz ekşi sözlük var. Buraları meşgul etmeyin. Çünkü bir sürü bilmeyen ve soru cevap arayan insan bu siteye geliyor.

piki 😊

• @gariban ilk başvuru ondandır sanırım 😑

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba
    Eşim ve ben 2 başvuru yaptık. İkimize de çıkarsa nasıl bir yol izlemeliyiz?

Kullanılmayan kazanılmış hakkı, kazanamamış bir arkadaşa verebilirsiniz...

Hehe. Cevabı arkadaş vermiş zaten. ( @bidünya "mantıklı olan cn numarası düşük olan kişi üzerinden süreci devam ettirmeniz" ) Ben öyle geyik olsun diye şeettim. 😊

Alıştım sanırım senin profilin fotonu görünce pozitif bir duygu oluyor bende ama esprilerin hiç çekilmiyor. 😂

@hadi-BE Bu yorumumdan dolayı özür dilerim. Ben de espri ile karşılık vermek istemiştim. Gerçek anlamda bir rahatsızlığım olduğundan felan değil. Forumdaki sıcak kanlı arkadaşlardan birisi olduğunu düşünürüm.
    Bana istediğin gibi takılabilirsin 😂

Alınmadım ki be 😁

• @rupica ve @flz tabiki sizlerede çıkıcak 🤗 hep beraber sevinicez

• @Rhonster bu konuda bir kaç açıklama yapayım;
    1- İzin hakkı 657 DMK Madde 108 : E) Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği hâlinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla
    kadar aylıksız izin verilebilir...
    Yani bir yıl kesintisiz değil toplamdır, ayrıca en az bir sefer izini uzatmak için gelmek göreve başlayıp tekrar izini uzatmak gerekir. (Tabi amirin sıkıntı çıkarmadan izin verdiğini düşünürsek)
    2- Ekim 2008 öncesi ve sonrası olmk üzere memurların hakları konusu farklıdır. Ekim 2008 öncesi memur olanlar 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununa tabidir. Ekim 2008 sonrası memur olanlar 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa tabidir. Bu konuyu araştırmanızı öneririm.
    3- Yukarıdaki maddeye istinaden 15 yıl memur (Ekim 2008 öncesi) olarak çalışan 15 yılını doldurduktan sonra 61 yaşında emekli maaşına bağlanabilir. İlgili SGK linki
    http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/emekli/yaslilik_ayligi/4c_ve_istirakcilik/istirakci_emekli_ayligi#:~:text=İştirakçilerden 5434 sayılı Kanunun 40,kaydıyla kendilerine emekli aylığı bağlanacaktır.
    memurlar.net link

• ⭐⭐

@hadi-BE bu espriler size ne kazandırıyor? Beni nerden tanıyorsunuz da, sorumun altına milletin güleceğini sandığınız prim kasmaya çalışan yorum yapıyorsunuz? Ben bu foruma konular hakkında bilgi almak ve sorulan sorulara(biliyorsam) cevap vermek için giriyorum. Size de tavsiyem öyle tanımadığınız insanların sorularına falan espri yapıp prim kasmak isterseniz ekşi sözlük var. Buraları meşgul etmeyin. Çünkü bir sürü bilmeyen ve soru cevap arayan insan bu siteye geliyor.

Bu odanın başlığı "Sohbet Odası".
    Soru ve cevaplarınız için ilgili soru-cevap başlıklarını kullanabilirsiniz.

Ha bir de şahsi fikrim olarak söyleyeyim, bence bu forum size göre değil.

• ⭐⭐

@OrlandoGücü geçen günkü sizin kötü haberiniz sonrası az önce ilkokuldan beri devam eden arkadaşlığımızın olduğu çok sevdiğim bir arkadaşımın, dün geceki Pençe-Kaplan operasyonunda şehit olduğu haberini aldım.

Birkaç saat sonra cenazesini kaldıracağız. Hayatın ne kadar ucuz olduğunu bir kez daha anladım bugün.

Arkadaşımın hayali bir gün şehit olmaktı ve gerçekten de oldu. Hayaliniz neyse peşini bırakmayın, hayat çok kısa.

• @abrakadabra başınız sağolsun, ailesine ve size sabırlar dilerim. Çok ama çok üzücü bir durum.

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü geçen günkü sizin kötü haberiniz sonrası az önce ilkokuldan beri devam eden arkadaşlığımızın olduğu çok sevdiğim bir arkadaşımın, dün geceki Pençe-Kaplan operasyonunda şehit olduğu haberini aldım.

Birkaç saat sonra cenazesini kaldıracağız. Hayatın ne kadar ucuz olduğunu bir kez daha anladım bugün.

Arkadaşımın hayali bir gün şehit olmaktı ve gerçekten de oldu. Hayaliniz neyse peşini bırakmayın, hayat çok kısa.

Başınız sağolsun çok üzücü, Allah sabır versin ailesine de size de 😔

• ⭐⭐

@abrakadabra başınız sağolsun ailesine sabırlar dilerim

• @abrakadabra başınız sağ olsun sabır diliyorum

• @abrakadabra başınız sağolsun, Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.

• Ölmek için yaşıyoruz ve bunun farkında bile değiliz..

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başınız sağolsun ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum sınırların içi göz göre göre delik deşik edilmişken sınırın ötesinde can veriyor bu evlatlar yazık bize evlatlarımıza çok yazık🥺

• @Cihangir-Namlı Fazla atar... diye devam eden bir söz vardır, şimdi anmak istemiyorum fakat sözlerinize ithafen birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle bulunduğunuz yer bir "sohbet" sekmesi, soru-cevap alanı değil bu bir. Burada insanlar sohbet ediyorlar, şakalaşıyorlar dolayısıyla espri ile karşılaşmanız ekstrem bir şey değil ki söz konusu espri iğneleyici veya ağır bir şey de değil. Ciddiyet arıyor olabilirsiniz, kusura bakmayın fakat burası devlet dairesi değil, biz de burada size hizmet etmekle yükümlü memurlar değiliz. Sorularınıza direkt cevap bulmak istiyorsanız danışmanız gereken yer bu forum değil bir göçmenlik ajansıdır. Hem insanların zamanlarını çalıp, sorularına cevap bulup üstüne insanları böyle ukala bir üslupla azarlamaya çalışan insanların bu forumda yeri yoktur haberiniz olsun. Haddinizi biliniz, teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |