Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@denizergün aa çok güzel bir hayal umarım olur 🥰

• @gariban 15 yıllık devlet memuruyum ücretsiz izin aldığımızda vize etkilermi acaba evet hiç tadı kalmadı ancak diğer serbest çalışanlara karşın biraz daha şanslıyız çünkü her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor durum serbest is yapmak gerçekten bizim ülkemizde zor para piyasaları habire oynuyor

• ⭐⭐⭐⭐

@flz etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐

@flz önce vizeyi alın sonra izni.

• ⭐⭐

@flz yani kurumunuzun tutumuna göre değişir, yasada talep ettiğinizde illaki yapılacak diye bir madde yok. Kaldı ki kurum yerel değil merkezi yönetimde ise durum daha da iç sıkıcı ankara'ya yaz onlar bir baksın bekletsin beğenmediler ise bakana kadar gönderirler. Sonuç açıklanır açıklanmaz yolunu yapmaya başlayın. Birde benim fikrim sevdiğim birine istifa dilekçemi tarihi açık bırakarak, kurum imzasını ve kartını bırakmak ve uzaktan masaüstü ile bağlanır tüm yazışmalarımı kapatarak diğer işlemleri beklerim. Yada umurumda olmaz direk istifa ederim duruma psikolojime ve kurumun tutumuna göre şekillenecek

• @gariban sanırım birde istifa ettikten sonra kalan yılları skg odedimizde emekli olma hakkımızi kaybetmiyormusuz bunla ilgi bilginiz varmi sonra sadece yaşı bekleme kalıyormuş artık amerikada bekleriz😅

• ⭐⭐

@flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban sanırım birde istifa ettikten sonra kalan yılları skg odedimizde emekli olma hakkımızi kaybetmiyormusuz bunla ilgi bilginiz varmi sonra sadece yaşı bekleme kalıyormuş artık amerikada bekleriz😅

Kamu sigortası emekli sandığına 4c olarak yapılır. Iscı olarak kamu öncesi 4a girişiniz varsa 4cyi 4a sayıyorlar diye biliyorum 4a girişi yoksa da bir yolu vardır. 4a 3 yıllık sigorta var ise isteğe bağlı ödemeyle bile emeklilik tamamlayabilir. Sigorta giriş yılınız ve sigorta prim gününüzü bulursanız özelden mesaj atın size hesap ve bilgilendirme yapabilirim. Greencard çıkınca hepsi halloluyor bir şekilde ama emeklilik ikramiyesi 25 yıl dolmuş olması şartı çok net olduğundan o kesinlikle yanıyor.

• ⭐⭐

@Göksel-Aksu Amerika'da ne kadar bunların fiyatları?

• Bu ileti silindi!

• @gariban bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim

• Başvuruların başladığı gün başvuru yapmıştım. Sonra baktım ki sonuçlara 1 hafta kalmış. DV2022 çıkmadı. DV2023 beklemedeyiz, olmazsa DV2024 devam 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG ahaha gerçekten bende gelişimi için genelde çok rahat yetiştirdim o nedenle çok dışa dönük oldu endişelenmemek elde değil gidişat malum mülteciler herkesten pişkin kimseye güven yok valla

• Bu ileti silindi!

• @flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar devlet memuru olan varmi aramizda green card çıkınca nasil bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz..

Eşim de ben de devlet memuruyuz, 2 seçenek var aklımızda. İlk ve ağır basan seçenek, herşeyi satıp istifa edip Amerikaya yerleşmek. 2. Ve daha düşük ihtimali olan seçenek ise vizeyi aldıktan sonra kalan yıllık izinlerimizi ve ardından 1 yıllık ücretsiz iznimizi alıp Amerikada 1 yıl kadar yaşamak. 2. seçeneği çok düşünmüyoruz çünkü dönüş için bir ihtimal bırakırsak orada yaşayacağız zorluklar bizi pes ettirir ve geri dönme düşüncesine kapılır mıyız diye endişe ediyoruz.

• @dytmelek benimde aklımda deli sorular yeterki çıksın da bende o zaman psikolojik olarak nasıl olacaksam on göre yol izlicem herhalde hepimiz inşallah güzel haberler alırız haftaya bu gunlerde🙏🙏

• SON 7 gün ,İzmirli GC adayları bir organizasyon ile TOTEM yapıp sonuçlara beraber bakalım mı ?ne dersiniz

• @falez aramıza hoş geldin, daha okuyacak çoooooook sayfan var o zaman 😃

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratersoy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

arkadaşlar ds-260 - mülakat arası isim değişikliği sonucu işlem nasıl ilerler bilginiz var mı?

eğer böyle bir durum olacaksa vizenizi alana kadar ilgili durumu askıya almanızı tavsiye ederim.

elbette yapabilirsiniz ancak; bu durumda formunuzu en güncel bilgilerinizle doldurmanız ve ilgili mahkeme evraklarınızı mülakata götürüp durumu konsolosluk görevlisine inandırıcı şekilde anlatmanız gerekir.

eğer başka bir alternatifiniz yoksa, isim değiştirdikten sonra DS260 formunu açtırıp, yeni isminizle tekrar doldurmalı ve ilgili evraklarla mülakata katılmanız gerekir.

• Selamlar arkadaşlar nasılsınız tatilim başladığı için pek giremedim heyecan dorukta 1 hafta kalmış:) çalışırken farketmiyordum böyle şimdi eşimle sohbet falan etme şansımız arttı ikimiz de heyecanla bekliyoruz umarım gönlümüzce olur her şey🍀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |