Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

• The Walking Dead'in İngilizce için gayet ideal bir dizi olduğunu duymuştum. Siz ne düşünüyorsunuz?

• The Walking Dead hakkında bir şey diyemem ama ingilizce geliştirmek için bir çok kişiden "How i met your mother" dizisini duydum.Ona da bakabilirsin.

• Seviyenize gore degisir, basit bir sey ariyorsaniz Friends tavsiye ederim. Keyifli de bir dizi.

• En çok ilgi alanınızdaki ve dikkatinizi çekecek olan diziyi izleyin. Zaten dizi izleyebilecek seviyede İngilizce biliyorsanız çoğunlukla günlük konuşmaların geçtiği dizileri izlerken bir sıkıntı çekmezsiniz. Olay sadece İngilizce geliştirmekse podcast dinlemek daha mantıklı bir seçenek.

• @Days-G, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

En çok ilgi alanınızdaki ve dikkatinizi çekecek olan diziyi izleyin. Zaten dizi izleyebilecek seviyede İngilizce biliyorsanız çoğunlukla günlük konuşmaların geçtiği dizileri izlerken bir sıkıntı çekmezsiniz. Olay sadece İngilizce geliştirmekse podcast dinlemek daha mantıklı bir seçenek.

Podcast olarak bi tavsiyeniz var mı

• @avar Dediğim gibi podcast konusunda da aynı şekilde ilgi alanınıza girecek bir alanda podcast dinleyebilirsiniz. Ben şahsen bu aralar ethan klein, joe rogan ve the argument gibi tamamen politik ve günlük olaylarla ilgili podcastleri dinliyorum ama sizin ilginizi farklı konular çekebilir bu yüzden kendinize işkence çektirmeden ilginizi çekecek bir konuda podcastler dinleyebilirsiniz. Ben açıkçası İngilizce geliştirmek adına saatlerce inanılmaz sıkıcı sitcomları izlemenin saçma olduğunu düşünüyorum.

• Dizi izlenerek yabanci dil ogrenilebilecegini sanmiyorum. Bircok filmi anlamadan izledim hani nerede benim Ingilizcem???

• @celica, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

Dizi izlenerek yabanci dil ogrenilebilecegini sanmiyorum. Bircok filmi anlamadan izledim hani nerede benim Ingilizcem???

Ayni filmi kac defa seyrettiniz? Konusulanlari kac defa tekrar ettiniz? Dialoglari ogrenmek/anlamak icin caba gosterdiniz mi?

Bir ornek vereyim, buraya geldigimizde oglum hic ingilizce bilmiyordu, okulda ogrenmeye basladi ayni zamanda evde de Turbo Fast cizgi filmini izliyordu. Ayni bolumu belki 30 defa seyretmisligi/seyretmisligimiz var. Artik tum dialoglari ezberlemisti. Ezberledigi komik dialoglari gerceklesmeden soyluyor ve ona her seferinde guluyordu. Su anda 3. Sinifa gidiyor ve bir amerikali gibi hatta sinifindaki amerikali ogrencilerden daha iyi konusuyor.

• @TMG, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

@celica, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

Dizi izlenerek yabanci dil ogrenilebilecegini sanmiyorum. Bircok filmi anlamadan izledim hani nerede benim Ingilizcem???

Ayni filmi kac defa seyrettiniz? Konusulanlari kac defa tekrar ettiniz? Dialoglari ogrenmek/anlamak icin caba gosterdiniz mi?

Bir ornek vereyim, buraya geldigimizde oglum hic ingilizce bilmiyordu, okulda ogrenmeye basladi ayni zamanda evde de Turbo Fast cizgi filmini izliyordu. Ayni bolumu belki 30 defa seyretmisligi/seyretmisligimiz var. Artik tum dialoglari ezberlemisti. Ezberledigi komik dialoglari gerceklesmeden soyluyor ve ona her seferinde guluyordu. Su anda 3. Sinifa gidiyor ve bir amerikali gibi hatta sinifindaki amerikali ogrencilerden daha iyi konusuyor.

Vay be. Boyle ornekler beni motive ediyor ama severek izleyebilecegim bir sey bulamiyorum. Sanirim orada zorlana zorlana ogrenecegim.

• how to get away with murder orta seviye için çok ideal.

daha basit istiyorsanız friends dizisini de öneririm.

• ⭐⭐⭐

Zorluk derecesini bir ust seviyeye almak icin "The Wire" dizisini tavsiye ederim. Dehset iyi bir dizidir bu arada.

• @celica, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

@TMG, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

@celica, içinde söyledi: İngilizce Geliştirmek için İzlenebilecek Yabancı Diziler

Vay be. Boyle ornekler beni motive ediyor ama severek izleyebilecegim bir sey bulamiyorum. Sanirim orada zorlana zorlana ogrenecegim.

18 yasima girdigimde bir sinemada yer gosterici olarak calisan bir arkadasim vardi. Turkce altyazili ornijal ses ve efektler ile ilk filmimi o sinemada izlemistim. Bu deneyimden sonra bir daha guzel olan hic bir filmi seslendirilmis olarak izlemedim. 2003'de filmler internete dusmeye basladi. 2003 yazinda indirdigim vcd'lerin turkce altyazisi olmayanlarina altyazi yapmaya baslamistim ingilizce altyaziyi turkceye cevirerek. Boylelikle bircok filmdeki bircok sahneyi kelimesi kelimesine ezbeliyordum. Buraya geldigimden beri ise yalnizca ingilizce altyazili izliyorum. Bazen guzel filmleri turk film sitelerinde buluyorum ama artik turkce altyazili izleyemiyorum. Ozellikle Turkce ceviride hatalara rastaladigimda yada soylenene sansur uygulandiginda hepten canim sikiliyor. Hemen kapatiyorum. Artik bircok aksani anlayabiliyorum. Ozellikle de TX'da oldugumuz icin guneyli aksanini 🤣 Ama hala konusmak ile ilgili sikinti yasiyorum.

• En temelden alayım, hem anlaşılır olsun hem de basit olsun diyorsanız Pokemon diyorum. 🙂 Pokemon izlemenin yaşı yoktur bence, siz de böyle düşünüyorsanız seçeneklerinizin arasına alabilirsiniz.

• Ben de bir yerde disney cizgi filmlerinin temel ingilizce icin cok iyi oldugunu okunustum. Surekli gorselle desteklendigi icin cok da mantikli bulmustum 🙂

• @cleo kesinlikle katılıyorum size.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hadi-BE hadi-BE 

• true detective. oldukça ileri seviye kelimelerin ve kalıpların kullanıldığı, türkçe çevirisinde bile bazı cümlelerin oldukça düşündürdüğü dizilerden. hem mcconaughey oyunculuğundan hem de senaryo bakımından sıkmayacak, ingilizce dilini oldukça üste taşıyabilecek dizilerden. ben bu diziyi ingilizce altyazılı izlerken kalem kağıt tutuyordum, normal yabancı içerikli videoları / dizi kesitlerini altyazısız izleyebiliyorken.

• Breaking bad 🙂

• Baslangic seviyesindeyseniz kucuk cocuklara yonelik cizgi filmleri izlemenizi oneririm. Her dilde cocuk icerikleri (cocuk dizileri, cocuk sarkilari, kitaplari, hikayeler, masallar vs) o dilin basit kaliplarini anlamakta epey faydali oluyor.
    Ayrica baslangic ve orta seviyede eger Netflix veya Youtube'da izleyecekseniz Language Reactor diye bir Chrome eklentisi var. Izlediginiz icerige hem ana dilinizde, hem de ogrenmek istediginiz dilde ceviri ekliyor. Her cumleden sonra otomatik durdurma, zor kelimeleri kisisel sozlugunuze eklemek gibi farkli ozellikleri de var. Boylece kelime kelime de karsilastirabiliyorsunuz. Zaten bir sure sonra Turkce secenegini kaldirip sadece Ingilizce takip ederseniz beyninizde ceviri yapma isini de zaman icerisinde asarsiniz. 🙂

• ben dizi veya film izlemeyi tercih etmedim 1 aydir su videoyu her gun dinliyorum sesli sekilde dun ingilizce alt yazili izledim bakalim 1 videodan seviyemi gelistirmeyi umuyorum

ben dizi veya film izlemeyi tercih etmedim 1 aydir su videoyu her gun dinliyorum sesli sekilde dun ingilizce alt yazili izledim bakalim 1 videodan seviyemi gelistirmeyi umuyorum

Bunlarida izlemek lazim 🙂
    Hintliler

Çinliler

Ispanyollar

gibi gibi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |