Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@panda33 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaslar herkese merhaba. Burada sanirim hic deginilmemis ama usd try doviz kuru ve calkantili ekonomi nedeniyle hesabimizda istedikleri usd miktarinda alcalma yaparlar mi acaba ? Su an usd 4200 var hesabimda ve bu parayi en az 10000 e getirebilir miyim bilemiyorum. Sizler neler dusunuyorsunuz yada aldiginiz onlemler, tavsiyeleriniz nelerdir ?

Durumunuza gore konsolos buna karar verecek, mulakat konusunun ilk post'unda da belirttigim gibi bu yillarda maddiyat konusunda daha anlayislilar. Ama bu durum ABD'ye gittiginizde cebinizdeki paranin miktarini degistirmeyecek. Maalesef boyle giderse, oldukca dusuk miktarda dolar olacak hesabinizda ve maalesef ABD'de dolar hala ayni dolar.

• Arkadaşlar birşey sorucam. Benim ve eşim üzerine tapulu ev var. Bankada hiçbir para göstermesek olur mu. Çünkü bu evlerin değeri zaten onların istediğinden fazla tutuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar birşey sorucam. Benim ve eşim üzerine tapulu ev var. Bankada hiçbir para göstermesek olur mu. Çünkü bu evlerin değeri zaten onların istediğinden fazla tutuyor.

Mulakatla ilgili olarak suradaki ilk post'u okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Bankada para gostermeden de vize alabilirsiniz, ama ABD'de yeni bir yasama baslamak icin bir birikim gerekiyor. Gitmeden evi satmayi mi dusunuyorsunuz? Emlakcidan alacaginiz evin degerini gosterebilirsiniz.

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar birşey sorucam. Benim ve eşim üzerine tapulu ev var. Bankada hiçbir para göstermesek olur mu. Çünkü bu evlerin değeri zaten onların istediğinden fazla tutuyor.

Mulakatla ilgili olarak suradaki ilk post'u okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Bankada para gostermeden de vize alabilirsiniz, ama ABD'de yeni bir yasama baslamak icin bir birikim gerekiyor. Gitmeden evi satmayi mi dusunuyorsunuz? Emlakcidan alacaginiz evin degerini gosterebilirsiniz.

Tabiki gitmeden evleri satıcaz.

• Emlakçıdan alacağım belge ile mülakatlara girmeyi düşünüyorum. Açıkcası bankada dolar göstermek beni biraz korkutuyor. Devletin el koyma durumu olur mu bilmem. O yüzden gayri menkulleri gelir olarak göstermek daha mantıklı geliyor. Acaba araba için de böyle bir değerleme yapabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Emlakçıdan alacağım belge ile mülakatlara girmeyi düşünüyorum. Açıkcası bankada dolar göstermek beni biraz korkutuyor. Devletin el koyma durumu olur mu bilmem. O yüzden gayri menkulleri gelir olarak göstermek daha mantıklı geliyor. Acaba araba için de böyle bir değerleme yapabilir miyiz?

Evet araba icin de yapabilirsiniz. Sorularinizi ve bilgileri mulakat deneyimleri konusunda sormaniz daha uygun olur.

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Emlakçıdan alacağım belge ile mülakatlara girmeyi düşünüyorum. Açıkcası bankada dolar göstermek beni biraz korkutuyor. Devletin el koyma durumu olur mu bilmem. O yüzden gayri menkulleri gelir olarak göstermek daha mantıklı geliyor. Acaba araba için de böyle bir değerleme yapabilir miyiz?

Evet araba icin de yapabilirsiniz. Sorularinizi ve bilgileri mulakat deneyimleri konusunda sormaniz daha uygun olur.

Teşekkürler...

• @mhepekiz yazınızdan ekonomik zenginlik değil gönül zenginliği için gitme kararı verdiğinizi anladım. çok isabetli bir karar vermişsiniz, bende sizingibi düşünenlerdenim. orada da başarılı olacağınıza inanıyorum yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• Arkadaşlar. Ds formumu doldurdum 25xx sıralardayım fakat henuz göndermedim. Gecen yıllarda lise diplomasını veremediği için elendiğini söyleyen bir arkadaşım aklımı karıştırdı. Üni mezunuyum yine de lise diplomasını vermem gerekiyor mu. Çünkü üniye kayıt yaptırırken alıyorlardı zaten. Yani elimde lise diplomam yok. Ne yapmalıyım

• en son mezun olduğunuz kurum olması yeterli . yani lise diplomasına gerek yok sizin durumunuzda universite diploması yeterlı

• @uslanmaz 1 günüm bile kalmış olsa oraya gittiğimde onu da ben iyi yaşamak istiyorum samimi olarak söylemim bu

• ⭐⭐

@opal111 lise diplomasını istemiyorlar üniversite diploması fotokopisi ve alabiliyorsanızda e-devletten barkodlu mezuniyet belgesini de götürün. Ben master diploması fotokopisi ve e-devlet çıktısı götürdüm. Zaten lise diplomasını istesenizde alamazsınız o üniversite arşivinde

• @metert teşekkür ederim.

• @arnblt teşekkür ederim

• Green Card'ın çıkmadığına bir kez daha kahroldum. Bizimde yüzümüz bir gün gülecek mi acaba?
    Allah sonumuzu hayr etsin..

• ⭐⭐

• @apex 2020 DV sana çıkacak numaranda EU00011722 not al.

• Merhaba, 2016 yilinda work and travel programi ile abd de bulundum yasal sinirlar icinde TR ye dondum.Asagidaki soruya nasil bir cevap vermeliyim?
    Are you former exchange visitor(j) who has not yetfullfilled the two year foreign residence requirement ?

• esim ekim ayindA dogum yapacak dogum yaptiktan sonra formu doldurup gonderseek sorun olurmu cunku dogacak cocugumuda ekliyecem.sorun olrmu cevap verirseniz sevinirim.crazycell.sira numaram 19xxx

• ⭐⭐

@nahya123 öyle yapın zaten. Size sıra Hazirandan önce gelmez formu doldurmak için acele etmeyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |