Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan evet şimdiki gidiş niyetim turist vizesi ile gidip hem gezmek yaşayacağımız yere karar vermek hem de işletme bulmak. Sonrasında nasıl yol izleyeceğimize karar vermedik. "dik" diyorum çünkü bir ekip ile çalışıyorum içinde danışman, avukat ve muhasebecinin olduğu bir ekip bu işletmeyi bulursak ona göre bir yol çizeceğiz. Son olarak da oradan veya buradan başvurmak benim için önemli değil çünkü zaten ben bütün neredeyse tüm ömrüm boyunca kazandığım bütün paramı yatırdığım bir işletemeyi tanımadığım birilerine bırakıp da buraya gelme gibi bir niyetim de yok. İşimin başında durmak zorundayım. O yüzden de ha oradan statü değiştirmişim ha buradan vize almışım benim için bir fark yok şu aşamada. Ayrıca buradan almanın da dezavantajları var oradan almanın da avantajları var. Ben 2.5 yıldır araştıran biri olarak halen arasındaki farkları tam olarak bilmiyormuşum diyorum bunu avukat ve danışmanla konuştukça anlıyorum.

Dediğim gibi bu konu buranın altında olmamalı diyorum ve müsaadenizle burada kapatıyorum. Teşekkürler.

Teşekkürler.

• Yerimizi eşimle aldık hadi bakalım bekliyoruz, herkese hayırlı olması temennisiyle 🙂

• Eşimle birlikte yerimizi aldık beklemedeyiz, herkese hayırlı olması temennisiyle 🙂

• Arkadaslar merhaba aktif olarak rusyada calisiyorum ve burada yasiyorum. 3 yillik vks vizem var eger cikarsa greencard izin tarihimi mulakata gore ayarlayacagim ve aktif vize ile gitmis olacagim mulakata. calistigim firma turk sahipli ama petersburg merkezli bir firma dogalgaz tesisleri isleri yapiyoruz sizce mulakatta bununla ilgili politik bir problem cikarirlar mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknengz oturum iznin varsa orada mülakata girebilirsin. Eğer oturum iznin yoksa ankara gelirsin mülakat için daha önce suriye ırak gibi ülkelerde sadece çalışmaya gidenler bile aldılar ondan dolayı sana böyle bir engel çıkarmazlar

• @ayvalik10 vks vizesine sahibim ayni zamanda oturum iznim de oluyor fakat greencard basvurusu yaparken turkiyeden basvurmustum dedigim gibi politik bir problem ile karsilasmam umarim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknengz sanmıyoruz geçmiş mülakat deneyimleri vizeleri verdiler. Sen eğer istersen zaten KCC mail atıp oraya aldırabilirsin. Senin keyfin nerede girmek istersen. Eğer orada girmek istersen bence önce amerika konsolosluğuna sorarsın mülakatlar oluyor mu diye

• mulakata girdigimde rus vizem de aktif olacak izine gelmis olacagim bunla ilgili bir problem olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknengz neden problem olsun ki bu kadar ince ince düşünme ya rahat ol. Nijerya lagostan vize aldılar sen mi alamıcan

• Bir sorum var. Dv lottery sitesine girdiğimde başvur diye bir yer var. Tıkladığımda beni bir foruma götürüyor ve burayı doldurmamı istiyor fakat doğum tarihine geldiğimde 2002 son olarak gözüküyor. Greencard için 18 yaşımızda olmamız yetmiyor muydu? Ben 2004 doğumluyum ve yaşım 18. Ayrıca kabul edilirse 399 tl bir ücret tahsil edileceği yazıyordu. Bu konu hakkında bilgisi olan bana yardım edebilir mi?

• tesekkurler hocam umarim cikar tabiki 😃

• @Talha-0 Selamlar, Şuan başvuru zamanı değil. O site aracı firma adı altında para kazanmaya çalışan kişilerden oluşuyor. Başvuru Ekim - Kasım ayı içinde gerçekleşiyor ve ücretsiz.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 insanlara fayda sağlıyorsa ne ala abi, çünkü nerdeyse 1 milyon insana hitap ediyor, dediğim gibi gruptaki tolga beyde işin aslını astarını anlatır bence gelince kendisinin videosu varya ilk satış yapanlar diye süreç nasıl gitti bahsettiği gibi destekledimi danışanlarını onu merak ettim

• Bir gün daha GC ye yaklaştık, heyecan artıyor 🙏

• ⭐⭐⭐

@denizci10 dün eşimle konuştuk orçun abiler gidicek çok az bi zaman kaldı eminim her gün not ala ala araştırmalarını yaparlar diye , çok selamı var 🙋🏻♂️ Hediye çantanızı severek kullanıyorum eşinizede çok selamlar 🙋🏻♀

• ⭐⭐

IMG_20211121_100726.jpg

Galerimde buldum, zamab ne kadar hızlı geçiyor..

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu sağol canım. Vallahi şimdiden başladık notlar almaya, araştırma yapmaya. Şu an randevuları, kalacak yerleri, araç kiralamalarını koordine ediyorum. Bakalım neler olacak. Haber veririm yine. Sen de eşine çok selam söyle. Eşimin de çok selamı var. Güle güle kullan. Kullandıkça bizi hatırla lütfen.

• @Erkand bitti sayılacak kadar az kaldı 🙂

• Baktık birşey yapamıyoruz Tırcı oluruz diye simülasyona başladım şimdiden hahaha 😃

Adsız.jpg

• @Talha-0 sakın para verme. Dolandırıcı sitelere dikkat et. Başvuru ekim ayında başlıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |