DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@frukogazoz alınsın yaa eylülden şöyle temmuza falan gelse müthiş olur 🥺 normalde çok sabırsız bir insanım şu amerika bana sabrı öğretecek galiba..

• Aekadaslar DS-160 formumdaki resim 11 aylik. Simdi formu 3. defa yollamak istemiyorum. Daha önce 1 kez düzeltip tekrar yolladim, Simdi salak sanmasinlar 😅 mülakat günü güncel bir resim götürsem yeterli olur mu? Mülakat münihte

• Merhaba arkadaşlar , Ds 160 formu tekrar güncellene biliyorumu? Güncellendiğimde randevuda olumsuz bir durum başımıza gelirimi
    Herkese şimdiden başarılar 😌

• @karakaya, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar , Ds 160 formu tekrar güncellene biliyorumu? Güncellendiğimde randevuda olumsuz bir durum başımıza gelirimi
    Herkese şimdiden başarılar 😌

Merhabalar güncellenebiliyor. Adım adım anlattım eski paylaşımlarıma bakarsanız bulabilirsiniz 😊 asla gelmez aksine güncel bilgiler ile gideceğinizden dolayı artınıza olacaktır 😊 sizlerede başarılar

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz alınsın yaa eylülden şöyle temmuza falan gelse müthiş olur 🥺 normalde çok sabırsız bir insanım şu amerika bana sabrı öğretecek galiba..

Nasipten öteye yol yok efendim yaa nasip artık zaman herşeyi gösterecek biraz daha beklemeye devam 😊

• @frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz haayırlı olsuun harika bir plan, ozaman smdi amerika vizesi için engel kağıt kurek bi sorun kalmadı diyebilir miyiz:)
    Bu arada şimdi sizn 2. Başvuru amerika için eylülde mi? Bizmde 19 eylül içimde büyük bi umut var, aradaki boşlukları biriktirip gene bi öne çekme yapacaklar gibi ama olmayadabilir bu sadece bnm içselliğim yani inşallah öyle olur 😂

Evvet efendim demek istiyorum tabikiii eyy Amerika vizemi verin diye ama Şubat'ta yüce Amerikadan redi yiyip elime bomboş pasaportumu verip al İstanbul sokaklarında birbaşına gez dediler hevesim kaçtı🤣

Tabii gönlümden gelen ses öyle olsun istiyor engel bi durum kalmasın vizeyi verip al gez bize musallat olma artık desinler diye hayal ediyorum ama yine red yersem bu sefer Allah'ın hakkı 3.tür deyip bidaha başvurucam 🤣

Kızabilirsiniz bana ama içselliğinize söyleyin araya girmesin fazla çünkü imkansız tekrardan çekilmesi oyüzden razı olup sesimizi çıkartmamalıyız 😊

Neyse yine çok konuştum umarım hepimiz vizemizi alır ve tebessümlerimize kavuşuruz 😊

İmkansız demek çok iddaalı olmuş.Olmama ihtimali tabi ki yüksek ama imkansızı anlamadım

• Merhaba arkadaşlar, ben şuanda evliyim ama boşanma ihtimalim var, DS-160 formunda evli olduğumu yazarak başvuracağım ancak mülakat tarihinde boşanmış olursam DS-160 formunu güncellemek veya bunu belirtmek zorunda mıyım? (Mümkünse belirtmemek/güncellememek isterim.)

Ve eğer olurda ABD de evlenme durumu olursa, boşanma belgemi gösterdiğimde sen mülakat tarihinde veya ABD ye giriş tarihinde zaten evli değilmişsin yalan beyanda bulunmuşsun diyebilirler mi? Bu bir sorun olur mu?

• @ea83, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz haayırlı olsuun harika bir plan, ozaman smdi amerika vizesi için engel kağıt kurek bi sorun kalmadı diyebilir miyiz:)
    Bu arada şimdi sizn 2. Başvuru amerika için eylülde mi? Bizmde 19 eylül içimde büyük bi umut var, aradaki boşlukları biriktirip gene bi öne çekme yapacaklar gibi ama olmayadabilir bu sadece bnm içselliğim yani inşallah öyle olur 😂

Evvet efendim demek istiyorum tabikiii eyy Amerika vizemi verin diye ama Şubat'ta yüce Amerikadan redi yiyip elime bomboş pasaportumu verip al İstanbul sokaklarında birbaşına gez dediler hevesim kaçtı🤣

Tabii gönlümden gelen ses öyle olsun istiyor engel bi durum kalmasın vizeyi verip al gez bize musallat olma artık desinler diye hayal ediyorum ama yine red yersem bu sefer Allah'ın hakkı 3.tür deyip bidaha başvurucam 🤣

Kızabilirsiniz bana ama içselliğinize söyleyin araya girmesin fazla çünkü imkansız tekrardan çekilmesi oyüzden razı olup sesimizi çıkartmamalıyız 😊

Neyse yine çok konuştum umarım hepimiz vizemizi alır ve tebessümlerimize kavuşuruz 😊

İmkansız demek çok iddaalı olmuş.Olmama ihtimali tabi ki yüksek ama imkansızı anlamadım

Çok iddialı bi gazozum ondandır efendim 😅 işin esprisi bir yana tek ihtimal var Ankara'nın B1 B2 randevusuna açılması oda biraz zor görünüyor inşallah açılır ama Mayıs'ta greencard açıklanacak yani orada da hummalı ve yoğun bir tempoda görev yapılıyor.

İstanbul için konuşacak olursak sistemin otomatik olarak tarihi tekrardan geriye çekmesi imkansız halen o şekilde düşünmekteyim bekleyip görelim umarım zaman ve randevu sistemi beni yanıltır 😉😊

• ⭐⭐

@frukogazoz red alma sebebiniz neydi sizce?

• @Selman-Kaya, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar kardeşim 2017de turist vize aldı ve 4 defa gidip geldi herhangi bir vize ihlali yapmadı ve geçen şubat ayında gitti , hala orda . Ben 6 yıllık öğretmenim 2019da shengenle 4 ülkeye gittim bankada 9.500 dolar gösterdim ve 11 nisanda vize randevum var . Sizce kardeşimin orda olmasından ötürü red yeme ihtimalim nedir ? Tecrübeli olanlar yanıtlarsa çok sevinirim , teşekkürler

Merhaba, vize görüşmeniz nasıl geçti?

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz red alma sebebiniz neydi sizce?

Daha önce yurtdışı seyehatim olmaması ve bekar olmam diye düşünmekteyim.

• @frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@BerryLisrap, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz Rica etsem hangi adımları yapmamız gerektiğini yazabilir misiniz? Yani eğer size zahmet olmazsa.

@BerryLisrap
    Tabiki de efendim ne zahmeti yardımlaşmak için bu forumdayız 😊👍🏻

Öncelikle ds 160 formumuzu doldurmak için girdiğimiz sayfanın bu sekmesine gelelim linki bu ceac.state.gov/genniv

Sonra Turkey/İstanbul seçilip güvenlik kodu girildikten sonra kırmızı renkli RETRIEVE AN APPLİCATİON butonuna tıklıyoruz.

Sonra açılan sayfaya başvuru numaramızı yani ds160 form numaramızı giriyoruz ve retrieve application butonuna tıklıyoruz.

Devamında gelen sayfaya ise soyadımız doğum yılımız ve güvenlik sorusu çıkıyor benimkinde annemizin annesinin adı isteniyor ve yine retrieve application butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada iki tane seçenek çıkıyor.

1.si View Confirmation Page
    2.si Create a New Application

Burada 2.yi seçiyoruz.

Çıkan sayfada ise kabul etmemiz gereken kutucuk ve yine güvenlik sorusu olan annemizin annesinin adı isteniyor.Sizde seçtiğiniz başka güvenlik sorusunun cevabı istenecektir.

Eğer dikkat ederseniz tam burada yeni ds160 numarası tanımlıyor sistem.

Kutucuk işaretlenip güvenlik sorusu cevaplandıktan sonra bilgilerinizin olduğu ekran gelecektir ve buradan güncelleme yapabileceksiniz.

Eğer yanlış yönlendirme yapıyorsam lütfen daha bilgili dostlar yardımcı olsunlar ve hatamı düzeltelim.

Şuan bunları yazarken tek tek denedim ve yine çok rahat ve hızlı şekilde güncelleme yapabildim.

En önemlisi ise en son yeni ds 160 numaranızı kaydediniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerle 😌

@karakaya bu adımları takip ederek yapabilirsiniz 😊

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar amerikadan 90 günlük nişanlılık vizesini 9 gün geçirdim bu vize aşımı ilerde turist vizesi almamda engel olur mu ? Nişanlımla evlenemedik ve bende kaçak olmamak için ülkeden çıktım

• @frukogazoz Sağolasın kader arkadaşım

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar turist vizesi ile uzatma yapıp zamanında Türkiye ye dönersek bi iki sene sonra tekrar girişimiz ülkeye problem olur mu Arkadaşım (6+6) uzatmış oldu bi ay sonra dönecek döndüğü zaman daha vizesinin bitmesine 20 gün falan kalıyor bilgisi olan yazarsa sevinirim acil .

• Arkadaşlar şöyle bir şey geldi başıma, vize için randevu aldım eşimle beraber randevuyu erkene çektim 1 sefer daha sonra isimler Alt alta gözüküyordu ben birini seçtim ileri dedim şimdi ayrı ayrı alabiliyorum tarihlerini geriye tekrar bunları grup yapamadım başına gelen varmı acaba ?

• ⭐⭐⭐

@karakaya ne zamandan ne zamana aldınız. Bide alırken tek kişiyimi tikleyip devam ettiniz hay allah nasıl olcak şimdi 😣

• @ahsenaydgdu çok fazla tarih değişmedi 2 Şubat dan 30 ocağa çektim ama geri grup haline dönüştüremedim ne yaptıysam dün konsolosluğu aradım kadının Türkçesine bayıldım ☺️ öyle nazik be kibar konuşuyor ki durumdan bahsettim sistemden bakıyım dedi tek tek alacaksınız diyor 😕 yada beni anlamadı orada çelişkiye düştüm siz siz olun böyle birşey yapmayın ben yandım siz yanmayın arkadaşlar

• Merhaba arkadaşlar, vizeye başvururken pasaportun 1 yıllık olması ile 10 yıllık olması fark ediyor mu sizce?

İlk kez pasaport alacağım şuan 10 yıllık harç ödemek istemiyorum 1 yıllık pasaport alsam vize şansım düşer mi?

• @Tiger-0 Benim tavsiyem 10 yıllık alman. Amerikan vizesi önemli. 10 yıllık bir vize. Sürekli eski pasaportu yanında taşıman gerekecek. Kaybolsa başına bela.
    Vize alıp almama ihtimalini değiştirmiyor.
    Birde şuan zaten 1 yıl sonraya mülakat veriyorlar. Pasaportu şimdi alsan, mülakattan önce tekrar işe yaramaz hale gelecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |