Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak sizlere. Greencard kontenjanı diye birşey var mı , yani demek istediğim bu kontenjanlar ülkeden ülkeye değişiyor mu? Mesela Türkiye'de başvuranla azerbeycanda başvuran veya başka bir ülkeden başvuran arasındaki şanslar aynı mı oluyor ?

• @Sayhello vatandaşlar arasındaki farktan bahsediyorum

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

facebook orlando gruplarına girildi postlar atıldı şimdi greencard düşünsün ☺

@ahsenaydgdu Ah kuzum hep öyle diyoz da istemiyorlar bizi yeaaa. Orlando nedir yaaa ben kaçırdım arayı galiba 😢

• ⭐⭐⭐

Çok mu şey istiyoruz ama ya çık be güzelim lütfen hayattan beklediğim kelime "vallahi Selected"

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sayhello her ülke yerine kıtalar arası olarak çekilişe katılıyorsun. Aşağıdaki site dehangi ülkenin hangi kıtadan katıldığını görebilirsin. Tüm kıtalardan katılanlar için toplam da 50k vize sayısı vardır.

Daha detaylı istatistik için aşağıdaki linki incelersin

• @semavi Abi 6-7 ay önce benimde rüyama girmiştin. video çektiğin bir volvo vardı siyah. gelip onu senden alıyordum 🙂

• @gokhanbagatur dün marketten 3 tane biber aldım tanesi 1 lira tohumunu yol kenarına atsan kendi kendine yetişecek sebzelere ulaşım lüx oldu
    1 kg Pembe domates 40
    1 kg Kırmızı domates 20
    1 kg Salkım domates 25
    Allah'ım ya rabbim you have been randomly selected lütfen amin.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Gökhan-AKGÜL-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gokhanbagatur dün marketten 3 tane biber aldım tanesi 1 lira tohumunu yol kenarına atsan kendi kendine yetişecek sebzelere ulaşım lüx oldu
    1 kg Pembe domates 40
    1 kg Kırmızı domates 20
    1 kg Salkım domates 25
    Allah'ım ya rabbim you have been randomly selected lütfen amin.

Uzun süredir ben markete gitmiyordum neyse iki hafta önce ben çıkmaya başladım alışverişe ama bende market fobisi oluştu alamıyorum lazimlari yuhh yuhh diyip cikiyorum akşam eşimi yolluyorum elim gitmiyor almaya ucuz hissetmek için kafada dolara çevirip alayım dedim yok yine pahalı
    pazara gittim ohh dedim fiyat yazmıyor ver bır kilo yarım kilo derken 400 harcamisim eve gelince saydım öyle mevsim sebzeleri falan aldığım da almak alamamak değil ya karnıbahar bana göre diyet yemeğidir yada aç kalmam lazım ufacık 25 dediler şaka gibi herşey

• @Gökhan-AKGÜL-0 simdi bisiler yazsan hakkinda hemen bi sorusturma vb. durumlar baslatiliyor.
    Dunde aciklanan enflasyon rakamlarina bakiyosun azin acik kaliyor.
    85 dogumluyum,babam yag seker kuyrugu felan derdi gulerdim,simdiki surec net olarak o zamanki sartlardan cok ama cok daha kotu.
    Bu enkazi devir alicak icinde buyuk problem,ulkenin tekrar kalkinabilmesi icinde…
    Siyaset okurum ama konusmayi sevmem malum fikir ayriliklari bu ulkede hep tartismalari beraberinde getiriyor,medeni bir bicimde konusmak imkansiz.
    Allah gercekten bu sinirlar icinde yasiyan herkese sabir guc kuvvet versin.
    Uretimin bittigi,iflasin esigi noktasindayiz.

• @gokhanbagatur Yılbaşından önce bindiğim minibüs 3,5 tl idi, yılbaşı zammından sonra 5 tl oldu. Şimdiki zamla sanırım 7 tl olacak. Yani %100 zam. Ben % 100 zam almadım .
    Olsun, faiz sebep enflasyon sonuç. Togg bittiğinde hiçbirimizin toplu taşıma ve akaryakıt zammı sorunumuz olmayacak.

• @gokhanbagatur uzun zamandır siyaset hakkında kimseyle en ufak bir şey konuşmuyorum konuşmam da çoluğumuz çocuğumuz var hayallerimiz var bu ülkeden gideceğim o muhteşem kutsal günü bekliyorum ⏳

• Bende çok konuşmak istemiyorum ama bazen kendimi tutamıyorum. İki akşam önce iftara misafir vardı. Hanımın akrabaları. Enişte beyin görüşünü biliyordum zaten, uzun süre siyaset açılmadı ama sonunda laf döndü dolaştı geldi tabi.
    En son " Almanya da bile ekmek 45 lira" dediğini hatırlıyorum.
    Hemen sonra kalktılar allahtan.

• İlk başvurum hadi bakalım #rez

• Her sabah zam la uyanıyoruz her gece dua ediyorum gc çıksın diye...Yoksa burada halimiz b..ka doğru gidiyor....
    Az kaldı az...

• Aslında birçoğumuzun beklentisi benzer; çalıştığımız zaman işin karşılığını adil bir şekilde almak, bu aldığımız ücret ile iyi ve stabil bir hayat sürmek. Siyaset istesekte istemesekte bir şekilde hayatımızın içine giriyor, gündemimiz içerisinde kendine yer buluyor. Bir bireyin olduğundan daha iyi koşullarda yaşamayı istemesini, bunun için uğraşmasını en doğal hakkı olarak görüyorum. Benzer görüşler içerisinde olduğumuz için bu platform üzerinden iletişim kurduğumuzu düşünüyorum.

Önümüzde yaklaşık 1 aylık bir bilinmez var, bu süreçte izlemeye devam etmekten başka pek yapabileceğimiz bir şey yok gibi. 1 ayın sonunda şanslı dostlarımız yeni bir maceraya atılırken geride kalanlarımız ise tilkilerin kuyruklarını bağlamaya devam edecek gibi görünüyor. Bu süreçte herkese bol şans dilerim. Umut yaşadığımız süre boyunca vardır. 🙂

• evet birçoğumuz benzer şeyleri düşünüyoruz ve benzer şeyleri istiyoruz. 1 ayın sonunda kimimiz çok mutlu olacak ve yeni bir başlangıca yelken açacak. Kimimiz ise bu zor şartlarda (ki daha da zorlaşacağını düşünüyorum) yaşamaya çalışacak, başka şanslar için uğraşacak. Bu yaşam dediğimiz kısacık serüven, başkalarının tercihleri ve bu tercihlerin sonuçları nedeniyle burada kalanlar için mutsuzluk, huzursuzluk vb. duygularla ömrümüzü elimizden akıp gidecek.

• ⭐⭐

@Sayhello, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak sizlere. Greencard kontenjanı diye birşey var mı , yani demek istediğim bu kontenjanlar ülkeden ülkeye değişiyor mu? Mesela Türkiye'de başvuranla azerbeycanda başvuran veya başka bir ülkeden başvuran arasındaki şanslar aynı mı oluyor ?

Başvurunuz vatandaşı olduğunuz yada başvuruyu yaptığınız ülkeye göre değil doğduğunuz ülkeye göre belirlenir.

• Rusya savaşından dolayı green card süreçleri büyük ihtimalle bitmiştir ve belkide bizim şansımız dahada artarmi kotayı doldurmak acisindan

• @Sayhello Kontenjan ülke bazından ziyade bölge bazında oluyor. Avrupa asya vesaire

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |