Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mcuks Yani yazmadan edemedim. Çok ciddi düşünüyorum deyip de başlığın altında yazılanlara şöyle bi göz gezdirseydiniz bile cevapları bulurdunuz. Orduda olan 2-3 kişi var ve adamların iyi niyetleri sürekli aynı sorularla suistimal ediliyor. Adamlar aynı cevapları yazmaktan bıkmadılar, ben aynı soruları okumaktan bıktım. Ben bile ilgisiz olmama rağmen merakımdan okuyorum. Ciddi olan birazcık araştırır, okur ya... insaf!
    Sabrınız için teşekkürler @Richmond @tfnsylmz

• @Utopya, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@mcuks Yani yazmadan edemedim. Çok ciddi düşünüyorum deyip de başlığın altında yazılanlara şöyle bi göz gezdirseydiniz bile cevapları bulurdunuz. Orduda olan 2-3 kişi var ve adamların iyi niyetleri sürekli aynı sorularla suistimal ediliyor. Adamlar aynı cevapları yazmaktan bıkmadılar, ben aynı soruları okumaktan bıktım. Ben bile ilgisiz olmama rağmen merakımdan okuyorum. Ciddi olan birazcık araştırır, okur ya... insaf!
    Sabrınız için teşekkürler @Richmond @tfnsylmz

Maalesef dogru... Birkac kez aslinda yazdim sorulariniz onceden cevaplandi hem sorunuza cevap bulursunuz hem de aklinizda su an olmayan bircok sorunun da cevabini almis olursunuz vs diye.

Ben burada daha cok internette kolay bulunamayan sorulari birinci agizdan cevaplayip yardim edeyim diye bulunuyorum ama hala bazen ozelden yas limiti kac, boy limiti nedir falan gibi ilgili bransin resmi sitesinin anasayfasinda bulunan en basit sorular geliyor...

Arkadaslar gidip de Army'nin ya da Air Force'un sitesine girip yas limitine bile bakamayacak kadar Ingilizceniz yoksa ya da tembelseniz zaten isiniz cok zor.

• Neyse, bu vesileyle kisa bir bildirim yapayim. Malum olaylardan dolayi Avrupa'ya goreve gidiyorum o yuzden bir sure buralarda eskisi kadar sik online olamayacagim. Arada vaktim ve internet erisimim oldukca gec de olsa cevaplamaya calisirim.

• Yasaklı

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Neyse, bu vesileyle kisa bir bildirim yapayim. Malum olaylardan dolayi Avrupa'ya goreve gidiyorum o yuzden bir sure buralarda eskisi kadar sik online olamayacagim. Arada vaktim ve internet erisimim oldukca gec de olsa cevaplamaya calisirim.

Kendine dikkat et kardeşim. Cevaplamaktan ziyade arada gir bir selam at. İyi olduğunu bilelim.

• ⭐⭐⭐

Merak ettiğim bir nokta var orduya katılım şartlarındaki maddelerde Sponsorlu İş maddesini gördüm. J1 vizesi ile 1 senelik iş programıyla Amerikaya gelmeyi planlıyorum tekrar bu vize türü orduya katılıma olanak sağlıyor mu buda sponsorlu bir iş olduğu için emin olamadım.Oradaki madde yoksa sadece H1Byi mi kapsıyor acaba.Bir diğer sorumda eğer ki J1 vizesinide kapsıyorsa orduya katılırsam bana herhangi bir statü kazandırır mı GC vs tarzı. İnternette net bir bilgi bulamadım özellikle J1 açısından orduya katılımla ilgili hiç bilgiye rastlayamadım. Daha önceden sorulduysa burdada şimdiden özür dilerim mesajlarda arattım ama çıkmadığı için sormak istedim

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merak ettiğim bir nokta var orduya katılım şartlarındaki maddelerde Sponsorlu İş maddesini gördüm. J1 vizesi ile 1 senelik iş programıyla Amerikaya gelmeyi planlıyorum tekrar bu vize türü orduya katılıma olanak sağlıyor mu buda sponsorlu bir iş olduğu için emin olamadım.Oradaki madde yoksa sadece H1Byi mi kapsıyor acaba.Bir diğer sorumda eğer ki J1 vizesinide kapsıyorsa orduya katılırsam bana herhangi bir statü kazandırır mı GC vs tarzı. İnternette net bir bilgi bulamadım özellikle J1 açısından orduya katılımla ilgili hiç bilgiye rastlayamadım. Daha önceden sorulduysa burdada şimdiden özür dilerim mesajlarda arattım ama çıkmadığı için sormak istedim

J-1 ile katilamazsiniz. Minimum green card veya vatandaslik.

• Merhabalar, greencard çıkan kişiye tanınan erken vatandaş olma hakkı eşi için de geçerli oluyor mu? Yani eşi 5 yıl greencard koşullarını mı yerine getirecek yoksa 1 yıl sonunda başvurabilir mi?

• @Utopya

• @MySea yani ben suresini sormuştum ama neyse 🙂 Eşi de 180 gün sonra aynı anda mı başvuruyor? Ingilizce olduğu için teyit etmek istemiştim.

Merhabalar, greencard çıkan kişiye tanınan erken vatandaş olma hakkı eşi için de geçerli oluyor mu? Yani eşi 5 yıl greencard koşullarını mı yerine getirecek yoksa 1 yıl sonunda başvurabilir mi?

@Utopya, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@MySea yani ben suresini sormuştum ama neyse 🙂 Eşi de 180 gün sonra aynı anda mı başvuruyor? Ingilizce olduğu için teyit etmek istemiştim.

hayir normal sartlarda esi etkilemez fakat deploy olursaniz surec biraz hizlanabilir. detayli bilgi icin buradan "Expedited Naturalization for Spouses of Service Members", "Expedited Processing", "Overseas Naturalization for Spouses of Service Members" alt basliklarini okuyabilirsiniz.

• @tfnsylmz hocam geçmişte okuduğuma göre tır ehliyetiniz varmış fakat orduyu tercih etmişsiniz sizi orduya yönelten şey neydi neden cazip maaşı tır şoförlüğünü tercih etmediniz.

• @umut-arda-adıgüzel, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz hocam geçmişte okuduğuma göre tır ehliyetiniz varmış fakat orduyu tercih etmişsiniz sizi orduya yönelten şey neydi neden cazip maaşı tır şoförlüğünü tercih etmediniz.

hocam meslek secerken cazip maas diye secmiyorum acikcasi. yapmak istedigim meslegi yapmak istiyorum. amerika'ya gelirken de hedefleri olan biri olarak geldim, orduya katilmak da bu hedeflere ulasmam dogrultusunda onemli bir adimdi. tir soforu olup 20-30 sene tir koltugunda oturarak calismak istemiyorum, parasi iyi ama cok fazla zorlugu da var. tercih edene saygim sonsuz. ben cebimde alternatif olsun diye aldim cdl'i. kendi yapmak istedigim meslegi bi sebepten yapamazsam ya da yapana kadar para kazanmam gerekirse diye cebimde duruyor.

• @tfnsylmz hocam kimse değinmemiş ama benim için önemli olan başka bir konu var o da ordu yemekleri ben çok yemek seçen birisiyim.siz ordu yemeklerini nasıl buluyorsunuz.

• @umut-arda-adıgüzel, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz hocam kimse değinmemiş ama benim için önemli olan başka bir konu var o da ordu yemekleri ben çok yemek seçen birisiyim.siz ordu yemeklerini nasıl buluyorsunuz.

ben de yemek konusunda seciciyim ama hic bi sikinti yasamazsin genelde herkesin rahat yedigi yemekler cikiyor. oyle spesifik, garip yemekler yok.

• Askerlikte full time için minimum sözleşme süresi kaç seneydi ben 2 diye hatırlıyorum da

• Tekrar sorulmussa affedin:( basic trainingde 2.5 ay disari cikilmiyor sonra ait egitimindede mi eve gidemiyoruz evliler icin nasil bir imkan vardir tesekkurler..

• Bu ileti silindi!

• @Cycraft, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Askerlikte full time için minimum sözleşme süresi kaç seneydi ben 2 diye hatırlıyorum da

Army’de nadir olarak bazi MOSlerde 2 sene olabiliyor, genelde 3 sene minimum. Diger branslarda 2 hic yok zaten.

@polat1112 Haftasonu çıkıyorsun. Evli isen ev kiralama hakkın var.

Guncel olmayan bilgileri eklemeyelim lutfen.
    Onceden 20 hafta kurali vardi 20 haftadan yuksek ait’lerde aileniz gelebiliyordu.

Nisan 2021’de yapilan degisiklikle birlikte artik AIT’de aileniz sizinle birlikte olmuyor. Yani uzun sure esinizi anca haftasonu gun ici vs gorebilir durumda olacaksiniz.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |