DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ben KCC'yi aradım, dedim bilader gizem yapma, söyle işte kazananları.
    tamam abi dedi, baktı. Orlandogücü'nün tamamı kazanmış.
    eyvallah dedim. siz gelince bir çayınızı içerim dedi.
    çay köpeğin olsun kanka dedim.
    hepinize selamı var KCC'nin...

Hah işte şöyle abi. Adamı dellendirmeyin yoksa küseriz diyeydin 🤠😂
    Özellikle Orlandoya gelmeyecek ama ara sıra uğrayacak arkadaşlar vardı, onlarıda sorsaydın keşke.

• ⭐⭐⭐

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ben KCC'yi aradım, dedim bilader gizem yapma, söyle işte kazananları.
    tamam abi dedi, baktı. Orlandogücü'nün tamamı kazanmış.
    eyvallah dedim. siz gelince bir çayınızı içerim dedi.
    çay köpeğin olsun kanka dedim.
    hepinize selamı var KCC'nin...

Hah işte şöyle abi. Adamı dellendirmeyin yoksa küseriz diyeydin 🤠😂
    Özellikle Orlandoya gelmeyecek ama ara sıra uğrayacak arkadaşlar vardı, onlarıda sorsaydın keşke.

Ben de onu diyecektim @SUAT-GUNAY . Senede 2 kere ziyarete gelirim. Az derlerse 3 de olur
    😂😂

• Arkadaslar hepinize iyi günler.bir sey aklima takildi bunu burada paylasmak istiyorum.dv2022 sonucunun olumsuz olmasi sonucu gecen yaz araba almaya karar verdim.is bankasi $hesabimdaki parami cekmek isteyince $olarak degilde turk lirası olarak verdiler.ben dolar istedim araba alma surecinde dolarin artisindan olumsuz etkilenmek istemedigimi banka yetkililerine söyledigim halde turk parasi olarak verdiler buda bende bankalara karsi bir guvensizlik yaratti.Bu yuzden artik bankada para birakmiyorum.maasimi bile yatirildigi gun tamamini cekerek uzerimde tasiyorum.Belki parano yapiyorumdur.sorum şu Benim gibi düsunen bir kisi konsolosluk mülakatinda parasini banka dekontu olarak degilde nakit veya altin ve bunungibi degerlerde fiziki olarak gosterse olurmu?yorumlarinizi bekliyorum.

• @clourpoint kısmen cevap vereyim dostum bankaların döviz vermeme konusunda haklı gibisin çünkü 1 haftadır atmler bırak 50yi 100ü 10 yada 20 dolar dahi vermiyor benim tecrübe ettiğim yapıkredi atmleri vermiyor ben de bankalara pek güvenmiyorum açıkçası.

• @Gökhan-AKGÜL-0 peki gökhan nasipse 2023 talihlilerinden birisin diyelim ne yapmayı dusunuyorsun?Ben maasimi teb den aliyorum.parani hangi bankada veya nerde gosterirsin?

• Para yine bankada durur fiziki olarak şimdilik ver(e)miyorlar anlaşılan, ileride ne olur bilemem. Olur da talihli olduk diyelim yine hesap dökümünü verirler ama bu sefer yurtdışı transferinde sorunla karşılaşırmıyız inan hiç bir fikrim yok.

• ⭐⭐

@OrlandoGücü ya aslında burada tam yazamıyorum malum sebeplerden. yoksa bu kadar mülayim konuşmadım elbette. af diledi, bir daha olmaz dedi, ben ettim sen etme abi dedi de şimdi gerek yok bunları söylemeye...
    🙂 🙂 🙂

• ⭐⭐

@clourpoint hocam bu senin dediğin durum ne zaman oldu? yakın zamanda mı? bu var ya inanılmaz tehlikeli bir şey. resmen mevduata el konulmuş demek. neymiş dolar vermiyormuş, TL verecekmiş. yok yaa?? bu demektir ki yakında 83 öncesine, dövizin serbest piyasada yasak olmasına dönüyoruz. elbette o kadar değil ama "Türk Lirasını koruma" adı altında bir sürü kanun çıkar, işi olmayanlar döviz alamaz, edemez falan der.
    durum ciddi anlamda kötü

• @clourpoint sorunuza soyle bir yaklsimda bulunayim ama oncelikle fizikiden kastiniz ustunde vs. Yanimda goturmek gostermek gibi bir durumsa buna hic yeltenmeyin.
    Arkadasinda belirttigi gibi durum suanlik boyle olmakla beraber o donemde banka size dolar hesabinizda bulunan paranizi cekerken yine $ odemek zorundadir.
    Siz orada birazda bikac ust notada konusmus olsaydiniz durum farkli olur odemenizi dolar olarak alirdiniz.
    Bu tur surecler subeden subeye ve calisandan calisana fark gostermekle birlikte israrci olmanizda fayda var.

Edit: yurt disi transferlerde her bankanin uyguladigi bir makas araligi varvar malum bu kur alip satarken oldugu gibi transfer islemlerinde de gecerli.
    Ama bircok transfer kanali mevcut arastirip en az makas araligini tercih etmekde fayda var.

• ⭐⭐

@hadi-BE hocam kimse kusura bakmasın, Orlandagücü'ne mensup olmayanlar için KCC'deki elemanı kullanamam. öyle 2 kere 3 kere gelmeyle olmaz. Orlando bir yaşam biçimi, Orlandogücü de bu biçimin ete, kemiğe bürünmüş hali
    🙂 🙂

• @SUAT-GUNAY gecen yaz temmuz ayinda oldu para okadar da cok bir mebla degildi ama ben dolar olarak yatirmistim niye bana turk parası veriyorsun.o yuzden maasimi Teb bankasina tasidim bende.

• @SUAT-GUNAY 53 mu bugun yoksa 54 mu 🙄

• ⭐⭐

@gokhanbagatur hocam işin o tarafını hiç takip etmiyorum. ben 365'den geriye saymaya başladım, giriş günü olarak. gerisi teferruat 🙂

• @SUAT-GUNAY bunu ben yazmayayım dedim ama ben de bu durumu hissediyorum aynı şeyi düşünüyoruz.

• ⭐⭐

@clourpoint amaannnn, dedim bu yeni durumsa ciddi sıkıntı var.
    bankanın buna hakkı yok devlet kararı olmadıkça. haa şubede döviz olmaz, genelde 2-3 gün önceden bilgi verirsin, şu kadar dövizi alacam diye, ona göre hazırlık yaparlar, o gün de verirler. ama bu öyle 300-500 USD için falan değil, 2-3 binden yukarısı için. yine de o anda hiç kalmamış olabilir şubede. zaten bu da ekonominin net özetidir.
    TL bol gıcır gıcır hem de (bas basabildiğin kadar), döviz karneyle...

• ⭐⭐

@Gökhan-AKGÜL-0 aaa hocam, biz burada Orlandogücü olarak her şeyi tamamladık, sadece şafak sayıyoruz. diğer faniler gibi acaba çıkacak mı şu bu demiyoruz. bize çıktı da sadece haberimiz yok 🙂 🙂
    hoşgeldin sen de...

• @SUAT-GUNAY az once sayac yoktu simdi gordum sakaryadayiz 😀

• ⭐⭐

@gokhanbagatur anaa nasıl kaçırmışım tam 1 hafta önce kutsal numaraymış kalan... meşaleleri yakardık. 🙂

• @gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@clourpoint sorunuza soyle bir yaklsimda bulunayim ama oncelikle fizikiden kastiniz ustunde vs. Yanimda goturmek gostermek gibi bir durumsa buna hic yeltenmeyin.
    Arkadasinda belirttigi gibi durum suanlik boyle olmakla beraber o donemde banka size dolar hesabinizda bulunan paranizi cekerken yine $ odemek zorundadir.
    Siz orada birazda bikac ust notada konusmus olsaydiniz durum farkli olur odemenizi dolar olarak alirdiniz.
    Bu tur surecler subeden subeye ve calisandan calisana fark gostermekle birlikte israrci olmanizda fayda var.

Edit: yurt disi transferlerde her bankanin uyguladigi bir makas araligi varvar malum bu kur alip satarken oldugu gibi transfer islemlerinde de gecerli.
    Ama bircok transfer kanali mevcut arastirip en az makas araligini tercih etmekde fayda var.

Buna kisaca sermaye kontrolu diyorlar. Ulkede doviz sikintisi oldugu icin, yasal bir dayanak olmamasina ragmen, bankalar musterilerine doviz yerine TL cinsinden odeme yapmayi tercih ediyorlar. Buyuk ihtimalle yukaridan genel mudurluklerinden gelen sozlu talimat o sekilde.

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

selam gençler, selam Orlandogücü.
    çok merak ettiğim, net cevabını alamadığım bir şey var.
    çekiliş ne zaman yapılıyor? mayıs başında falan mı? yoksa belki de çekildi mi?

Bence çoktan yapıldı. Şuan fbı kazananlarla ilgili araştırma yapıyordur. En azından terör soruşturması yapıyordur diye düşünüyorum.

FBI bakmaz o islere, CIA bakar. 🙃
    FBI ic istihbarat ve guvenlikten,
    CIA ise disarida ve iceride casusluk ve istihbarat toplama islerinden sorunludur. NASA gibi devlete direkt bagli olmayan bir kurumdur.

FBI in Turkiye’ de yasamini surduren bir birey icin bir sorusturma baslatmasi mumkun olmadigi gibi casusluk ve arastirma faaliyeti yapmasi da mumkun degildir. Bu arada bilgi amacli CIA in aksine ic islerine mudahale gucu bulunmaktadir.

Sanilanin aksine Turkiye’ nin ic iletisim agi o kadar kuvvetlidir ki CIA bile olsaniz acik acik yapilan paylasimlar disinda Turkiye’ de erisilebilecek bilgi kisitlidir. Kalkip kimsenin pesine de tek tek dusup sorusturma yapacaklarini bireysel olarak dusunmuyorum.

Ornek vermek gerekirse, MIT in kariyer basvurusu niteligi tasiyan profil birakma sayfasinda bunun bir ornegini gorebilirsiniz. Net bir sekilde profil birakmak ve basvuru yapmak isteyen bireylerin kesinlikle Turkiye ‘ de iceriden baglanti kurarak yapmalarini oneren bir yazi vardir.

Sanilanlarin aksine dogustan (hatta bir kac gobek olan) Turk vatandaslarinin ABD’ nin olasi terorist listesinde yer alma ihtimali cok dusuktur.

Devletler arasi anlasmalara ve interpol un calisma prensibine gore de zaten boyle bir ihtimali olan Turk vatandasi TC devleti tarafindan coktan mimlenmistir. Bu konuda CIA’ in pek birsey yapmasina gerek yok.

Bu yuzdendir ki Turkiye disina yapilan seyahatler vize engeli olusturmaktadir. (Suriye, Irak vs…)

Bu tarz seyahatleri bulunmayanlarin sebepleri de hepimizin bildigi gibi 214b yapistirilir gonderilir. 😂

FBI 2016 yilinda sehrime gelmistir ve Turkiyede yasamini surduren birkac birey icin sorusturma baslatmistir ve tam 3,5 saat boyunca yapilan sorusturmalara tanik olmusumdur. 🤷🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

255

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.2k

| | | |